Pleijte eenvoudig naar verwachte titel Openwaterzwemmers naar WK ZK schaken nog niet beslist De Graag opnieuw naar finale NK dammen Atleet mist tegenstand en wint slotcross Deltacrosscompetitie. Drie koplopers en drie achtervolgers na vier speelronden. Schelvis en Heister kwalificeren zich in Eindhoven. Rentmeester wacht zware taak, Provoost is uitgeschakeld. EUIBHW door Sjaak Sinke WESTDORPE - Tweeënhalf jaar gele den sloeg Tim Pleijte van Dynami ca er nog lustig op los met zijn bokshandschoenen. Zaterdagmid dag won hij met overmacht de Fin- landcross in Westdorpe waarmee hij zijn Zeeuwse Deltacrosstitel be kroonde. Gelukkig kreeg Pleijte in de eerste vijf ronden tegenstand van B-ju- nior Niek den Exter van Schelde- sport, anders had hij bijna veertig minuten alleen moeten lopen op het zware motorcrosscircuit dat voor de tweede keer dienstdeed als atletiekcrossparcours. Pleijte was blij met de titel maar hij miste de nodige tegenstand. Bij de man nen senioren waren slechts vier deelnemers. „Wanneer de competi tie opengaat voor atleten van bui ten Zeeland komt er misschien wat meer tegenstand", dacht Pleij te hardop. Onder leiding van Anjo- lie en Anton Engels gaat Pleijte zich nu voorbereiden op het zo merseizoen met veel wedstrijden buiten de provincie. André van Maldegem (Dynamica) hield in Westdorpe de schade op Pleijte beperkt tot vier minuten. Wel moest hij superveteraan Sjaak Luteyn voor laten gaan. Luteyn kwam applaudisserend over de meet waarmee hij de Zeeuwse ti tel binnenhaalde bij de masters H35. „Volgend jaar loop ik mis schien wel mee bij de senioren", schertste hij na het binnenhalen van de titel. „Ik heb alle bewonde ring voor Marc Otjes die nog maar een jaar aan atletiek doet en me kort op de hielen zat". De Deltacrosstitel bij de vrouwen ging naar Marianne de Kok (Dyna mica) maar zij kon door ziekte niet gehuldigd worden. Trainster Anjolie Wisse nam haar prijs in ontvangst. Door de afwezigheid van De Kok kon Sandra de Block (RKHAV) haar tweede zege in de competitie begroeten. Theo den Herder (AV'56) liet met een klinkende overwinning bij de mannen H50 zien dat hij voor de vierde maal op rij recht heeft op de titel. ]o van Waesberghe (RK HAV) was de sterkste Zeeuwse master H60. Op de korte cross was het bij de mannen nog spannend omdat Gert-Jan Smit (AV'56) en Angelo Postma (Scheldesport) in aanmerking kwamen voor de titel. Smit won.: „Ik ben rustig begon nen maar toen ik Angelo hoorde kuchen en proesten ben ik er van door gegaan", liet de nieuwe Zeeuws kampioen weten. Margot de Nijs (RKHAV) grossiert al jaren in titels op de korte cross „Ik denk dat het er al meer dan tien zijn," meldde ze. „Het wordt tijd dat een ander de titel van mij overneemt." Gezien het geringe aantal deelnemers is die kans ech ter klein. Een combinatie tussen de lange- en korte cross kan mis schien wel meer strijd opleveren. PZC Maandag 18 februari 2008 39 ZIERIKZEE - De spanning is te snij den bij het Zeeuws kampioen schap schaken na twee van de vier speeldagen. Er zijn nog drie koplo pers: de huidige Zeeuws kam pioen en Souburg-speler Jeroen Hekhuis, Hekhuis' clubgenoot Roeland Alders en Goesenaar Joey Grochal. Grochal had in de derde ronde wei nig moeite met Gert van Rij van HWP. Van Rij, spelend met de wit te stukken, had eerder nadeel dan voordeel van een geïsoleerde pion. Grochal profiterende optimaal en pakte eenvoudig de winst. In de vierde ronde toonde Grochal het betere spel tegen Roeland Al ders. Alders, die in de ronde er voor nog ruimschoots gewonnen had van Axelaar Wim Sinke, moest alle zeilen bijzetten om zijn stelling tegen Joey Grochal stabiel te houden. Dit lukte hem, waarna beide spelers niet veel meer kon- den uitrichten en de puntendeling een feit was. Door deze remise staan Grochal en Alders gedeeld eerste met Hekhuis. Hekhuis