Kioetinge loopt tegen rechtse directe Jeroen van de Broeke de gangmaker bij Hoek Degradatie weer iets dichterbij na curieuze goal Kozakken Boys. Axelse middenvelder maakt comeback in winnend elftal: 2-3. ampack s PZC Maandag 18 februari 2008 31 door Barry van der Hooft KLOETINCE - Uit de kleedkamer klonk alleen het geluid van de douches; buiten de deur nam de trainer met een verdwaasde blik nog een trek van zijn sigaret. Die- derik Hiensch had wat weg van een bokser die na een rechtse di recte even op adem moet komen. „Dit is het moeilijkste seizoen uit mijn trainersloopbaan", zei hij ter neergeslagen. Hiensch sprak op gedempte toon, na een nederlaag die nog wel even na zal dreunen bij Kioetinge. De hekkensluiter in de hoofdklasse B leek op eigen veld tegen Kozakken Boys eindelijk een negatieve reeks te doorbreken, maar stond na af loop wéér met lege handen. Ver in blessuretijd sloeg de ploeg uit Wer kendam met een curieus doelpunt toe (o-i). Het leverde de gelukkige winnaar bovendien nog een perio- detitel op. „Deze overwinning is niet te recht", bekende ook Thijs Bin- nerts na afloop. De Middelburgse verdediger van Kozakken Boys vond dat een gelijkspel de verhou dingen beter had weergegeven. „Want wij hebben nauwelijks een kans gecreëerd." Tien minuten voor tijd kregen de spelers van Kozakken Boys vanaf de kant te horen dat Spakenburg op ï-i stond. Binnerts: „Dat was onze enige concurrent voor de pe- riodetitel en dus zijn we vol voor de zege gegaan. Dat lukt dan met een vreemde goal, die precies laat zien in welke hoek Kioetinge nu zit." De hoek waar de klappen vallen dus. De treffer van Imdat Solmaz, na bijna 94 minuten voetballen, maakte dat nogmaals duidelijk en werkte bij de neutrale toeschou wer op de lachspieren. Het doel punt kwam voort uit een verre in- worp, één van de weinige manie ren waarop de bezoekers gevaarlijk konden worden. De bal viel voor de voeten van Sol maz, die op de rechterhoek mikte. Dankzij een miraculeuze carambo le hobbelde de bal echter aan de andere kant het doel binnen, ach ter de kansloze doelman Jaco van der Schee. Het was het bizarre sluitstuk van een middag waarop Kioetinge mi nimaal een punt leek te gaan pak ken. Na negen nederlagen op rij bleef de Bevelandse ploeg op wils kracht overeind, maar verzuimde het voor de zoveelste keer dit jaar om een voorsprong te nemen. De kansen daarvoor kwamen voor al in het laatste kwartier, toen Ko zakken Boys achterin steeds meer ruimte weggaf Kioetinge ging wel in de aanval, maar ontbeerde op nieuw de slimheid en kwaliteit om het vakkundig af te maken. In de hoek waar al wekenlang de klappen vallen, krijgt Kioetinge weer de volle laag. Ver in blessuretijd grijpt Kozakken Boys de winst (0-1). Het meest typerende moment was een uitval met drie man, die vlak voor tijd werd verknald door een verkeerde pass van Mervin Nie- mantsverdriet. De rechtsbuiten had halverwege de tweede helft ook al een kans op de openingstreffer laten liggen. De aanval ging echter verder, waarnp Regilio Pinas over de knie van een tegenstander ging. Scheidsrechter Wijma kende tot ergernis van ie dereen bij Kioetinge geen penalty toe. „Terwijl hij er twee meter van daan stond", verbeet Hiensch zijn teleurstelling. „Het is typerend voor onze situa tie dat we geen strafschop kregen. En dat we deze wedstrijd nog ver liezen is pure pech. We speelden met veel energie, maar waren op de beslissende momenten niet slim genoeg. De afgelopen weken hebben we ook daardoor klap op klap gekregen en het kost mij en de ploeg steeds tijd om dat te ver werken." Hiensch zei desondanks nog steeds in lijfsbehoud te blijven ge loven. „Het gat met de ploegen bo ven ons kunnen we nog steeds dichten", rekende hij optimistisch voor. „Al zullen we daar wel wat geluk voor nodig hebben." Karakteristieken Ajax-Hoek 2-3 (0-1). 