Sport HW'24 blijft in hoek waar klappen vallen Vlissingen pakt eerste prijsje Oostkapelle grijpt naast periodetitel Lastige middag voor De Noormannen Bruse Boys profiteert van o-o van Walcherse tweedeklasser. Oostkapelle na rust gevloerd 's Lands Welvaren heeft leiding in vizier Belg Willems wint ook in Sas van Cent Madese Boys dompelt Hulstenaren in slotfase opnieuw in rouw: 1-0. MZVC kan het tien man van koploper DFS niet moeilijk maken: 1-3. Knappe overwinning Zeelandia Middelburg in Roosendaal. EBOH troeft Terneuzen af W PZC Maandag 18 februari 2008 33 door Koen de Vries OOSTKAPELLE - De voetballers van Oostkapelle hebben naast de twee de periodetitel in de tweede klasse gegrepen. Op het kille maar zono vergoten sportpark Duinhelm bleef het tegen Kapelle o-o. Om dat Bruse Boys met 0-3 bij Zaam- slag won, zijn de Schouwenaren verzekerd van de titel. Zij eindig den weliswaar met evenveel pun ten, maar met een beter doelsaldo. Een periodetitel voor het Oostka- pelle-van-zaterdag zou ook wel wat veel van het goede zijn ge weest. De ploeg werkte hard, maar kon zelden oogstrelende combina ties op het gras leggen. Het sprak boekdelen dat een actie van Ri chard Louws die halverwege de tweede helft ver naast het doel van keeper Houtekamer strandde, een van de weinige hoogtepunten was. De bebrilde speler nam een voorzet binnen de zestienmeter met de borst aan en volleyde die in de draai richting vijandelijk doel. „Dit was zeker niet de beste wedstrijd van de laatste tijd", er kende trainer Huib Meerman. „Het was allemaal wat onrustig. Oostkapelle grijpt naast de twee- de periodetitel in de tweede klas se. Na de 0-0 op eigen veld te gen Kapelle gaat Bruse Boys er met de buit vandoor. En misschien was de spanning ook wel groot. Oostkapelle heeft nogal wat onervaren spelers." De trainer die de afgelopen vier jaar aan het roer stond van Kapelle had te maken met schorsingen, blessures en vakantie en kreeg kort voor de wedstrijd te horen dat ook centrale middenvelder Harold Vermeulen niet van de par tij kon zijn. Hij was ziek. Voor rust was het spelpeil bedroe vend laag. Het duurde tot de der tigste minuut voordat een eerste serieuze doelpoging werd gedaan. Een vrije trap van Kapelle-midden- velder Rob Oostrom zeilde over het doel. Het eerste schot binnen de palen kwam op naam van Oost kapelle-speler Arjen Pattenier. Hij dwong in de 37e minuut doelman Youri Houtkamer gestrekt naar de hoek. Uit de daaropvolgende cor ner werd een kopbal van Maarten van Maldegem van de lijn gehaald. Na de pauze zette de thuisploeg wat meer druk. De meeste kansen waren dan ook voor Oostkapelle, maar Kapelle kreeg via de Tim Ja- cobusse en Koen Sinke ook moge lijkheden. Omdat niemand scoor de bleef het net als op 22 septem ber in Kapelle 0-0. Meerman: „Natuurlijk zijn we te leurgesteld. Maar dat moet niet te lang duren. In deze klasse zijn de krachtsverschillen heel klein. Voor je het weet zit je in problemen." Oostkapelle-Kapelle 0-0. Scheidsrechter A.J.A. Simonse (Heinkenszand). Aantal toeschouwers: 250. Gele kaart: Richard Bal en René van Boven (beiden Kapelle). WILNIS - De voetbalsters van Oost kapelle hebben het uitduel tegen CSW met 2-1 verloren. In de eerste helft kwamen de Zeeuwen op voorsprong. Bij een aanval door het centrum wist Sha- mila Hamers de verdediging op snelheid te kloppen: 0-1. Na rust was CSW gevaarlijker en moest de Walcherse ploeg twee tegentref fers incasseren. Zelf kon Oostkapel le weinig meer afdwingen. KWADENDAMME - Het kaderteam 's Lands Welvaren behaalde in eigen huis een 6-2-overwinning op Well- se Vaart uit Steenbergen. Door de