Rutger Smith klaar voor WK Esther Vermue vierde in vervelende wedstrijd Andy Murray komt naar Rotterdam met eindzege in Marseille op zak Lathouwers bevestigt op NK indoor in Gent talent op 8oo meter. Sauerbreij schittert op slalom in Zuid-Korea Ruud Aerts heeft zege te pakken op natuurijs Henk Grol schittert in Wenen met judogoud Zwitser is snelste in marathon van Tokio Werth maakt indruk met kür op muziek 30 Maandag 18 februari 2008 PZC Opperste concentratie bij Rutger Smith voordat hij de kogel naar een nieuw Nederlands record indoor stoot. foto Peter van der Ham door Wilko Voordouw CENT - Op een mat Nederlands kampioenschap indooratletiek, dat door veel toppers vanwege blessu res en Olympische Spelen werd ge meden, was kogelstoter Rutger Smith het absolute hoogtepunt. Eén enkel stootje met de kogel was voor de man uit Leek voldoen de om een nieuw Nederlands in- doorrecord te halen en zich en pas sant te verzekeren van deelname aan het WK indoor in Valencia, be gin maart. In zijn zesde en laatste stoot verbeterde hij zijn net geves tigde record met nog eens negen centimeter. De nieuwe topafstand binnen staat nu op 20.89 meter. De Beer uit Leek was zelfverze kerd. „Ik ga naar Spanje voor een medaille. Het zal daar een mooie wedstrijd worden. Op de wereld ranglijst van dit jaar sta ik vierde. De strijd ligt open." Het seizoen begon voor Smith met kleine pijntjes. De laatste da gen tijdens het trainingskamp in Zuid-Afrika werd hij ziek. „Ge woon niet lekker." Daarna zou hij stoten op indoorwedstrijden in Groningen en Valencia, maar bei de keren speelden blessures - opge lopen tijdens sprintwedstrijdjes - hem parten. „Dus mijn besluit staat vast: tot de WK in Valencia doe ik geen sprintjes meer", zo grijnsde Smith in Gent. Wie het wel van zijn sprint moet hebben is de 24-jarige Robert Lat houwers. De Rotterdammer beves tigde zaterdag opnieuw zijn talent voor de 800 meter. Hij greep de Nederlandse titel met een tijd van 1.48.90 minuten. Tot eind vorig jaar stond Lathouwers bekend als 400-meterloper, die heel vaak ge blesseerd raakte aan zijn ham strings. Hij vroeg zich af of hij wel met atletiek moest doorgaan. Kogelstoter Rutger Smith staat vierde op de wereldranglijst. 800-meterloper Robert Lathou wer dertiende.Beiden schatten hun kansen op het WK hoog in. Herfst 2007 werd Lathouwers 'ont dekt' door bondscoach Honoré Hoedt. „De overstap is uiteindelijk logisch," relativeert Lathouwers die de 800 meter eerst verschrikke lijk vond. „Ik blesseerde me heel vaak door het geweld van het sprinten, nu kan ik rustig de eerste 600 meter lopen en heb ik nog ge noeg over voor het eindschot." Hoewel nog onervaren op zijn nieuwe afstand, heeft Lathouwers zin in het WK in Valencia. „Dat wordt leuk. Ze kennen me daar niet, ik hoop dus optimaal gebruik te kunnen maken van mijn sprint. Ik sta nu dertiende op de wereld ranglijst, ik hoop minimaal de hal ve finale te halen. En als ik daar in sta, kan er van alles gebeuren." door Roeland van Vliet GOES - De Lewdorpse atlete Esther Vermue is zaterdag op het NK in door in Gent als vierde gefinisht op de 800 meter. Zij kwam ruim drie seconden tekort voor een po diumplaats. De negentienjarige Vermue, lid van Rotterdam Atletiek, klokte een tijd van 2.16,66. Daarmee bleef ze bijna twee seconden verwijderd van haar persoonlijk record, eerder deze maand gelopen op dezelfde baan. „Dat kwam doordat het in de eerste ronde zo ontzettend lang zaam ging", legde Vermue uit. „Het was een vervelende wed strijd. Het was duwen en trekken, maar niemand wilde op kop ko men. Uiteindelijk heb ik het voor touw maar genomen. In de eerste serie was de winnende tijd 2.16 hoog en ik wilde niet dat we daar nog na zouden komen." Na tweeënhalve ronde versnelden Yvonne Hak, Marjolein de Jong en Najla Jaber. Ze passeerden Ver mue. „Ik probeerde nog wel mee te gaan, maar mijn sprint viel in het niet bij die van hen." Hoewel haar tijd tegenviel, stemde het resultaat Vermue tevreden. Ze had zich als zesde gekwalificeerd voor het NK. „Dit was voor mij het hoogst haalbare", zei ze. Alex Ward had zich ingeschreven voor de 60 meter, maar kwam niet aan de start. De Hulstenaar was za terdag nog wel naar Gent afge reisd, maar meldde zich ziek af. In het bijprogramma kwam Sa- mantha Lernout bij de junioren B