45 (+2). Ramazan Kesikbas 0-1, 58. Stijn Mahieu 0-2, 79. Sergio Ca meron 1-2, 81. Alain Crozdanic 1-3, 87. Lionel Frederik 2-3. Scheidsrechter: H. Blom (Leer dam). Gele kaart: Björn Lange- veld (Hoek), Aantal toeschou wers: 150. Hoek: Joan van Belzen; Maar ten van Rosevelt (69. Mama- douba Gueye), Björn Lange- veld, Giovanni Siereveld, Pieter de Munnik; Jeroen van de Broe- ke (78. Kenneth Okorleij), Tho mas Ragut, Stijn Mahieu, Rama zan Kesikbas; Bert den Hamer (88. Marco Doens), Alan Groz- danic. f Kloetinge-Kozakken Boys 0-1 (0-0). 90+4. Imdat Solmaz 0-1. Scheidsrechter: R. Wijma (Oos- terwolde). Gele kaart: Patrick Sas en Menno den Braber (bei den Kozakken Boys). Aantal toeschouwers: 500. Kioetinge: Jaco van der Schee; Laurens de Maat, Erwin van der Woerdt, Niels Kole, André Siereveld; Corné Schilperoort, Etiënne Mallie, Arjan van der Smissen; Mervin Niemantsver- driet, Kyle Doesburg (80. Ro bin de Pagter) en Regilio Pinas. Bert den Hamer schermt de bal af tussen twee Ajacieden. foto Maartje Blijdenstein door Frits Bakker AMSTERDAM - Op een troosteloos leeg veld kon Hoek eindelijk weer eens juichen om een overwinning. Twee nieuwe Belgen, een te vaak miskende Turk en een bijna verge ten Axelaar voerden het dolende elftal van Willem Leushuis zater dag in Amsterdam naar een onver wacht succes tegen de amateurs van Ajax. De 2-3-zege in de scha duw van de Arena maakte een ein de aan een teleurstellende reeks rond de winterstop. De terugkeer van Jeroen van de Broeke, die op 24 maart van vorig jaar zijn knie verdraaide en aan zijn kruisbanden werd geopereerd, ging niet toevallig gepaard met de beste wedstrijd sinds tijden. „Hij speelde een prachtwedstrijd, voor al in zijn rol als balveroveraar", roemde Leushuis na afloop zijn aanjager. De 26-jarige Axelse gangmaker bij het jagen op de bal speelde de wed strijd bijna vol en was er vooral ge lukkig mee dat hij pijnvrij was ge bleven. „Alleen op het laatst, toen ik moe werd, ging ik wat anders lo pen", vertelde hij. „Verder ging het 'We speelden met veel meer druk naar voren en met veel meer lef heel lekker en dat is al heel wat als je er een jaar bent uitgeweest." De rentree werd eigenlijk al voor de winterstop verwacht. „Maar ik wilde geen risico nemen. Ik moet nog mijn hele leven met die knie doen." Twee weken geleden testte hij zichzelf voluit in een wedstrijd met Hoek 2 en vorige week kreeg hij op de training al het gevoel dat hij zou spelen tegen Ajax. In het gehavende elftal van Hoek (zonder Ysebaert, Alfons en Imag- budu) stonden ook andere spelers op die een dominante rol opeis ten. Thonias Ragut blonk uit door veel sleurwerk, Ramazan Kesikbas liet weer eens een staaltje van zijn prachtige balcontroles en schijnbe wegingen zien en de twee Bel gische aanwinsten, Stijn Mahieu en Alain Grozdanic, bleken behal ve goed te voetballen ook te kun nen scoren. Willem Leushuis: „We speelden met veel meer druk naar voren en ook met veel meer lef dan vorige week tegen GVW." Paul Telussa, doorgaans een kritische kijker, was ook lovend. „We speelden het bes te voetbal dat ik in de periode on der Willem Leushuis van de ploeg heb gezien." Het duurde niettemin nog lang voordat de eerste Hoekse goal viel. Aan het eind van de eerste helft gaf Ramazan Kesikbas uit een hoekschop van Grozdanic in een scrimmage voor het doel het laat ste tikje, dat de Ajax-keeper volko men verraste (0-1). Het werd na een klein kwartier in de tweede helft 0-2 door Mahieu (kopbal uit een hoekschop) en tien minuten voor tijd 1-3 door Grozdanic, die de keeper omspeel de. Maar omdat Giovanni Siere veld achterin twee keer een ver keerde beoordeling maakte, kon het zwakke Ajax twee keer tegens- coren en moest Hoek nog vee hten tot de laatste minuten. sèrnational tav Niels Kole van Kioetinge (rechts) vecht een kopduel uit met Mare Vink van Kozakken Boys. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65