zege komt de ploeg op één punt van de leiders met nog een wed strijd tegoed. Ook zonder Peter de Bree wist de ploeg de punten in ei gen huis te houden al was het wel spannend. Bij de pauze was het 2-2. Toon Hermes en Danny Wal- hout maakten daarna het verschil. SAS VAN GENT - De Belgische atleet Rudi Willems schreef zaterdag de bijna 16 kilometer lange Corn Boysloop op zijn naam. Hij was in Sas van Gent meer dan drie minuten sneller dan zijn land genoot Kris Cornells. Ronni van Acker uit Nieuw-Namen eindigde op een fraaie derde plaats. Enkele weken geleden was Willems ook al de sterkste in de Eugene Vink Memorial te Westdorpe. door Peter van Kouteren MADE - Voor de derde keer op rij slaagde HW'24 er gisteren niet in om tot winst te komen. De forma tie van Michel Leonhart verloor door een in de voorlaatste minuut benutte strafschop met 1-0 van staartploeg Madese Boys. Waar eerder dit seizoen nog met een monsterscore (8-2) van de Bra banders was gewonnen, incasseer de HW'24 op vreemde bodem het achtste puntenverlies in drie duels na de winterstop. Zonder Ja- ri Vyaene (wel meegereisd, maar voor één wedstrijd disciplinair ge straft na zijn gedrag een week eer der) en Jeroen Claessens (gestopt, omdat hij met trainer Leonhart niet door één deur kan) begon de Hulster formatie tam aan het duel tegen het tot zondag op de voor laatste plaats geklasseerde Madese Boys. Omdat de thuisploeg even min voor veel dreiging zorgde, viel er in de eerste helft weinig te ge nieten. „Het leek wel of beide ploe gen niet wilden verliezen", vond voorzitter Gerard van de Voorde. De preses zei het wegvallen van Claessens te betreuren, maar was verheugd dat Vyaene berouw had getoond. „We hebben in het ver volg van de competitie iedereen nodig." Beide ploegen creëerden door de behoudende speelwijze nauwelijks kansen. De thuisploeg miste tot twee keer toe na een goed opgezet te aanval. Tim Mechelink zag na een uur spelen een schot van bin nen het strafschopgebied door de Brabantse goalie gepareerd. Met Evert van de Berg voor Jaimy de Visser en Michal Szczawinski voor Bart Rijckaert voerden de Zeeuws-Vlamingen in de slotfase de druk op. Het resulteerde in niet meer dan een kansje voor Robbert van Driessche. Toen iedereen zich verzoend had met een gelijkspel, beging Maarten Scheerders in het eigen strafschopgebied een overtre ding. De penalty werd door Wou ter de Laat benut: 1-0. Oostkapelle-speler Rick Pattenier (links) troeft een speler van Kapelle af. foto Ruben Oreel door Marco Puik GOES - Net als vorige week stapte DFS in de vierde klasse A niet met elf spelers van het veld. De rode kaart die de ploeg uit Burgh-Haam- stede incasseerde in de uitwed strijd tegen MZVC bleef ditmaal zonder gevolgen: 1-3. Noorman nen rekende op eigen veld met 2-1 af met Hoedekenskerke. De Noormannen-Hoedekensker- ke 2-1: Noormannen was de bete re ploeg en boekte een verdiende zege. In de eerste helft bracht Tho mas Wuite de thuisclub op voor sprong. Na de pauze zorgde Niek Minderhoud voor 2-0. Omdat Noormannen vervolgens naliet verder uit te lopen kon Hoedekens kerke in de slotminuut nog iets te rug doen. Jermo Stoel legde vanaf elf meter de 2-1 eindstand vast. MZVC-DFS 1-3: DFS legde de ba sis voor de overwinning in de eer ste helft. Uit een strafschop zorgde Jarno Vermeulen voor 0-1. Lenn- art Padmos breidde de score uit naar 0-2 en door een tweede tref fer van Vermeulen leidde DFS comfortabel met 0-3. In de 38e mi nuut moest de Schouwse ploeg met tien spelers verder nadat Anco van de Linde de rode kaart ont ving voor een trappende bewe ging. Ook met tien spelers was MZVC niet meer bij machte om iets terug te doen. Een kwartier voor tijd scoorde Richard Barend- se nog wel tegen (1-3), maar daar bleef het ook bij. Nieuwland-Cadzand 1-0: In de eerste helft had Nieuwland een veldoverwicht en al na vijf minu ten kwam de thuisclub op voor sprong via Pieter Dijke. Na de pau ze was er meer evenwicht in de wedstrijd. In de slotfase drukte Cadzand de thuisclub met de rug tegen de muur. Nieuwland kwam goed weg toen een vrije trap van richting werd veranderd en enkele centimeters naast ging. