thuisnederlaag Zwakke beginfase doet Zaamslag in ;:;P©r€ O topper tegen Bruse Boys de das om Van Quekelberghe is weer helemaal terug Eigen doelpunt Peeters nek AZW Koploper gaat thuis met 1-2 onderuit tegen WC'68. Atleet wint zowel in Zeeuwse Crosscup als derde Natuurloop. Ploeg van trainer Rinus Zegers op eigen veld hard onderuit: 0-3. Zeges voor Serooskerke, Arnemuiden en Nieuwdorp. Emiel Berckmoes kampioen libre Z-Vlaanderen Z PZC Maandag 18 februari 2008 35 door René van Stee TERNEUZEN - WC'68 heeft Terneu- zense Boys de eerste nederlaag van het seizoen toegebracht. De koploper in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal verloor op ei gen veld met 2-1 van een tegen stander die vorige week met 4-0 ten onder ging tegen Oostkapelle. De ploeg van trainer Leendert Geelhoed had het verlies volledig aan zichzelf te wijten. Ondanks een veldoverwicht en meer balbe zit ontbeerde de thuisploeg de creativiteit om kansen te creëren. Bovendien lag het wedstrijdtempo te laag en was er veelvuldig slordig balverlies. Hoewel WC'68 als de nummer negen op de ranglijst naar Terneuzen afreisde, was er volgens Geelhoed allerminst spra ke van onderschatting. „Integendeel zelfs. Ik vond dat we het eerste half uur best redelijk speelden, ook al leverde dat inder daad weinig op. Maar zoals het he le seizoen al blijkt hebben we veel moeite om het spel te maken. Ver der sloop er vandaag na het eerste doelpunt van WC'68 een bepaal de angst in de ploeg. Daar hebben wij ons om onverklaarbare rede nen niet overheen kunnen zet ten", aldus Geelhoedt, die het vooral spijtig vond dat zijn ploeg in de titelstrijd verzuimde verder F afstand te nemen van directe con- F current Zaamslag. De groen-wit- ten verloren thuis met 0-3 van Bru se Boys, waardoor de Schouwena- ren de tweede periode wonnen. „Bruse Boys is nu ook in de race om het kampioenschap. Volgende week zullen we tegen die ploeg uit Terneuzense Boys-VVC'68 door Wim de Vos NIEUWVLIET-BAD - Atleet Patrick van Quekelberghe had al een druk sportleven achter de rug. Na een minder actieve periode is de 42-ja- rige Aardenburger weer helemaal terug. Hij werd zaterdag in zijn ca tegorie winnaar van de Zeeuwse Crosscup en schreef zondag de der de Mazars Natuurloop van dit sei zoen op zijn naam door in de spurt plaatsgenoot Theo Rabout te kloppen. Kortom, Van Quekelberg he is nog zeker niet aan het einde van zijn sportleven. 42 jaar is Van Quekelberghe inmid dels, maar zoals hij zondag acteer de op en rond het strand bij Nieuwvliet-Bad lijkt er nog weinig sleet op te zitten. „Ja, het gaat niet een heel ander vaatje moeten tap pen", waarschuwde hij zijn elftal alvast. De bezoekers uit Halsteren, met oud-Hoek-aanvaller Leon van den Ouden in de gelederen, leunden vooral achterover en wachtten ge duldig hun kansen af. In de 41e mi nuut leverde de eerste de beste mo gelijkheid meteen een doelpunt op. Bart Smit profiteerde van wan orde in de verdediging van de thuisploeg. Op het randje van bui tenspel kon hij alleen op Ronald Gort afgaan en koel afronden: 0-1. Terneuzense Boys stelde er een scherpe corner van Ali Eryürük te genover die door toedoen van een verdediger van WC'68 geen doel trof. Diezelfde Eryürük schoot ook een vrije trap rakelings over. Na de rust had de thuisploeg we derom een overwicht, maar was het WC'68 dat uit een counter in 'Volgende week zulllen we uit een heel ander vaatje moeten tappen' de 57e minuut op 0-2 kwam. Gaily Jacobs speelde daarbij de niet al te doortastend ingrijpende Peter Doens en David de Haan behen dig uit, waarna hij ook Ronald Gort omspeelde en raakschoot. Terneuzense Boys bleek daarna niet bij machte tot een vlammend slotoffensief Marco Faassen was een kwartier voor tijd dicht bij de aansluitingstreffer, maar hij schoot in een overvol strafschopgebied op de paal. De ondertussen vooruitge schoven David de Haan was uit een voorzet