dans op ZK springen regeert weer in Viersen Alternatieve veldverwarming Jury klokt renners onder rode driehoek 'Racisme rond Hamilton incident' Janssen ziet kleine Hofs over het hoofd PZC Maandag 18 februari 2008 37 foto Wim Kooyman ZK springen pony's De bezetting bij het Zeeuws kampioenschap springen voor pony's, eveneens zaterdag in Heikant, was erg mager. De prestaties waren op enkele uitzonderingen na pover te noemen. In de klasse ZZ was er voor Jessica Koster met Amigo geen tegenstand. Met vier springfou- ten werd de combinatie alsnog kampioen. In de klasse Z ging de titel naar Jane van Eijzeren met Kantjes Tijgertje. De amazone uit Borsele verwees Niels Knape met Danton naar de tweede stek. In de klasse M kleine maat was Jane van Eijzeren met haar viervoeter Rasputin eveneens de beste. Marcia Minderhoud rolde met Tashira als tweede uit de bus. Niels Knape was met Palais Da- mour overtuigend de beste in de klasse M grote maat. Ma- bel Acda was met Beau Geste de beste van de rest. De Terneuzense Yenca Sip hield in de klasse L categorie D met Eros als enige in beide manches de nul op het straf blad. »- In de klasse L kleine maat werd de titel een prooi voor Naomi van de Broecke met Quincy. land studeren. En dan kom je na tuurlijk niet even naar huis voor een wedstrijdje." In de klasse Z werd de titel een prooi voor Carolein van de Plasse met Delta Mossel's Upgrader. Na de titel in de klasse L en M bete kende dit voor de amazone uit Yer- seke en de Heartbreaker-zoon de derde titel op rij. De 21-jarige ama zone bleef met de ruin als enige in beide manches foutloos. Ook Mo nique Maaskant liet met Rivera het hout onberoerd. Maar de com binatie uit Bruinisse kreeg in de eerste manche een tijdfout aan haar been. Van de Plasse: „Upgrader is een paard met geweldig veel talent. Dat wordt er een voor het grote werk. Zo'n paard is normaal voor een amateur niet te koop. Maar wij hebben hem zelf gefokt en daardoor ben ik de gelukkige die zo'n goed paard mag rijden." In de klasse M speelde de klok de deelnemers parten. Ingrid Jakob- sen wist met Utah als enige van de combinaties zonder springfouten binnen de tijd te finishen. Nadine Timmerman greep met Up to Go het zilver en Jessica Geluk eindig de met Acropione op de derde stek. Beide combinaties kregen een tijdfout aan hun broek. „Utah is een snel paard. De merrie is van mijn zus Anniek", vertelde Jakobsen. „Toen ze zwanger was, ben ik haar gaan rijden. Dat was mijn geluk, want met mijn eigen paard Verona ben ik niet snel ge noeg." Na een voortreffelijk sei zoen zette Anniek van der Linden met Quintina de kroon op het werk. In de barrage van de klasse L was de amazone uit 's Heer-Arendskerke met de merrie de beste van de zes combinaties. „Er was nog niemand foutloos toen ik als laatste van start ging. Quintina liep de laatste tijd steeds foutloos en ik besloot daarom op safe te rijden. En dat pakte goed uit", zei de winnares. terstand, maar op 2-2 in sets bleek de Zweed toch weer onge naakbaar. Met series van zeven en vijf nam hij in de beslissende set een 12-o-voorsprong om daarna in de vierde beurt op 15-6 te fi nishen. Het bleek achteraf de sleutelpartij in de finale, want op het andere biljart moest Michael Nilsson niet eens meer winnen van Burgman. De zesde carambole van de Zweed in de vijfde set - op een score van 2-2 in sets - bleek voldoende om de eindwinst weer naar Zweden te brengen. Het WK in Viersen is al vele jaren het terrein waar Blomdahl met zijn kolossale landgenoot de eerste viool speelt. De Scandinaviërs wonnen voor de vierde keer op rij en al weer voor de achtste keer in totaal. Het saillante detail is dat Torbjörn Blomdahl voor het eerst in 1987 won met zijn vader Len- nart. De winnaar van de wereldbeker vorig jaar excelleerde ook op het landentoernooi met hoogstaand driebanden. Zijn hoogtepunt be reikte hij in de halve finale, toen hij tegen Zuid-Korea in zijn partij tegen Kyung-Roul Kim een set van vijftien in één beurt uitspeel de. Dat was in de historie van het WK in Viersen maar twee keer eer der gebeurd. Dick Jaspers scheerde in Viersen in de aanloop naar de beslissende gevechten ook over hoge toppen. Zo versloeg hij de Koreaan Kim en de Japanner Miyashita met het res pectabele gemiddelde van 2.727 en speelde hij de Griek Kasidokostas met 2.142 moyenne ook kansloos van de tafel. De Brabander had zijn kruit kennelijk verschoten, want in de halve