PZC Training chauffeur bestelbus Ree gewond het bos in 13 Auto's gekraakt Brouwersdam Jacht brandt uit, schipper redt zich SCHOUWEN-DUIVELAND 20 14 en 15 Uitnodigend winterzonnetje Zierikzee heeft landelijke primeur verkeersveiligheid. Kaaskop Enthousiast optreden John Marshall Maandag 18 februari 2008 Snoque Deux organiseert Mosselrace voor sloepen. Tip? redzzee@pzc.nl NOORDGOUWE - Victoria Kloek uit Zierikzee zoekt een bosje bloemen uit op de biologische markt bij kwekerij Zuidbos in Noordgouwe. Voor het eerst dit jaar werd de markt zaterdag buiten gehouden en eveneens voor de eerste keer werden er - verantwoord geteelde - bloemen te koop aangeboden. Dat heeft alles te maken met het naderende voorjaar. Moest zater dag in Noordgouwe een verkoopwagen de klanten nog be schermen tegen de schrale oostenwind; gisteren was het op de terassen, straten en stranden van Schouwen-Duiveland ook zonder bescherming goed uit te houden. Vandaag kunnen er wolkenvelden ontstaan en wordt het een graad of zeven. foto Marijke Folkertsma door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Bedrijvenpark Zuid in Zierikzee is het eerste industrieter rein in Nederland dat deelneemt aan het project Veilig Bestelver- keer. Chauffeurs van bestelbusjes krijgen praktijktraining in rustig en veilig rijden. „Iedereen kent ze wel, die busjes. Ze hebben altijd haast en door an dere weggebruikers worden ze als hinderlijk beschouwd," zegt Klaas Tenwolde, projectleider bij het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid (ROVZ). „Negen procent van het Zeeuwse wagenpark bestaat uit be stelbusjes en bij veertien procent van de ongevallen in Zeeland is een bestelbusje betrokken. Verder blijkt dat vooral de tegenpartij slachtoffer wordt van een ongeval met een busje," aldus Tenwolde. In Nederland rijden zo'n 800.000 bestelauto's. In 2006 vielen 82 do den en vijfduizend gewonden bij aanrijdingen door een busje. Hoog tijd voor actie, vinden ROVZ en de landelijke vervoer dersorganisatie EVO. Samen gaan ze trainingen en voorlichting ver zorgen op industrieterreinen, te be ginnen eind maart of begin april in Zierikzee. Op Bedrijvenpark Zuid worden een mobiele slip- baan en een slalomparcours aange legd. Verder komt er een kantelsi- mulator te staan. Minder in het oog springend zijn de bedrijfsbe zoeken die ROVZ en EVO afleg gen. Tenwolde: „Veel onderne mers hebben geen idee hoeveel schades hun mensen rijden of hoe veel bekeuringen er binnen ko men. Bij schade is een auto een paar dagen buiten gebruik. Dat kost geld. Als een chauffeur ge wond raakt, is dat van invloed op de personeelskosten. Chauffeurs die roekeloos rijden, zijn ook niet In Zeeland gebeuren veel onge- vallen met bestelbusjes. Groepen chauffeurs krijgen daarom prak tijktraining, te beginnen op het Bedrijvenpark Zuid in Zierikzee. best voor het imago van het be drijf. En dan heb ik het nog niet eens over reductie van brandstof verbruik of C02-uitstoot. Met vei lig en rustig rijden is voor elke on derneming winst te behalen." De aanpak van het bestelverkeer komt voort uit de nota Mobiliteit, die nog onder verantwoordelijk heid van minister Karla Peijs is ge schreven. Ook als commissaris zet Peijs zich in voor Veilig Bestelver keer. Tenwolde: „Trainingen per bedrijf zijn er al. Bij het ministerie keken ze ervan op dat we een com pleet bedrijventerrein hebben ge contracteerd." ROVZ laat in Zie rikzee een film maken, die wordt gebruikt om andere bedrijventer reinen over de streep te trekken. RENESSE - In Scharendijke werd zondagmiddag ingebroken in drie auto's: twee aan de Brouwersdam en één aan de Rampweg. In Renes- se werd een auto aan de Jan van Renesseweg gekraakt. In alle geval len werd een ruit vernield waarna uit de auto's spullen werden weg genomen. De buit bestond onder andere uit zonnebrillen, mobiele telefoons, een spelcomputer, kite- board en een portemonnee. THOLEN - Het motorjacht van een 72-jarige schipper uit Tholen is za terdag uitgebrand op het Volkerak bij de monding van de Steenberg- se Vliet. De schipper ontdekte het vuur toen hij het luik van de ma chine opende. De man sprong overboord en zwom naar de kant. SCHUDDEBEURS - Op de Donkere- weg in Schuddebeurs is zater dagochtend om half tien uur een ree aangereden. De ree werd opgejaagd door een hond. Door de klap tegen de auto, bestuurd door een 50-jarige in woonster van Schuddebeurs, maakte de ree een koprol. Het dier stond gewond op en werd verder opgejaagd door de hond. De twee dieren verdwenen in het bos bij landgoed Mon Plaisir. Jagers van de wildbeheereenheid De Gouwe hebben het gewonde dier gezocht met een zweethond, een hond die is afgericht om bloedsporen te vol gen. Er is zaterdag tot laat in de middag gespeurd, maar zonder re sultaat. Boswachter Dirk Fluijt er gert zich aan loslopende honden in de bossen bij Schuddebeurs. Vorig jaar werd aan de Donkere- weg een ree aan een ijzeren hek ge spietst nadat het was opgejaagd door een loslopende hond. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De man geniet in de bedrijfskan tine van het een broodje. Dan stapt er een collega van Turkse afkomst binnen die be langstellend informeert waarmee het is belegd. „Met oude kaas", luidt het ant woord. De Turkse collega dan weer, daarbij heel verbaasd kijkend: „Oude kaas? Kan jij soms geen nieuwe kaas betalen? Dan moet jij de volgende keer in de winkel vragen om gratis oude kaas!" Het duurt even voor helderheid is verschaft in deze confrontatie van culturen. De moraal van het verhaal: inte gratie is een moeilijk ding. je bent niet zo maar een kaaskop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61