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Vlissingen heeft dank zij een 0-4-zege bij MOC'17 de tweede periodetitel in de wacht ge sleept in de derde klasse van het zondagvoetbal. Middelburg verras te het sterke Roosendaal en hielp daarmee Goes een handje. Die ploeg versloeg Walcheren met 3-1 en heeft de West-Brabanders nu scherp in het vizier. De wedstrijd tussen Meto en Zierikzee werd af gelast. MOC'17-Vlissingen 0-4: Pas tegen het einde van de eerste helft nam een technisch sterker Vlissingen het heft in handen, echter zonder dat dit veel kansen opleverde. De na rust ingevallen Raymond Wolff bracht meer vuur in de Vlissingse aanvallen. Tien minuten na de thee werd de score geopend door Davy van Geersdaele: 0-1. Kort hierna bouw de Peter de Jong de voorsprong vanaf elfmeter verder uit naar 0-2. Halverwege de tweede helft ver loor de thuisploeg Carlo van Loen- hout na tweemaal geel. Met elf tegen tien liepen de bezoe kers via Chiel Maranus en Jeremy Hill uit tot 0-4. Roosendaal-Zeelandia Middel burg 1-2: De eerste helft speelde zich grotendeels af op de helft van de bezoekers, die echter in de 40e minuut via Jerfey Booij wel op voorsprong kwamen: 0-1. Een mi nuut later maakte Martin Sacha- rias gelijk (1-1), waarna ook nog voor de rust een treffer van de thuisploeg werd afgekeurd. De Middelburgers kwamen in de tweede helft opnieuw op voor sprong via Alberto Conde Morga- do: 1-2. Roosendaal ging hierna nog fana tieker op zoek naar de gelijkmaker, maar deze bleef uit, ook omdat in blessuretijd een inzet van de lijn werd getrapt. Goes-Walcheren 3-1: Het eerste W* Vlissingen legt in de derde klasse beslag op de tweede periodeti tel. De ploeg verslaat MOC'17 met 4-0. Goes is te sterk voor Walcheren: 3-1. halfuur was duidelijk voor Goes, dat uit een handvol kansen slechts één keer scoorde via Gert-Jan Tie- rie, op aangeven van Rosanno Ac ton. De bezoekers kwamen nog voor rust langszij toen de bal uit een vrije trap van Paul Bunnik door de muur van richting werd veran derd. Doelman Sven Wolkenhauer was daardoor kansloos: 1-1. Enkele minuten na het begin van de twee de helft bracht Niels Paardekooper de thuisploeg opnieuw op voor sprong (2-1), waarna Geert Bos- schaart de wedstrijd besliste door 3-1 aan te tekenen. Clinge-Steen 1-2 (0-2): Sander van Re- mortele 0-1, Sigi Leest 0-2, 79. Peter Dru- mont 1-2. TERNEUZEN - Tweedeklasser Ter- neuzen kreeg gisteren van EBOH een lesje agressief voetballen. De Dordtse ploeg, die afgelopen week op trainingskamp in Turkije was, troefde de tegenstander af met de wapens felheid en vechtlust: 0-1. Overtredingen werden niet ge schuwd. Terneuzen bleef het ant woord op deze speelwijze schul dig. De thuisploeg kwam nauwe lijks tot een goede combinatie. Bal verlies van Maik de Wolf luidde de nederlaag in. Roel Alberti kon zijn tegenstander binnen de zes tienmeter alleen met een overtre ding afstoppen. De penalty werd door Remy Holster achter doeman Wondergem geschoten. In de slot fase konden Roel Alberti en Niels Burm met rood vertrekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35