finale tegen Span je verloor hij van Daniel Sanchez en moest Raimond Burgman het Oranje-tweetal redden door een overwinning op Ricardo Garcia. Dat leverde toch weer een finale op tussen de twee aartsrivalen op dit WK. Daarin moest Jaspers buigen voor Blomdahl (3-2, moyennes 2.035 voor Blomdahl, 1.925 voor Jaspers) en maakte Nilsson het karwei af, omdat Zweden winnaar was op het totale aantal caramboles. En zo werd het Nederlandse duo wéér met zilver afgescheept. „Het is belachelijk dat Kosovo onafhankelijk gaat worden. Ik kan het nauwelijks geloven, het is allemaal erg droevig. Maar wat kun je eraan doen? Niets." Tennisser Novak Djokovic over de kwestie Kosovo. In de Telegraaf. „Een buitenlandse krant heeft meermaals geschreven: Maradona wilde zelfmoord plegen. Daar is geen sprake van! Voor mij is ie mand die zichzelf wil doden een lafaard die het leven niet aan durft." De Argentijnse voetballegende Diego Maradona over de vele vragen omtrent zijn gezondheid. In de Nieuwe Re vue. „Het hoogtepunt? Ontruimingen. Eerst mag je niets doen, terwijl je door krakers wordt bekogeld met verjbommen met uitwerpselen erin, maar op een bepaald moment sla je toe." Scheidsrechter Pieter Vink werkte vroeger bij de politie. In VI. „Een minpunt van Vergoossen? Zijn snor." Dwight Lodewegs, assistent-trainer van PSV, over hoofd trainer Sef Vergoossen. In NRC Next. „De Chinese man heeft misschien veel oog voor mij, maar durft dat niet te laten blijken. Ik krijg hooguit steelse blikken. Gezichts verlies is het ergste wat een Chinees kan overkomen." Oud-tafeltennisster Bettine Vriesekoop woont en werkt in China. In Nouveau. De Graafschap heeft giste ren een gasbrander inge zet om het speelveld te ont dooien voor de thuiswed strijd tegen NAC Breda. De Doetinchemmers beschikken als een van de weinige eredivi sieclubs niet over veldverwar ming. Scheidsrechter Jack van Huiten besloot aan het begin van de middag de wedstrijd gewoon door te laten gaan. Een speelhelft ligt in de scha duw en was daardoor nog be vroren. Met behulp van de gasbrander probeerden ste wards het veld alsnog zo goed mogelijk speelklaar te maken. De tweede etappe van de Ronde van de Provincie Grosseto heeft zaterdag geen winnaar opgeleverd. De jury besloot de tijden onder de ro de driehoek van de laatste ki lometer op te nemen, omdat er in de slotmeters een aantal gevaarlijke bochten lagen. Vanwege het risico weigerden de renners daarop met een compleet peloton te sprinten. „Toen de technische commis sie van onze federatie een kijkje kwam nemen, was er geen vuiltje aan de lucht. Aan die slotkilometer is sinds dat bezoek niets gewijzigd", meld de de organisatie. Rug Formule i-baas Ernie Ec- clestone vindt dat de au tosport niet gebaat is bij een anti-racismecampagne. De in ternationale automobielfede ratie FIA kondigde de campag ne aan nadat de getinte cou reur Lewis Hamilton onlangs op het circuit van Barcelona werd beledigd. Ecclestone be schreef het voorval gisteren te genover BBC-radio als een 'ge- isoleerd incident'. „Het geeft bovenal aandacht aan men sen die daar op uit zijn. Het zijn volgens mij geen fans en ze vinden het gewoon leuk om mensen te beledigen." Feyenoorder Nicky Hofs kreeg zondag van Vitesse- naar Theo Janssen in De Kuip (1-0) een flinke schop te ver werken. Daarmee veroorzaak te de boosdoener enige com motie binnen de familie, aan gezien Hofs met de nicht van Janssen samenwoont. Beiden waren ooit ploeggenoten van elkaar in Arnhem. „Ja, dat was geen goede actie van mij", gaf de middenvelder van Vitesse ronduit toe. „Ik draaide me om, stak mijn been uit en zag daarbij Nicky over het hoofd", verwees Jans sen fijntjes naar de geringe lengte van de Feyenoorder. 1000 Paolo Maldini heeft zaterdag zijn duizendste wedstrijd voor AC Milan gespeeld. De Italiaanse voetballer maakte als in valler in de tweede helft zijn opwachting in het duel met Par ma (0-0). De 39-jarige Maldini beëindigt na dit seizoen zijn loopbaan. „Ik wil deze mijlpaal opdragen aan mijn familie en vooral aan mijn moeder. Ze volgt me al die jaren nog altijd met veel inte resse", zei Maldini na afloop. „Duizend wedstrijden is toch wel een indrukwekkend aantal. Het is alleen jammer dat we niet hebben gewonnen." Maldini maakte op zestienjarige leeftijd in januari 1985 zijn de buut bij Milan in de Serie A in de wedstrijd tegen Udinese.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39