S i Steen neemt revanche tegen Clinge IJzendijke trekt in topper tegen Sluiskil aan het langste eind HVV 24 verEIest in Made voor de derde keer op rij een competitieduel Oostkapelle na de rust gevloerd Tweede periode Vlissingen na zege op MOC'17 Hoofdplaat blijft een titelkandidaat door zege in duel met Graauw. Periodetitel voor RCS na gelijkspel tegen IFC Terneuzen A1 tweede na zege op EBOH A1 Penalty in voorlaatste minuut doet Hulster ploeg de das om. Terneuzense Boys 2 slikt zes tegentreffers Opnieuw ruim verlies voor Tern. Boys A1 Ruime nederlaag voor reserves van Hoek HW'24 A1 onderuit tegen Dosko At Ploeg van Peter van Dorsselaer verslaat aartsrivaal met 2-1. ZPZC Maandag 18 februari 2008 33 door Peter Snelders GOES - De topper tussen IJzendijke en Sluikil in de vijfde klasse van het zondagvoetbal eindigde in een minimale winst (t-o) voor de thuisploeg. Hoofdplaat blijft een geduchte titelkandidaat, al won het met enig geluk met 2-1 van Graauw. Sluis zorgde voor een ver rassing. Het won met 2-0 van Vo gelwaarde en boekte daarmee de eerste zege van dit seizoen. IJzendijke-Sluiskil 1-0 (1-0) Lodewijk van Keeken 1 -0. De openingsfase was voor Sluiskil. Daarna kwam IJzendijke beter in de wedstrijd en scoorde na een fraaie aanval 1-0. De thuisploeg had wel geluk dat de bezoekers in de 40e minuut de lat troffen. In de tweede helft een aandringend Sluiskil, dat echter te weinig ge vaar af kon dwingen. IJzendijke was via uitvallen zelfs gevaarlijker. Hoofdplaat-Graauw 2-1 (1-1). Eli Bolle- man 1-0, jan d'Haens 1-1, Niels Pielaat 2-1. Een gelijkspel had de verhouding beter weer gegeven. In de eerste helft was Graauw de gevaarlijkste ploeg. Na de rust had Hoofdplaat meer in te brengen. Beide teams troffen een keer de paal de via res pectievelijk Tom Heijens en Niels Pielaat. In blessuretijd pakte Hoofdplaat alsnog de winst. Sluis-Vogelwaarde 2-0 (0-0). Patrick Vin- ke 1-0, Bennie Pladdet 2-0. Sluis bouwde een feestje na af- WILNIS - De voetbalsters van Oost- kapelle hebben het uitduel tegen CSW in het Noord-Hollandse Wil ms met 2-1 verloren. In de eerste helft kwamen de Zeeuwen op voorsprong. Bij een aanval door het centrum wist Sha- loop. De eerste zege was binnen. En niet eens onverdiend. Vooral in de tweede helft dwong een beter en slagvaardiger Sluis de winst af SDO'63-Terhole 1-1 (0-1). Chris Mang- nus 0-1, Jordy van Troost 1-1. In de eerste helft verzuimde een beter en feller Terhole ruimer af stand te nemen. Na rust zat de thuisploeg beter in de wedstrijd. Uit een corner van Michel Col- paart kopte Jordy van Troost tien minuten voor tijd de gelijkmaker binnen. Philippine-Schoondijke 3-1 (1-0). Tim- my Goossens 1-0, Ostar Dieleman 2-0, Pascal Wedage 3-0, Edwin van de Velde 3-1. Na een moeizame start kwam Phi lippine rond het half uur beter in de wedstrijd. Op slag van rust nam het de leiding. Dat was de juiste impuls om ook na de rust het spel naar zich toe te trekken. Groede-Corn Boys 2-0 (0-0). Mirsat Ce- dik 1-0 en 2-0. Groede was overwegend sterker. Het liet echter verschillende goede scoringskansen liggen. Toen het in de tweede helft steeds meer aan drong kreeg Corn Boys enkele goe de kansen op de counter. Tien mi nuten voor tijd begon het hoofd stuk Mirsat Cedik. Met twee tref fers bezorgde hij de thuisploeg de winst. Volharding-Oostburg 0-6 (0-2). Quin- ten de Muer 0-1, Niek Maenhaut 0-2, Ste ven Versluys 0-3 (strafschop), Quinten de Muer 0-4, Olsi Tollja 0-5, Michel Tamar- zians 0-6. Oostburg was op alle fronten ster ker dan de door veel blessures ge plaagde thuisploeg. mila Hamers de verdediging op snelheid te kloppen: 0-1. Na rust was CSW gevaarlijker en moest de Walcherse ploeg twee te gentreffers