Sprinttopper in schaduw van Wolf Twee keer goud voor Willy Kanis Van Deutekom tot Spelen bij TVM Nederlandse bobsleeërs slaan over de kop en lopen verwondingen op Annette Gerritsen mag naar WK en krijgt de Gouden Schaats. Olde Heuvel heeft nog kans op deelname WK Oud-kampioen Shimizu keert terug in Thialf Nederlanders crashen in Altenberg, Duitsers naar de wereldtitel. PZC Maandag 18 februari 2008 29 door Eric de Jager INZELL - Voor de zoveelste keer dit seizoen slokte de grote boze Wolf gisteren Roodkapje op. Op het bui tenijs van Inzeil was de in haar ro de DSB-pak gestoken Annette Ger ritsen twee keer heel goed tijdens de World-Cupwedstrijden. Maar zelfs dat levert in dit schaatssei zoen nooit meer op dan zilver. Het goud is steevast voor de Duit se turbo Jenny Wolf. „Best frustre rend", vond Gerritsen. „Zeker als je haar op de eerste 100 meter al van je weg ziet rijden." Het verschil tussen Wolf en Gerrit sen was weer aanzienlijk, dit keer o,88 en 0,63 seconde. Maar op die frustratie na was het verder één De Duitse schaatsster Jenny Wolf heerst ook in Inzeil op de sprint bij wedstrijden om de wereldbeker. Annette Gerritsen krijgt de Gouden Schaats. groot feest voor de DSB-sprintster in het zonnige Inzeil. Want Gerrit sen won de Gouden Schaats - een onderscheiding voor de beste in het klassement over de 500 en 1000 meter - en verzekerde zich met haar twee zilveren plakken op de 500 meter van deelname aan het WK afstanden in Nagano. Net zoals Ireen Wüst dat op de 1000 meter deed. Ook de Brabant se moest twee keer haar vaste Duit se kwelgeest Anni Friesinger voor zich dulden. Maar met een warm winterzonnetje in haar gezicht en het derde WK-ticket (na de 1500 meter en de ploegenachtervol- ging) op zak, kon Wüst zich daar niet druk om maken. Paulien van Deutekom, de wereld kampioene allround, had zich za terdag op de kilometer geplaatst voor de World-Cupfmale in Hee renveen en nam gisteren een dagje rust nam. Ze wil op het WK in Na gano maar liefst vijf keer een gooi naar de prijzen doen, maar moet in Heerenveen nog kwalificatie op drie afstanden (1000,1500 en 3000 meter) veilig stellen. KOPENHAGEN - Willy Kanis heeft haar tweede gouden medaille ge wonnen bij de wereldbekerwed strijden baanwielrennen in Kopen hagen. Vrijdag won ze het sprint- toernooi, gisteren was de Kampen- se de sterkste op het onderdeel keirin. Kanis liet in de fmale de Amerikaanse Jennie Reed en de Duitse Dana Gloss achter zich. Ze won daarmee ook het wereldbeker klassement. Het debuut van de Nederlandse vrouwen op de ploegachtervolging leverde zilver op. Marlijn Binnen dijk, Yvonne Hijgenaar en Ellen van Dijk verloren in de finale van het Duitse trio: 3.30,685 tegen 3.32,666. Wim Stroetinga verover de goud op het onderdeel scratch. De wielrenner bleef na 60 ronden de Oostenrijker Andreas Müller (2e) en de Colombiaan Juan Este- ban Arango Carvajal (3e) voor. INZELL - Schaatser Remco Olde Heuvel heeft zich geplaatst voor de finale van de wereldbeker in Heerenveen en heeft ook kans op deelname aan het WK in Japan. Dat is een mooie opsteker voor de Twent. Jan Bos is al verzekerd van een plek op het WK. Hij is na twee keer brons in Inzeil niet meer in te halen als beste Neder lander. INZELL - Hiroyasu Shimizu is een van de meest opvallende namen die komend weekeinde in Heeren veen aan de World Cup finales mogen deelnemen. De 33-jarige olympisch kampioen van 1998 en oud-wereldrecordhou der op de 500 meter won in Inzeil twee keer de B-groep en verwierf een startbewijs voor Thialf INZELL - Schaatsster Paulien van Deutekom heeft haar contract bij TVM met twee jaar verlengd. De 27-jarige rijdster, die vorige week in Berlijn wereldkampioene all round werd, blijft daardoor tot en met de Winterspelen van Vancou ver (2010) bij de profformatie. Van Deutekom, die er geen moment aan heeft getwijfeld om bij te teke nen, maakt voor het tweede jaar deel uit van de selectie van Gerard Kemkers. Vorig jaar kreeg ze een stageplaats. De atlete uit Gouda brak in de hui dige jaargang internationaal door. Voordat ze wereldkampioene werd, behaalde ze zilver op de Eu ropese titelstrijd. Eerder al won ze twee nationale afstandstitels, op de 1000 en 1500 meter. ALTENBERG - Het Nederlandse bob sleeduo Edwin van Calker/Sybren Jansma is gisteren tijdens de derde run van de strijd om de wereldti tel in de tweemansbob onderin de baan van Altenberg op de kop ge gaan. Het tweetal kwam er met lichte verwondingen vanaf en liet de laat ste run schieten. Van Calker en Jansma waren door de crash in bocht veertien naar de zeventiende plaats gezakt. Van Cal ker, die dit seizoen verraste met hoge klasseringen, start volgend weekeinde in Altenberg ook in de viermansbob. „We hebben dit seizoen mooie hoogtepunten gehad, dit was een dieptepunt", gaf Van Calker na de crash aan. De piloot kwam er met een gek neusde schouder en een stijve nek vanaf. Remmer Jansma was dizzy en klaagde over pijn in nek, rug en schouder. Het tweetal achtte een bezoek aan het ziekenhuis niet no dig. „Hulp van de fysio is voldoen de." De wereldtitel ging naar de Duitsers André Lange en Kevin Kuske. Annette Gerritsen kreeg in Inzeil de Gouden Schaats voor de beste rijdster in het klassement van de 500 en 1000 meter, maar kwam toch weer tekort te gen de Duitse turbo Jenny Wolf. foto Matthias Schrader

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31