Gemiste strafworp kost korfballers Fortis zege in duel met Albatros Handballers EMM laten Tornado'70 alle hoeken van het veld zien: 30-10 Reserves BC Vlissingen slaan in slotfase toe Vrouwen EMM verrassen Heerle Middelburgers nemen revanche voor nederlaag in Breda. BV Souburg laat ruime voorsprong in enkele minuten glippen. Swift lijdt in tweede klasse eerste nederlaag van indoorseizoen. Middelburgers rukken op naar top van derde klasse. Skispringer Morgenstern wint wereldbeker w PZC Maandag 18 februari 2008 35 EMM'er Wally Houtepen (6) neemt het doel van Tornado onder vuur. foto Ruben Oreel door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van EMM zijn gisteren flink uit hun slof geschoten. Tornado'70 kreeg in de Nassaulaan alle hoeken te zien: 30-10. De reserves van EMM gingen roemloos onderuit bij Tor nado 2. Mannen. EMM-Tornado'70 30-10: Woensdag verloor EMM dik van Internos 2, maar dat was gisteren al weer vergeten. Nu speel den revanchegevoelens na de on nodige nederlaag in het uitduel in Breda (29-24). „Daar zijn we ge klopt op snelheid", wist trainer Dierickx. „Vandaag waren de rol len omgedraaid." Bij rust leidde EMM al met 12-2. „Het publiek stond op de banken," vertelde de Vlissinger apetrots. „Ballen naar de cirkel, vliegertjes, het lukte alle maal." Wally Houtepen trok de kar met zes treffers. Tax, Alexande- re en Ramstijn knalden er ieder 4 binnen. HMC 3-GSC 14-15: De Goesena- door Jeremy Deug VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen boekten een makke lijke zege bij Waldric. Spannender was het bij de Zeeuwse derby in de overgangsklasse tussen BV Sou burg en BC Vlissingen 2. De reser ves grepen de zege na twee verlen gingen. De mannen van BC Vlis singen verloren van Agathos. Vrouwen: Waldric-BC Vlissin gen 41-74: In Woudrichem had BC Vlissingen weinig moeite met Waldric. Tot 17-22 kon de thuis ploeg volgen, maar daarna druk ten de Vlissingse vrouwen door naar de 22-44-ruststand. Na de pauze werd deze kloof uitge bouwd naar 28-58. Door de ruime 41-74 blijft het team van coach ren hebben de smaak de laatste we ken aardig te pakken. „De laatste weken was het achterin een puin hoop," weet trainer Jaap Quinten. Nu was het meteen lekker fel en werden de punten verdiend mee huiswaarts genomen. Tornado'70 2-EMM 2 25-17: De animo om er echt iets van te ma ken ontbrak op alle fronten aan Middelburgse kant. Er was geen greintje vechtlust te bespeuren bij EMM. Vrouwen. EMM 2-Groene Ster 3 23-18: Ook in de vierde klasse stond er nog een rekening open. In Zevenbergen verloren de reser ves van EMM eerder deze competi tie en daar was niet op gerekend. In eigen huis waren de counters van EMM goed verzorgd. Ook was er tevredenheid over de dekking. „Ze waren niet sterk in de afron ding", vond speelster/coach Sop hie Felius. „EMM heeft daar goed van geprofiteerd." EMM verslaat Tornado met liefst 30-10. De Middelburgse tweede klasser leidt bij rust al met 12-2. Het Goese GSC heeft de smaak te pakken en verslaat HMC 3. Tom Joziasse koploper in de hoofd klasse. Scores BC Vlissingen: Nanon Doeland 20, Romana de Ridder 13, Elisa Kuipers 12, Linda de Meij 12, Jessica Verhage 8, Marjolijn van Galen 2, Immie Pattikawa 2. Vrouwen: BV Souburg- BC Vlis singen 2 51-58: In de derby kon BC Vlissingen 2 aanvallend geen vuist maken, waardoor koploper BV Souburg gemakkelijk op voor sprong kon komen. Na de 23-14- ruststand liep BV Souburg verder uit naar 33-16 en leek de wedstrijd beslist. Daarna kwam BC Vlissin gen los en binnen enkele minuten was het 35-35. In de spannende slotfase kon geen van beide teams de beslissing forceren, waardoor bij 39-39 moest worden verlengd. Na de eerste verlenging was het 47-47. Via twee driepunters sloeg BC Vlissingen 2 daarna de beslis sende kloof en won met 51-58. Scores BV Souburg: Shanice de Graaf door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van Fortis pakten zaterdag opnieuw een kost baar punt, maar het hadden er twee moeten zijn. Door een gemis te strafworp in de slotminuten moest Fortis genoegen nemen met de puntendeling. Het Middel burgse Swift moest voor het eerst dit seizoen capituleren. In Oud Be- ijerland bleek Korbatjo te sterk. Tweedeklasser TOP en derdeklas sers Ondo en Stormvogels won nen hun partijen. Fortis-Albatros 11-11: Fortis deed zichzelf tekort met het ene punt, vond coach Aarnout Crucq: „Ge zien het spelbeeld en vooral de laatste strafworp hadden het twee punten moeten zijn." Aan het mis sen van de ultieme kans op twee punten hield Crucq een dubbel ge voel over. In een aantrekkelijke partij waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Mede door een uitstekende re bound van Wander Koole had For tis het meeste balbezit en had Crucq hoop op meer, maar hij moest berusten in één punt tegen de Zwijndrechtse nummer twee. door Wim Kakebeeke GOES - De vrouwen van EMM ruk ken op in de eerste klasse van de handbalcompetitie. De Middelbur gers verrasten gisteren Heerle met 13-18. Vrouwen Heerle-EMM 13-18: De eindspurt in de eerste klasse kan nog aardig wat opleveren. De for matie van Hans Nijsen heeft goe de papieren om een plekje bij de bovenste drie op te kunnen eisen. 