Björn Scherbeijn maakt belofte waar Mart Flikweert haalt uit naar tennisleraar Gelok-Kole verongelukt Medailleregen voor Zeeuwse turnsters bij regiokampioenschappen Judoka's in Schiedam in de prijzen 38 Maandag 18 februari 2008 PZC Bressiaander verslaat Harold Schipper in finale ZK indoortennis. Winst voor boksers Sinke en Schiewold Botsjarov wint Ronde Middellandse Zee Zwemmer van Scheldestroom vestigt nieuw Zeeuws record. Nishikori verrassende winnaar Delray Beach Karelse verliest record aan Ten Rouwelaar Succesvol weekeinde voor Delta Sport en Turnschool Zeeland. Korfbalster van Tjoba komt in Duitsland om bij auto-ongeluk. door Henk van de Voorde KAPELLE - De slagroom op de taart van de Zeeuwse indoorkampioen schappen in Kapelle werd de 3-eindstrijd bij de mannen. In de zinderende finale kruisten routine en jeugd de rackets. Uitein delijk klopte de 20-jarige Bressiaan der Mart Flikweert de 34-jarige tennisleraar Harold Schipper in drie sets: 2-6 6-4 6-4. De partij nam ruim twee uur in beslag. In de eerste set brak Schipper bij 2-2 en 40-0 voor Flikweert toch de ser vice van de speler van De Bos- kreek. Vervolgens waren bij 4-2 twee breakpoints niet besteed aan Flikweert. Tot 4-1 in de tweede set was er geen vuiltje aan de lucht voor de routinier. De ommekeer voltrok zich echter op dit 'ijkpunt'. Mart Flikweert schakelde over op een hoger tem po en versnelde zijn forehand. Conditioneel was hij sterker. „Ik kon hem onder druk zetten. Daar voor raakte hij alles en ik niks", overdreef Flikweert lichtelijk. „Hij stond lange tijd sterk te serveren en op een gegeven moment kreeg ik geen return meer in. Daardoor kwam er veel te veel druk op mijn eigen service." In de derde set brak de jeugdige Bressiaander bij 2-2 de service van zijn Goese opponent. Harold Schipper toonde zich een sportief verliezer. „Het is balen, maar hij was beter en fitter. Hij heeft verdiend gewonnen." Bij de vrouwen werd de 17-jarige Mandy Wolfert uit Sluiskil overtui gend Zeeuws indoorkampioen. Ze beukte er in de finale flink op los tegen de 25-jarige Jeantien van den Dries uit Ovezande, uitmon dend in een 6-1 6-1-eindscore. Wolferts ijzersterke service en strakke groundstrokes bleken de pijlers waarop haar Zeeuwse titel is gegrondvest. Van den Dries, uit komend in de derde klasse mixed voor het Middelburgse MLTC, won de toss en behield haar servi ce. Vervolgens was Wolfert niet meer te houden en reeg ze elf ga mes op rij aaneen. Pas bij 5-0 in het tweede bedrijf slaagde Van den Dries er nog en keer in haar service te behouden. „Doordat mijn service heel goed liep, waren de returns vaak ondiep waardoor ik gelijk afkon maken", aldus Man dy Wolfert die vorig jaar in de fina le nog in drie sets verloor van Au brey Maenhout uit Clinge. In de mixed-3 finale kwamen Man dy Wolfert en Mart Flikweert net iets tekort tegen de sterk serveren de Marjan Ganseman en Harold Schipper: 6-3 7-6. In het enkel-4 ging de eerste prijs naar Domini que Asselman uit Kloosterzande en Brigith de Waele uit Breskens. Mart Flikweert is conditioneel sterker dan Harold Schipper. Bij de vrouwen verslaat Mandy Wol fert uit Sluiskil Jeantien van den Dries uit Ovezande. GOES - Drie boksers van DOS Vlis- singen kwamen zaterdag in actie in Amsterdam. Koen Sinke (23) uit Zoutelande won zijn partij in de senioren C-klasse op punten. Dat deed Vlissinger Justin Schiewold (18) in de junioren C-klasse. Hij moet nu nog twee wedstrijden winnen om te promoveren naar de B-klasse. Jeffrey Brasser (17), eveneens uit Vlissingen, verloor zijn duel in nieuwelingen C-klasse. GRUISSAN - De Russische wielren ner Aleksandr Botsjarov