incasseren. Zelf kon Oostkapelle weinig meer afdwin gen GOES - In een rommelige wedstrijd speelde koploper RCS op eigen veld gelijk (1-1) tegen IFC. De Sou burgers wonnen daardoor de twee de periode. RCS had in de eerste helft drie goe de kansen, maar scoorde niet. Na de rust werkte verdediger Frank Zwakhals van IFC een voorzet van Dennis de Nooijer in zijn eigen doel. Diezelfde Zwakhals maakte in de slotminuut de gelijkmaker. TERNEUZEN - Terneuzen Ai verruil de zaterdag de derde plaats voor de tweede door een 2-0-zege op EBOH Ai, de nummer vijf van de ranglijst. Op eigen veld was de ruststand ook de eindstand. Terneuzen kwam al in de eerste minuut op 1-0 door een schitte rende treffer van Joris Geelhoedt. Hij maakte ook de verdiende 2-0. Na de rust bleef Terneuzen Ai rela tief gemakkelijk overeind. door Peter van Kouteren MADE - Voor de derde keer op rij slaagde HW'24 er gisteren niet in om tot winst te komen. De forma tie van Michel Leonhart verloor in de voorlaatste minuut met 1-0 van staartploeg Madese Boys door een strafschop. Waar eerder dit seizoen nog met een monsterscore (8-2) van de Bra banders was gewonnen, incasseer de HW'24 op vreemde bodem het achtste puntverlies in drie duels na de winterstop. Zonder Ja- ri Vyaene (wel meegereisd, maar voor één wedstrijd disciplinair ge straft na zijn gedrag een week eer der) en Jeroen Claessens (gestopt, omdat hij met trainer Leonhart ZWIJNDRECHT - Voor de reserves van Terneuzense Boys bracht de uitwedstrijd tegen WGZ 2 zater dag weinig goeds. De nummer laatst van de ranglijst verloor in Zwijndrecht met 6-0. De ruime nederlaag tekende zich al voor rust af WGZ 2 nam na acht minuten spelen een voor sprong en scoorde daarna nog eens drie keer. Van 4-0 werd het ten slotte 6-0. TERNEUZEN - Terneuzense Boys Ai incasseerde zaterdag opnieuw een ruime nederlaag. In eigen huis werd het 1-5 voor Papendrecht Ai, dat vooraf nog als een belangrijke concurrent in de strijd tegen degra datie gezien werd. Halverwege de wedstrijd leidde de thuisploeg door een goal van Aar on Fogg nog met 1-0, maar nadat Papendrecht in de tweede helft ge lijk had gemaakt, brak het verzet. niet door één deur kan) begon de Hulster formatie tam aan het duel tegen het tot zondag op de voor laatste plaats geklasseerde Madese Boys. Omdat de thuisploeg evenmin voor veel dreiging zorgde, viel er in de eerste helft weinig te genie ten. „Het leek wel of beide ploe gen niet wilden verliezen", vond voorzitter Gerard van de Voorde. Hij betreurt het wegvallen van Claessens, maar was verheugd dat Vyaene berouw had getoond. Beide ploegen creëerden door de behoudende speelwijze nauwelijks kansen. De thuisploeg miste tot twee keer toe na een goed opgezei ld HW'24 gaat in de voorlaatste mi- nuut onderuit tegen Madese Boys. De heenwedstrijd tussen beide ploegen eindigde in een 8-2-zege voor de Hulstenaren. HOEK - Hoek 2 moest in de strijd om de eerste plaats pas op de plaats maken tegen ASWH 2. Op eigen veld verloren de Zeeuws-Vla mingen verdiend met 2-5. Na een half uur was het al 0-3, on der meer door een doelpunt van oud-Hoek- en Terneuzen-speler Hiram Collin. Door treffers van Peter Hamelink en Sander de Haas kwam Hoek 2 terug tot 2-3. AS WH 2 liep na de rust uit naar 2-5. BERGEN OP ZOOM - Voor HW'24 Al wordt het een hels karwei om zich de komende wedstrijden nog in veiligheid te spelen. De hekken sluiter leed zaterdag zijn tiende ne derlaag van dit seizoen. Uit tegen Dosko Ai werd het 5-1. Dosko nam in de eerste helft een 3-o-voorsprong, waarna Domini que Roovers de ruststand op 3-1 bepaalde. De thuisploeg scoorde in de tweede helft nog twee keer. te aanval. Tim Mechelink zag na een uur spelen een schot van bin nen het strafschopgebied door de Brabantse goalie gepareerd. Met Evert van den Berg voor Jaimy de Visser en Michal Szczawinski voor Bart Rijckaert voerden de Zeeuws-Vlamingen in het laatste half uur de druk op. Het resulteer de in niet meer dan een kansje voor Robbert van Driessche. Toen iedereen zich verzoend had met een doelpuntloos gelijkspel, be ging Maarten Scheerders in het ei gen strafschopgebied een overtre ding. De toegekende penalty werd door Wouter de Laat benut: 1-0. Madese Boys-HW'24 1-0 (0-0). 