op de 400 meter tot de tiende tijd. Met 1.01,86 haalde de atlete van RKHAV de finale niet. Terneuze- naar Jacques Zaman (AV Schelde- sport) won zilver op de 400 meter in de categorie H45. Hij was bin nen in een tijd van 57,28 secon den. MARSEILLE - Robin Haase treft in de eerste ronde van het ABN Am- ro World Tennis Tournament een speler in vorm. Zijn tegenstander Andy Murray komt naar Rotter dam met de eindzege van het ten nistoernooi in Marseille op zak. De Schot was in de finale met 6-3 6-4 te sterk voor de Kroaat Mario Ancic. Murray won vorige maand ook al het toernooi in Qatar. Dankzij zijn zege in Marseille keert hij terug in de top tien van de wereldranglijst. „Het was mijn doel om terug te ko men bij de eerste tien. Ik ga nu proberen om dat het hele jaar vol te houden", zei Murray, die nu vijf titels op zijn erelijst heeft staan. Ancic boekte met zijn finaleplaats voor het eerst weer een succes na dat hij lange tijd uit de roulatie was vanwege de ziekte van Pfeif fer. De bedwinger van de Cyprioot Marcos Baghdatis in de halve eind strijd kwam in de tweede set op een 3-1-voorsprong. Hij kon de marge echter niet vast houden. „Het was een zeer span nende wedstrijd. Ik denk dat hij moe werd in de tweede set. Ik heb daarvan kunnen profiteren", con cludeerde Murray. In Antwerpen zegevierde Justine Henin voor het thuispubliek. De Belgische won in de finale met twee keer 6-3 van de Italiaanse Karin Knapp. Het was de 41e toer nooizege voor de nummer een van de wereldranglijst. Eerder dit jaar won Henin al het toernooi in het Australische Sydney. De Bel gische tennisster kwam op de Au stralian Open niet verder dan de kwartfinales, waarin ze verloor van de latere winnares Maria Sjara- pova. Henin speelde voor het eerst in vijf jaar in België. „Dit is een zeer emotionele zege voor mij", zei ze na afloop. „Ik heb er vaak aan ge dacht hoe het zou zijn om thuis te winnen. En ik ben heel blij dat het gelukt is." SUNCWOO - Nicolien Sauerbreij blijft de podiumplaatsen aan el kaar ritsen tijdens de wereldbeker wedstrijden snowboard. De 28-jari- ge Amsterdamse werd op de paral lelreuzenslalom in de Zuid-Kore- aanse plaats Sungwoo tweede. Sauerbreij verloor in de eindstrijd in twee runs van de Oostenrijkse Doris Günther. Zus Marieke ein digde als 24e. Voor de Nederlandse was het in de achtste wereldbekerwedstrijd van het seizoen de zevende po diumplaats. Ze won dit seizoen twee keer. BORLÈANCE - Ruud Aerts behoort al vijf jaar tot de beste natuurijs- schaatsers van Nederland. De 28-jarige Brabander slaagde er evenwel nooit in een wedstrijd op zijn naam te schrijven. Daar kwam zaterdag op het Runn-meer in Zweden verandering in. Aerts ontsnapte in de slotfase van de wedstrijd die meetelde voor het Essent Grand Prix Circuit uit een kopgroep van elf man en reed solo naar de eindstreep. Ruud Borst fi nishte als tweede, voor Arjen Becker. WENEN - Judoka Henk Grol heeft op de wereldbekerwedstrijden in Wenen goud veroverd. Het talent van Kenamju verloor in de klasse tot 100 kilogram geen enkel duel en versloeg in de finale de Slo- waak Zoltan Palkovacs. Hij deed daarmee goede zaken in de race om een olympisch ticket, want Elco van der Geest sneuvelde al in de tweede ronde. Anicka van Emden (-63 kg) en Marhinde Verkerk (-78 kg) won nen even verder op in Boedapest brons. TOKIO - Victor Röthlin heeft de marathon van Tokio op zijn naam gebracht en daarmee zijn olympi sche aspiraties voor Peking onder streept. De 33-jarige Zwitserse at leet liep de 42,195 kilometer in de Japanse hoofdstad in 2 uur, 7 minu ten en 23 seconden. De Japanner Arata Fujiwara finish te op ruim een minuut als tweede, vóór de Keniaan Julius Gitahi. Röthlin pakte vorig jaar op het WK in Osaka brons. Nu duldde hij al na 35 kilometer niemand meer in zijn buurt. NEUMUNSTER - Isabell Werth heeft in de laatste kwalificatie voor de wereldbeker dressuur indruk ge maakt met haar toppaard Warum Nicht. Ze haalde in Neumünster voor de kür op muziek een score van 82,75 procent. Dat was aanzienlijk meer dan Jan Brink met Björssels Briar (78,50). De Deen kreeg, doordat Werth als titelverdedigster buiten mededin ging reed, wel twintig WB-pun- ten. Hij achterhaalde daarmee An- ky van Grunsven in het klasse ment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32