heeft de Ronde van de Middellandse Zee op zijn naam geschreven. De ren ner van Credit Agricole legde de basis voor zijn overwinning vrij dag in de derde etappe, die hij won. De Fransman Sylvain Chava- nel won de afsluitende etappe. Hij versloeg in een sprint de Rus Mi chael Ignatiev. LEIDEN - Het was zijn weekend. Björn Scherbeijn stond aan de start van vijf afstanden van de Speedo jaargangwedstrijden in Lei den en kwam met evenveel me dailles thuis. Het best presteerde hij op de 100 meter wisselslag. Met zijn tijd van 1.11.67 verdiende hij de gouden medaille en vestigde hij een nieuw Zeeuws record voor twaalfjarigen. De verwachtingen waren hoogge spannen. Van de zes Zeeuwse deel nemers had Scheldestroom-zwem- mer Björn Scherbeijn de beste pa pieren. Hij stond als eerste ge- plaats op de 100 meter rugslag en de 100 meter wisselslag. Op de rug slag moest hij zich tevreden stellen met een zilveren medaille Met zijn tijd van 1.12.80 kon hij niet tippen aan de concurrentie van Twan DELRAY BEACH - De Japanse tennis ser Kei Nishikori heeft verrassend het tennistoernooi van Delray Be ach op zijn naam gebracht. De 18-jarige qualifier versloeg in de finale de Amerikaanse favoriet James Blake met 3-6 6-1 6-4. Nishikori speelde nog maar zes toernooien op de ATP Tour. De jonge Aziaat, traint sinds zijn veer tiende op de tennisschool van Nick Bollettieri in Florida. DOETINCHEM - John Karelse is zijn clubrecord als NAC-doelman met de langste reeks zonder tegentref fers (437 minuten) kwijtgeraakt. De uit Wemeldinge afkomstige as sistent-trainer van NAC zag giste ren hoe Jelle ten Rouwelaar ook te gen De Graafschap (0-1-zege) niet gepasseerd werd. Ten Rouwelaar heeft 516 minuten op rij geen te gendoelpunt moeten incasseren. Boot die 1.12.64 klokte. Op de wis selslag voldeed hij wel aan de ver wachtingen. Scherbeij veroverde ook zilver op de 100 meter vlinderslag (1.15.36) en de 100 meter vrije slag (1.03.14). Op de vrije slag ging de winst naar Laurent Bams van ZC Eijsden. Hij was met 1.02.48 vijf seconden snel ler dan vorig jaar en prolongeerde zijn titel. Op de 200 meter wissel slag zette de Bressiaanse zwem mer een tijd neer van 2.41.73 en haalde hij de bronzen medaille. Casper van Zwier van Onderdak uit Zierikzee startte op de vlinder slag en de vrije slag. Op beide af standen was hij als derde ge plaatst. Zijn tijd op de 50-meter vlinderslag (36.25) was uiteindelijk goed voor het brons. Philip van Björn Scherbeijn van Schelde stroom haalt vijf medailles tij dens de Speedo-jaargangwedstrij- den in Leiden. Casper van Zwier behaalt één medaille. SCHIEDAM - Vier Zeeuwse judoka's wisten zaterdag het podium te be halen tijdens het 12e Schiedamse judotoernooi. Mauk Moermann (Judo Goes) werd kampioen bij de pupillen tot 12 jaar. De Goesenaar wist in de klasse tot 42 kilo al zijn vijf par tijen met een vol punt af te slui ten. Clubgenote Tessa van Meer kerk (-63 kilo) uit Kloetinge wist ook op overtuigende wijze de fina le te bereiken bij de aspiranten (-17 jaar). Door een arbitrale fout ver loor ze deze echter. Haar punt (wa- za-ari) werd namelijk aan de tegen standster gegeven. In deze leeftijdscategorie wist Ru ben Boutens (Judo Ryu van Schaik) uit Middelburg in de klas se tot 60 kilo beslag op het brons te leggen. Een derde plaats werd er eveneens behaald door Amber Rijn (Judo Goes) bij de pupillen in de klasse tot 36 kilo. Moll van Luctor et Emergo was de grote favoriet op 100 meter rug slag. De als eerste geplaatste zwem mer kon de belofte echter niet waarmaken en eindigde met 1.22.04 op de vierde plek. Hij moest Maurice van der Ploeg, Ryan Beugels en Jeroen