Portaal van Vlaanderen verhuist Eeuweling stond dag en nacht in de slagerij Brand bedrijfsloods snel geblust m 1 3 ZEEUWS-VLAANDEREN 20 1 L 15 Rijkswaterstaat biedt nieuwe locatie bij de zeesluis aan. Sara Overbeeke-Lensen vindt brief van Beatrix mooiste cadeau. Enthousiast optreden John Marshall Maandag 18 februari. 2008 V Lokale omroepen zetten plan voor televisie door Tip? redtern@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen verhuist. In overleg met Rijkswaterstaat wordt het huidige informatiecen trum aan de westkant van de zee sluis verplaatst naar een water staatsgebouw aan de overzijde van de sluis. Het nieuwe centrum gaat in 2009 open. Het moet een nieu we start worden voor de toeris tische attractie, die al langer toe was aan een nieuw jasje. Drie jaar geleden al stelde de gemeenteraad voor die doorstart een eenmalige subsidie van 40.000 euro beschik baar. Er zou een plan van aanpak worden opgesteld, maar door aller lei omstandigheden liep het opstel ling van die toekomstvisie de nodi ge vertraging op. Een werkgroep van de Stichting Gehandicaptenbeleid Terneuzen boog zich over de zaak, maar kreeg naar eigen zeggen nauwe lijks of geen respons van het be stuur. Ook directeur Sven van Rijs wijk van Zeeland Attracties werd geraadpleegd. Het bestuur pleegt al geruime tijd overleg met de gemeente over de nieuwe opzet van het Portaal. Het bezoekersprogramma (een kijkje in het infocentrum, in een brugkel- der, een bezoekje aan de uitkijkto ren op de sluis en eventueel een rondvaart over het Kanaal Gent-Terneuzen) moet worden ge moderniseerd. Daarvan is ook ver antwoordelijk wethouder Adhe- Het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen is dringend toe aan een doorstart. De VW is ge vraagd mee te denken over een nieuwe opzet. mar van Waes overtuigd. „We zijn intensief in gesprek, want ook wij hechten veel waarde aan deze toe ristische attractie. Er moet nu, vind ik, vaart achter worden gezet, want de omschakeling en opwaar dering heeft eerlijk gezegd al te lang op zich laten wachten." Vol gens Van Waes is inmiddels de VW Zeeuws-Vlaanderen ge vraagd een advies op te stellen Dat moet gebeuren in samen spraak met Rijkswaterstaat, het ha venschap Zeeland Seaports en de exploitant van de Westerschelde- tunnel. Van Waes: „Het Portaal moet dit jaar nog zien te overbrug gen. Ik maak me daar wel enige zorgen over, maar wij zullen als ge meente graag de helpende hand bieden." Bestuurslid Kees Jansen is daar blij mee. „Maar we zullen het dit jaar heus nog wel uitzingen. De nieuwe ruimte, die waterstaat beschikbaar stelt, is veel ruimer en biedt voldoende perspectief om de toekomst met vertrouwen tege moet te zien." Het onafhankelijke raadslid Pim Broekhuysen heeft het college in middels schriftelijke vragen gesteld over de toekomst van het Portaal. Hij vindt het allemaal veel te lang duren en vreest voor een impasse. door Cino van den Broecke TERNEUZEN - Het was de eerste keer dat Sara Overbeeke - Lensen in de ontvangstruimte van De Zoutvliet kwam, maar de bewoon ster van De Blide had er zaterdag een goede reden voor. Ze vierde met haar familie en medebewo ners haar honderdste verjaardag. „Het is voor de eerste keer dat ik hier kom en alle familie bij elkaar zie. Wel erg leuk moet ik zeggen", aldus een beduusde Sara Levina Cornelia Overbeeke-Lensen, die op 16 februari 1908 werd geboren in Terneuzen. Ze werd uitgebreid gefeliciteerd en poseerde uitge breid voor de kroonboog met ge kleurde crêpebloemen, die door haar medebewoonsters van 'de huiskamer' in elkaar waren geknut seld. Sara werd bedolven onder bloemen, parfums, boeken, kaar ten én een felicitatiebrief van ko ningin Beatrix. Jarenlang werkte ze als dienstmeid en winkelmeisje, totdat ze haar man Piet Overbeeke leerde kennen. Het tweetal trouw de en kreeg twee dochters. Het paar begon eerst een slagerij in Sluiskil en opende in 1954 een sla gerij aan de Terneuzense Westkolk- straat, die dag en nacht geopend was voor de scheepvaart. „Hard werken, maar wel een mooi be staan." Nu geniet ze van de dagen in de huiskamer van De Blide en van het familiebezoek wat ze gere geld ontvangt. Het mooiste ca deau? Volgens dochter Martha de brief van de koningin. Sara Overbeeke runde samen met haar man een slagerij in Terneuzen. Dag en nacht was ze in touw voor de schippers. foto Wim Kooyman door Wout Bareman AXEL - De brandweer van Axel heeft zaterdagochtend in alle vroegte voorkomen dat een be drijfsloods in de Crijnssenstraat in vlammen opging. Om vijf minuten over twaalf kwam de melding binnen van een fikse rookontwikkeling in een loods van de firma Luteijn (machi nes 8c marine engines). Nadat het sein middelbrand was gegeven ruk ten blusvoertuigen van de korpsen Axel en Zuiddorpe uit. Het korps Hulst stuurde een hoogwerker. Ter plaatse bleek dat bij werkzaamhe den aan een opgeslagen boot brand was ontstaan in het vooron der. De loods stond al snel vol rook. Die werd door de brandweer met ventilatoren weggeblazen. Het brandje in het pleziervaartuig was snel geblust. De schade bleef be perkt. Het was de vierde keer in nauwelijks een jaar tijd dat de brandweer van Axel moest uitruk ken voor een brand in een bedrijf spand. Eerder waren er branden bij Pot, Den Doelder en in een loods aan de Noordpolderstraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51