van Ali Eryürük in de 86e minuut met een kopbal wel trefzeker. Verder dan die goal kwam Terneuzense Boys niet. slecht", zei hij kort nadat hij Ra bout had verslagen. Hij gaf wel aan de komende paar weken wat rust te nemen om zich daarna voor te bereiden op het nieuwe baanseizoen. „Dit jaar ga ik op de baan lopen, maar zeker niet de lange afstan den. De 1500 en 3000 meter ga ik doen. Daarop voel ik me het beste thuis. In de crosscompetitie heb ik ook de korte cross gelopen. Op de ze afstanden heb ik mijn beste re sultaten behaald", aldus Van Que kelberghe, die zo'n twintig jaar ge leden tot de Zeeuwse toppers op de korte afstanden behoorde en na zijn rentree weer met de besten meeloopt in de Zeeuws-Vlaamse wedstrijden. Zondag klopte hij Theo Rabout in de spurt. De Aardenburger was twee maanden uit de roulatie in verband met gezondheidsklach ten. „Alles wat mis kon gaan, ging door Aector Dooms ZAAMSLAG - Een zwak begin van Zaamslag bracht Bruse Boys zater dag al snel in een zetel. Na negen minuten stond het 2-0 in het voor deel van de Schouwse ploeg Toen Bruse Boys vlak na de rust 3-0 maakte was de wedstrijd helemaal gespeeld. Zaamslag had niets meer in te brengen en werd zelfs een grotere afgang bespaard. Trainer Rinus Zegers zag zijn ploeg fout op fout stapelen. Zo be gingen doelman Bart Corstanje en Arjan Hamelink de grootste fla ters, waardoor de Bruse aanval tot twee keer toe kon scoren. Hame link baalde van zijn misser. „Ik trapte half over de bal, waardoor mijn tegenstander kon scoren. Te gen een ploeg als Bruse Boys valt die fout niet meer te herstellen. Hier lig ik wakker van", verbeet de verdediger zijn teleurstelling. Doelman Bart Corstanje zag er bij het eerste doelpunt na vier minu ten niet goed uit. Hij maakte een dure inschattingsfout door te ver uit zijn doel te lopen, waarna de GOES - In de 2e klasse E van het za terdagvoetbal verloor AZW in de slotfase met 1-0 van Serooskerke. Oostkapelle kwam niet verder dan 0-0 tegen hekkensluiter Kapelle. Arnemuiden won verdiend met 2-0 van Zwaluwe. Nieuwdorp ver sloeg Dinteloord met 2-1 en klom daardoor naar de vijfde plaats op de ranglijst. Serooskerke-AZW 1-0 (0-0): In een rommelig duel kwamen de beste kansen op naam van de thuisclub. Vooral de spitsen Frank ook mis. Ik heb veel medicijnen moeten nemen. Dat knaagt toch aan je lichaam. Over vandaag ben ik tevreden. Ik ben weer op de weg terug", aldus Rabout, die er aan twijfelde of hij op tijd zijn vorm terug zal hebben voor de Zwinstedenloop. Die wordt over vier weken gehouden. De derde Natuurloop werd open gebroken door Gerrit Heusinkveld sterk spelende Thomas Groene- veld de bal op aangeven van Ge rard Vogel in het verlaten doel kon schuiven. Vlak voor die treffer leek Zaamslag op voorsprong te ko men. Peter Dieleman draaide weg van zijn bewaker Emiel Dorst. De inzet van de spits werd half ge keerd door de Bruse doelman Rick Postema, waarna Mario de Fouw met zijn borst de bal over de doel lijn duwde. De goed leidende scheidsrechter J. van Rijsingen zag dat de aanvaller van Zaamslag daar bij zijn arm gebruikte. Na de openingstreffer profiteerde uitblinker Vogel van de misser van Hamelink en scoorde de nummer twee. De thuisclub probeerde de si tuatie recht te zetten. Tom Nieuwe- link (hij viel uit met een rugblessu re), schoot schuin voor het doel naast, terwijl Dieleman er beter voor stond. Ook De Fouw was met een gekraakt schot nog dicht bij een doelpunt, maar voor de rest bleef Zaamslag aanvallend on machtig. 