Koers voor laten gaan. Levy Kort en Wouter stap van De Stormvogel startten op drie onder delen maar speelden geen rol van betekenis. Hinke Oosterhoff van Onderdak, het enige Zeeuwse meisje, nam deel aan de 100 meter rugslag. Met haar tijd (1.30.46) be haalde ze de veertiende plaats. De Speedo Jaargangwedstrijden werden voor de 23e keer gehou den. Door een veranderde opzet van de Speedo-wedstrijden moest overgeschakeld worden naar een systeem met vrije inschrijving. De belangstelling was groot. Van de 1353 inschreven zwemmers kon den er slechts 217 zwemmers van 96 verenigingen starten. Mart Flikweert wint het ZK indoortennis. Zijn hoge tempo en goede conditie zijn bepalend voor zijn succes. foto Dirk-jan Gjeltema WASPIK - Dat ze graag willen pres teren bewezen de Zeeuwse turn sters dit weekeinde eens te meer. Tijdens de toestelfinales van de re gio Zuid-West-Nederland in Was pik kaapten de meisjes veel medail les weg. Delta Sport uit Zierikzee deed goe de zaken. Twaalf turnsters behaal den zestien medailles. In de eerste divisie werd Lisa Padmos tweede op het onderdeel balk en derde op de onderdelen sprong, brug en vloer. Nina Hubrechtse had een topdag. Met 8.77 op sprong, 8.55 punten op brug en 8.05 op balk haalde ze drie gouden medailles in de tweede divisie. In dezelfde divi sie eiste Fleur Verwest een zilve ren en drie bronzen medailles op. In de vierde divisie pakte Joyce den Braber goud op de vloer, club genoot Danielle Wijsman eindig de op de tweede plaats. In de eredivsie jeugd haalde San dra van de Ven van Turnschool Zeeland goud op sprong en balk. Rebecca Yuen werd eerste op het onderdeel vloer. In de eerste divi sie liet Yarah Zandee zich van haar goede kant zien op sprong en brug. Twee zilveren medailles wa ren het resultaat. In de tweede divi sie was er goud voor Romy van Huizen op sprong. Kelly Goedege- bure droeg bij aan het aantal me dailles voor Turnschool Zeeland door goud op sprong en balk en zilver op vloer en brug. Danique Thielen en Lisa Hendtikse verdien den een gouden plak in de tweede divisie. Maarten Kraneveld, voorzitter pro ductgroep turnen, relativeert de medailleregen enigszins: „Bij de toestelfinales is ieder toestel een wedstrijd op zich. Het leuke is dat de turnsters dan een grote kans maken op een medaille. Bij een meerkamp lukt dat niet altijd om dat ze dan moeten presteren op vier onderdelen." door Roeland van Vliet 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Bin nen korfbalvereniging Tjoba en in de rest van de Zeeuwse korfbalwe reld is zaterdag geschokt gerea geerd op het plotsinge overlijden van Jolanda Gelok-Kole. Zij over leed in de nacht van vrijdag op za terdag na een auto-ongeluk in Duitsland. Ze werd 38 jaar. Gelok-Kole, die dit seizoen in het derde team van de club uit 's-Heer Hendrikskinderen speelde, was met haar gezin op weg naar de wintersport. Het ongeluk gebeur de ter hoogte van de stad Neuren berg. Haar man, Tjoba-bestuurslid Kees Gelok, en hun twee kinderen bleven nagenoeg ongedeerd. Zij werden kort ter observatie opgeno men in het ziekenhuis, maar keer den gisteravond terug in 's-Heer Hendrikskinderen. Gelok-Kole korfbalde lange tijd in Tjoba 1, van eind jaren tachtig tot drie seizoenen geleden. „Voor de club is dit een grote ramp", zei Bert Cijsouw, de vicevoorzitter van Tjoba, gisteren dan ook. „Jo landa was een korfbalster die er al tijd was, maar die niet graag in de publiciteit trad. Ze bleef het liefst op de achtergrond." Vanwege het overlijden van Ge- lok-Kole werden zaterdag alle se niorenwedstrijden van Tjoba afge last.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40