leeft eigen Visserijdagfeestje Interventieteam pakt fraude en wonmgbrand misstanden in Goese Polder aan van huisdier Strandpaviljoen schaft hartdefibrillator aan Wandelingen met gids Staatsbosbeheer Aanhouding Coesenaar na mishandeling in café Jongen houdt gebroken neus over aan kopstoot Nog te veel criminaliteit en overlast in delen van opgeknapte wijk. Politie wekt slapende fietser in Vlissingen SPZC Maandag 18 februari 2008 15 SCHARENDIJKE - Beachdub Perry's aan de Brouwersdam heeft samen met het bedrijf Forest Hill Buiten sport een hartdefibrillator gekocht. Zes medewerkers van het strandpa viljoen zijn opgeleid om met dit apparaat hulp te verlenen aan bad gasten die op het strand hartpro blemen krijgen. Zolang er nog geen reddingsbrigade aanwezig is op dit deel van het strand, verle nen bedrijfshulpverleners (BHV) van de Beachdub daar eerste hulp. WESTENSCHOUWEN - In de voor jaarsvakantie verzorgt Staatsbosbe heer wandelingen met gids door de Meeuwenduinen en door de Boswachterij Westenschouwen. Op 19 en 26 februari zijn er wande lingen door het 350 ha grote bos en de zeereep. Start is om 13.30 uur bij de excursieschuur, Kraayen- steinweg 140. De duinwandelingen zijn op 20 en 27 februari, vanaf 13.30 uur bij het waterleidingsta tion aan de A. v.d. Weijdeweg. GOES - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee Goe- senaren van 31 en 34 jaar aange houden na mishandeling van een personeelslid van een café. De twee waren een horecabedrijf op de Oude Vismarkt binnengelo pen met een fles drank. Nadat een medewerker hen had verteld dat dit niet was toegestaan en zij de zaak moesten verlaten, kreeg de barkeeper van de 34-jarige man en kele vuistslagen in het gezicht. WERKKLEDING DRESSED... TO WORK www.werkkledingtotaal.nl Kromme Elleboog 8 Zierikzee T. 0111-450751 F. 0111-450752 Okterttop "''/fkl/Va,, rlef. De Bruse sloeproeivereniging Snoque Deux traint op de Oosterschelde. Tijdens de Visserijdagen, op zaterdag 19 juli, houdt de vereniging voor het eerst de Mosselrace. Snoque Deux verwacht op z'n minst tien andere teams. foto Marijke Folkertsma door Frank Balkenende GOES - Een interventieteam van het Regionaal Coördinatiepunt Fraudebestrijding Zuidwest wil met een speciaal project fraude en misstanden in de wijk Goese Pol der in Goes aanpakken. Het gaat daarbij om illegale bewoning, uit keringsfraude, criminaliteit, maar ook armoedebestrijding. Volgens het coördinatiepunt zijn delen van de Goese Polder nog steeds aan te merken als 'probleemwijk'. Het Goese college van burgemees ter en wethouders juicht zo'n pro ject toe. Met het Masterplan Goese Polder is zowel door woningcorpo ratie RWS en gemeente veel geïn vesteerd in de zevenduizend inwo ners tellende wijk aan de noord kant van Goes. Verloederde buur ten - vroeger bekend als de 'ste- des', maar inmiddels voorzien van andere straatnamen - zijn opge knapt, er is een nieuw winkelcen trum en een nieuwe brede school verrezen. Ook wordt veel geld ge stoken in speelterreinen. Als je woningen opknapt en de buurt sociaal veiliger maakt, wordt een wijk leefbaarder en daalt de criminaliteit en overlast. Toch zijn delen van de Goese Polder nog steeds als probleemwijk aan te merken, vindt het Regionaal Coör dinatiepunt Fraudebestrijding. De meeste cliënten van de Goese sociale dienst wonen in de Goese Polder en het inkomensniveau ligt onder het landelijk gemiddelde. De politie stelt vast dat 'veel gere gistreerde criminaliteit en overlast op naam van dit gebied komt'. De wijk telt ook veel jongeren die hun school niet afmaken. Er is een harde kern van hanggroepjonge ren die verantwoordelijk is voor een groot deel van de gemelde overlast. „Deze signalen geven aan dat in deze wijk normen en waar den vervagen, met al het onrecht matig en strafbaar handelen als ge volg", aldus het coördinatiepunt. Volgens burgemeester Dick van der Zaag is dit integrale project noodzakelijk om 'de goeden niet onder de kwaden te laten lijden'. De deelnemende partijen zijn: ge meente, Belastingdienst, Arbeidsin spectie, uitkeringsinstituut UWV, Sociale Verzekeringsbank, Open baar Ministerie (OM) en de minis teries van Financiën en Sociale Za ken en Werkgelegenheid. WJ Om duidelijk te maken dat ieder- een zich aan de sociale spelre gels moet houden, pakt een inter ventieteam fraude en misstan den in de Goese Polder aan. WEMELDINGE - Een hond is om het leven gekomen bij een woning brand in de Wilhelminastraat in Wemeldinge. De bewoners waren op dat moment niet thuis. Het pand is grotendeels verwoest. De brand brak om half één 's nachts uit. Op dat moment wa ren de bewoners afwezig, maar de brandweer kon wel snel het pand betreden omdat iemand was toege sneld met een sleutel. Binnen trof fen brandweerlieden een hond aan. Pogingen om het dier te reani meren, mochten niet baten. De brandweer zette twee blusvoer- tuigen in. Omdat de brand zich snel verspreidde en het dak moest worden opengehaald, duurde het enkele uren voordat de brandweer het vuur kon doven. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekendgemaakt. De wo ning is voorlopig niet meer be woonbaar. GOES - Een vijftienjarige jongen uit Krabbendijke kreeg vrijdag avond om kwart negen een kop stoot in de hal van het Goese sta tion. Hij liep daarbij een gebroken neus op. De jongen schopte per ongeluk een flessendop tegen de schoen van een onbekende man. Die gaf hem meteen een kopstoot, die een gebroken neus tot gevolg had. Het slachtoffer heeft aangifte van mis handeling gedaan. VLISSINGEN - De Vlissingse politie hield zaterdag om 1.10 uur een 22-jarige fietser uit Vlissingen aan die op de Troelstraweg lag te sla pen. De man was die nacht ver moedelijk tegen een geparkeerde auto gereden en van zijn fiets op straat gevallen. Kennelijk was hij zo beneveld dat hij - ondanks de kou - ter plekke in slaap viel. Patrouillerende agenten die de man zagen liggen, hebben hem ge wekt. Hij werd aangehouden voo' openbare dronkenschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63