1^ Door de verliespartij tegen Bruse Boys loopt Zaamslag winst van de tweede periode in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal mis. Allaart en André Brouwer lieten zowel voor als na de rust enkele goede mogelijkheden onbenut. AZW kon daar niet al te veel te genover stellen. Acht minuten voor tijd viel de beslissing. De net ingevallen Alex de Visser zette de bal voor, waarna AZW-speler Mi chael Peeters de bal achter zijn ei gen doelman schoot: 0-1. Nieuwdorp-Dinteloord 2-1 (1-1): Na zes minuten kwam Dinteloord op voorsprong via Mario Neels. In het eerste kwart van de wedstrijd hadden de bezoekers een veldover wicht, in de minuten hierna trok Nieuwdorp het duel naar zich toe. Eén minuut voor rust resulteerde dit in de gelijkmaker van Ruud la uit Soest. De Utrechter had een snelle start, nam een voorsprong maar wist dat in zijn kielzog het trio Van Quekelberghe, Rabout en Erik Cappon de zaak onder contro le hield. In eerste instantie liep Ra bout naar Heusinkveld toe en later maakte ook Van Quekelberghe de oversteek. In de slotfase werd Heu sinkveld gelost en klopte Van Que kelberghe Rabout in de spurt. Dieleman werd aan banden gelegd door Dorst. De suprematie van Bruse Boys was vooral na rust op vallend. „In de rust hoorden we dat Terneuzense Boys ook achter stond tegen WC'68. We spraken af om er nog eens alles aan te doen", zei aanvoerder Joris Rade makers later. Die illusie werd na acht minuten verstoord. De ongrijpbare Mats Willemse zette Rademakers op het verkeerde been en zijn voorzet werd door Vogel fraai afgewerkt. Rademakers: „We speelden toen een verloren wedstrijd. Het was zaak om geen gekke dingen te doen. De competitie is nog lang niet gespeeld", verwees de aanvoer der naar de nederlaag van koplo per Terneuzense Boys. Zaamslag miste de tweede periodetitel, want die ging naar Bruse Boys. De ploeg van trainer Gerjo Prins mengt zich nu ook in de titelstrijd. Zaterdag komt in Bruinisse Terneuzense Boys op bezoek. Zaamslag-Bruse Boys 0-3 (0-2). 4. Tho mas Groeneveld 0-1, 9. Gerard Vogel 0-2, 53. Gerard Vogel 0-3. Scheidsrechter J. van Rijsingen (Boxtel). Gele kaart: Joris Ra demakers, Peter Dieleman (Zaamslag), Di- mitri Hooftman (Bruse Boys). Aantal toe schouwers: 250. Grand. Ook na de rust was de thuisclub de betere ploeg. Ferhan Topal bracht Nieuwdorp halverwe ge de tweede helft op voorsprong: 2-1. Dinteloord moest vervolgens komen en hierdoor ontstond ruim te voor de thuisploeg. Haluk Ta- mambay was nog dicht bij 3-1, maar zijn kopbal ging naast. Zwaluwe-Arnemuiden 0-2 (0-1): De bezoekers waren voetballend de betere ploeg. Na 26 minuten bracht Maarten Brasser de Walche- naren op voorsprong. Nadat Arnemuiden kort voor rust al dicht bij 0-2 was geweest, zorg de Branco Kroes acht minuten voor tijd voor de 0-2. Dit was met een ook de eindstand. EEDE - Emiel Berckmoes van biljart vereniging Dow uit Terneuzen ver overde de titel in de gecombineer de titelstrijd eerste en tweede klas se libre van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. Ondanks een neder laag in de slotpartij tegen zijn eni ge concurrent Luc Yzewijn van De Troubadour in Clinge stelde Emiel Berckmoes toch de titel veilig in Hof van Eede in Eede. Tot de finalepartij won Berckmoes zeven keer achterelkaar. De partij die hij in de derde ronde in slechts twintig beurten van Harold Pluym won, was tevens de kortste in dit kampioenschap. In de slotpartij verloor Berckmoes met 100-90 van Yzewijn. Die ver loor in de voorlaatste ronde met 100-61 van Jean-Pierre Vermeulen. Dat kostte hem eigenlijk de titel, omdat hij Berckmoes daarna niet met voldoende groot verschil wist te verslaan. Terneuzense Boys-WC'68 1-2 (0-1). 41. Bart Smit 0-1, 57. Gaily Jacobs 0-2, 86. David de Haan 1-2. Scheidsrechter: R. Collé (Leerdam) Gele kaart: Ali Eryürük (Terneuzense Boys), Leon van den Ouden en Bas Ver schuren (WC'68) Aantal toeschouwers: 150. y Voorafgaand aan de wedstrijd was er een minuut stilte in verband met het overlijden in korte tijd van Maan Zegers en Jan Meertens (ereleden van Terneuzense Boys) en Jas Bareman (lid van verdienste van dezelfde club). Theo Rabout (links) en Gerrit Heusinkveld aan kop in de Natuurloop in Nieuwvliet-Bad. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59