89. Wouter de Laat (strafschop) 1-0. Scheids rechter: P. de Rover (Dordrecht). Gele kaart: Kieran O'Shea, Tim Mechelink, Maarten Scheerders (allen HW'24), Ad Neefs (Madese Boys). Aantal toeschou wers: 200. Een speler van Clinge schiet de bal weg voordat een tegenstander van Steen er aan kan komen. foto Wim Kooyman door Jurgen Naeye CLINGE - Peter van Dorsselaer heeft zijn eerste zege als hoofdtrainer van Steen op zak. Zijn ploeg won de derby tegen Clinge met 2-1. Scheidsrechter Cisko Osmanovski uit Breskens 'verlengde' het duel met dertien minuten, waardoor het een spannende slotfase kende. Thomas Leegwater was in die extra tijd dicht bij de gelijkmaker, maar zijn schot werd gekeerd door doelman Jochem Goethals. Met de overwinning pakte Steen niet al leen drie belangrijke punten. Het smetje na de pijnlijke nederlaag uit de heenwedstrijd (2-3) was eveneens weggepoetst. Michel van den Bosch van Steen gaf toe dat de wedstrijd geen schoonheidsprijs verdiende. Zijn ploeg had het meeste recht op de overwinning. De 2-o-voorsprong bij rust was niet onverdiend, vond ook Clinge-trainer Honny Claes sens: „Vanmorgen waren er enkele spelers zó nerveus dat ze moesten overgeven. We hebben onszelf te veel druk opgelegd. We zijn pas gaan voetballen na het cadeautje van de scheidsrechter." Met dat presentje bedoelde Claes sens de strafschop die zijn ploeg in de 79e minuut kreeg toegekend na dat Michel van den Bosch de bal ongelukkig tegen zijn arm kreeg. Peter Drumont schoot van elf me ter raak. Zo keerde de thuisploeg terug in de wedstrijd. Dat Steen het zover liet komen, had het aan zichzelf te danken. De bezoekers waren in de eerste helft twee keer trefzeker dankzij Sander van Re- mortele en Sigi Leest, maar ver zuimden na de hervatting te profi teren van de ruimte die Clinge ach terin weggaf. Steen-trainer Peter van Dorsselaer haalde na afloop opgelucht adem. Het feit dat Sigi Leest de 0-2 maak te, deed hem deugd. „Ik heb Sigi openlijk mijn steun gegeven. Van daag betaalt dat vertrouwen zich terug. Dat geeft een lekker gevoel." Clinge-Steen 1-2 (0-2). 32. Sander van Remortele 0-1, 44. Sigi Leest 0-2, 79. Peter Drumont 1-2. Gele kaart: Vincent Martens, Edwin Martens, Jean-Ruud de Houck (Clinge), Junior van Remortele, Si gi Leest, Dennis Buys, Michel van den Bosch (Steen) Aantal toeschouwers: 500. VLISSINGEN - Door een 4-0-zege op MOC'17 won Vlissingen in de der de klasse van het zondagvoetbal de tweede periodetitel. In Roosendaal won Zeelandia Mid delburg verrassend met 2-1 van de nummer drie op de ranglijst. Door die uitslag nestelde Goes zich via een 3-1-zege op Walcheren op een gedeelde derde plaats. De uitwedstrijd van koploper Zie- rikzee tegen Meto was afgelast in verband met de slechte gesteld heid van het speelveld in Hooger- heide. MOC'17-Vlissingen 0-4 (0-0). Davy van Geersdaele 0-1, Peter de Jong 0-2 (straf schop), Chiel Maranus 0-3, Jeremy Hill 0-4. Roosendaal-Zeelandia Middelburg 1-2 (1-1). Jerfey Booij 0-1, Martin Sacharias 1-1, Alberto Conde Morgado 1-2. Goes-Walcheren 3-1 (1-1). Gert-Jan Tie- rie 1-0, Paul Bunnik 1-1, Niels Paardekoo- per 2-1, Geert Bosschaart 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57