remiseerde eerst met Ter- neuzenaar Quinten Ducarmon. Beide spelers hadden vrede met een gelijkspel. Vervolgens was Hek huis veel te sterk voor Ducarmons clubgenoot Vincent Sleuyter. Hek huis zette een openingsfoutje om in een zeer goede stelling die resu- lateerde in winst. De drie koplopers hebben 3,5 pun ten en worden in het klassement gevolgd door drie Zeeuws-Vlamin gen: de gedoodverfde favoriet Mat- thieu Freeke en de outsiders Gert van Rij en Quinten Ducarmon Hun achterstand bedraagt een half punt. Freeke liet HWP'er Maarten Rade makers kansloos en remiseerde daarna met Ducarmon. Van Rij, die eerst verloren had van Gro chal, maakte zijn nederlaag enigs zins goed door de Axelse Ingeborg Jansen een nederlaag aan te sme ren. Jansen deelt na vier ronden de tiende plaats samen met zes an dere schakers onder wie Corné Boogaard en Michael Wisse. EINDHOVEN - Alex Schelvis en Lin- sy Heister hebben zich gisteren bij kwalificatiewedstrijden in Eindho ven op de tien kilometer geplaatst voor de wereldkampioenschappen openwater. De zwemmers kunnen zich hierop in mei in Sevilla kwali ficeren voor de Olympische Spe len. Met een tijd van 1.51.49 bleef Schelvis onder vereiste limiet van 1.52.00. Heister liet een tijd van 2.00.34 noteren. Voor een startbe wijs moest ze sneller zijn dan 2.01.00. Ook Maaike Waaijer haalde de li miet met 2.00.53. Ze mag echter niet aan het WK meedoen omdat Edith van Dijk zich via een wereld bekerwedstrijd al had geplaatst. Er mogen per land met twee zwem mers starten. Ook Maarten van der Weijden was al zeker van deel name aan de wereldtitelstrijd. Hij kwam daarom gisteren niet in ac tie. Om zich voor de Spelen te plaat sen moeten de zwemmers in Sevil la bij de eerste tien eindigen. „De ze mensen hebben hier de eerste stap naar de Spelen gezet", stelde technisch directeur Jacco Verhae- I"W Alex Schelvis en Linsy Heister gaan naar het WK openwater in Sevilla. Daar kunnen ze zich plaatsen voor de Olympische Spelen. ren tevreden vast. „Het is mooi dat we de startbewijzen maximaal be zet hebben en dat we er bij de vrouwen zelfs een te veel hebben. Maaike is nu reserve." Robin van Aggele trok zich terug van de tien kilometer. De Hilversummer, die normaal uitkomt op de langebaan, kampt met een lichte blessure. Van der Weijden kwam vrijdag wel uit op de 5 kilometer. Hij scherpte daarop met 54.06,95 het Nederlands record op aan. Hij had dit record sinds vorig jaar met 54.12,23 in handen. De 26-jarige zwemmer plaatste zich op deze af stand voor de WK, maar hij weet nog niet of hij in Sevilla op de 5 ki lometer zal starten. Hij concen treert zich op de olympische 10 ki lometer. door DaafKasse BEEKBERGEN - Leonie de Graag heeft zich zaterdag voor de tweede keer geplaatst voor de finale van het Nederlands damkampioen schap. De uit Goes afkomstige speelster versloeg in Beekbergen voormalig Nederlands kampioene Barbara Graas uit Wormerveer. Met nog één ronde te spelen staat De Graag aan kop van de groep voor de halve finale, met twee pun ten voorsprong op de Groningse Heike Verheul. Martijn Rentmeester verloor in een spectaculaire partij van de Fries Gerlof Kolk. Tegen Anton Schotanus speelde hij remise. Rentmeester staat nu gedeeld vier de. Een finaleplaats lijkt buiten be reik aangezien de Zeeuwse dam mer het in de laatste ronde moet opnemen tegen grootmeester Ger ard Jansen. Bennie Provoost voegde twee remi ses aan zijn totaal toe. De tweevou dige finalist uit Aagtekerke speelde gelijk tegen Alfons Ottink en liet dezelfde uitslag noteren tegen Jas per Lemmen, na een partij waarin hij lange tijd zeer slecht stond. Door de remises is Provoost uitge schakeld voor de finale. De kampioenen van de Deltacrosscompetitie met Sjaak Luteyn (uiterst links) en Tim Pleijte (zittend, rechts). foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41