10, Nicoline Craste 9, Cindy de Nooijer 9, Susan Plas 9, Melanie Lindenberg 6, Gitta Zijlma 5, Johanna Kuijs Murcia 2 en Dig- na van der Baan 1. Scores BC Vlissingen 2: Romana de Ridder 25, Quintana Patti- nama 12, Marjolein de Dreu 11, Linda de Paauw 4, Dorien de Witte 3 en Lizette He- ijnsdijk 3. Scores Fortis: Niels Bebelaar 5, Chantal Caljouw 2, Remco Crucq, Mark Trimpe, El- ze Blankenburgh en Angela Matthijsse allen 1. Korbatjo-Swift 20-15: In Oud-Be- ijerland leden de Middelburgers het eerste verlies van het seizoen. Korbatjo had een goede dag, erken de coach Ralf Gillissen, maar hij verweet de arbiter een negatieve rol. „Wij zijn daar slecht mee om gegaan", verwoordde hij de irrita ties die het spel van Swift zozeer beïnvloedden dat de ploeg een on gebruikelijke hoeveelheid treffers om de oren kreeg. Scores Swift: ivo de Hond 6, Richard Gel dof en Paul van den Berg beiden 4, Mireil le van Dullemen 1. TOP-trainer Edwin Coppoolse: 'Na rust waren we geduldiger en slimmer' TOP-DES 16-11: In sporthal 'De Blikken' stelde TOP het seizoen veilig. Na een fletse eerste helft deelden de Arnemuidenaars bin nen vijf minuten de genadeklap uit: van 8-8 naar 12-8. „Na rust wa ren we geduldiger en slimmer", oordeelde coach Edwin Coppool se. Hij was content met de opgaan de lijn in het spel en de rek die De claim is gezien het spel van de laatste twee maanden niet meer dan logisch. Uit de laatste vijf duels werden maar liefst negen punten gepakt. „We zijn aan het groeien", sprak Nijsen na de zege op West-Brabantse bodem. Rond de jaarwisseling was dat anders. Door blessures werd de doelstel ling om hoog te eindigen naar be neden bijgesteld. Nu alle speelsters fit zijn, wordt er weer naar boven gekeken. „Er is een flink stuk sco rend vermogen terug in het team. Daardoor ziet het er voor ons een stuk zonniger uit." Heerle had zaterdagavond in eigen Mannen: Volharding-Agathos 70-90: Een gehavend Volharding kon tegen middenmoter Agathos lang bijblijven. Na de 39-44-rust- stand liepen de bezoekers in het derde kwart weg. De achterstand van 49-69 kon in het laatste kwart niet meer worden goedgemaakt. zijn ploeg getoond heeft na een mindere reeks. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Jantine Meulmeester en Peter van Belzen beiden 3, Nelleke van Belzen 2, Frank Bouwsma, Petra de Ridder en Ad Bezemer allen 1. Ondo-Togo 10-6: In een uiterst magere vertoning trok Ondo aan het langste eind. Beide coaches be schouwden schouderophalend na: „Snel vergeten en door." De 4-1- ruststand en inspiratieloze tweede helft nodigden niet uit tot meer commentaar. Scores Ondo: Martijn Walraven 3, Wim Allaart en Iwan de Pagter beiden 2, Joris Hoogwerf, Maarten Lorier en Robbie Me- su allen 1. Scores Togo: Corné van Rooi- jen, Marscha van Belzen, Dennis Boel man, Janneke de Wit, Amanda Boelman en Wendy Uitterhoeve allen 1 Stormvogels-Good Luck 14-11: Stormvogels had van begin tot eind het gevoel controle te hebben over de partij, maar drukte dat pas in de laatste zes minuten uit in sco res. Bij 11-11 rook Good Luck heel kort aan een beter resultaat, voor Stormvogels het moment om de beslissende demarrage te plaatsen en daarmee het behoud in de der de klasse veilig te stellen. Scores Stormvogels: Frank Peene 5, San- der Koole en Arjen Schoe beiden 3, Jan Theune 2, Sabine Minderhoud 1. huis niet de regie in handen zoals anders. De dekking van EMM was fel maar ook goed gesloten. Ariska Tax nam 8 treffers (waarvan 5 straf- worpen) voor haar rekening. Olympus-Witte Ster'75 15-19: De aanloop was vanwege een aantal zieken eerder deze week niet den derend. Maar met inzet en karak ter werd er toch nog een aardig re sultaat uit de hoed getoverd. Al had trainster Rita van den Velde de uitslag liever andersom gezien. „We hadden ze bijna te pakken. Maar dat is niet voldoende." In de slotfase kwam Olympus kracht te kort. WILLINGEN - De Oostenrijkse ski springer Thomas Morgenstern heeft gisteren met nog zes wedstrij den te gaan de wereldbeker vero verd. De dagzege in het Duitse Willin gen ging naar de Noor Björn Einar Romören. De Sloveen Jernej Dam- jan eindigde op de tweede plaats, Romörens landgenoot Anders Bar- dal werd derde. Tweevoudig olympisch kampioen Morgenstern eindigde in Willin gen als vijfde. Zijn voorsprong in het wereldbekerklassement op landgenoot Gregor Schlierenzauer is niet meer in te halen. De 21-jarige Morgenstern won dit seizoen tien keer, maar stelde op de Vierschansentournee teleur met de tweede plaats. Met de kristallen trofee bracht hij Oostenrijk na twaalf jaar eindelijk weer eens een eindzege op de schans. Een speelster van BC Vlissingen stuit op drie tegenstanders van BV Sou burg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37