port Top Ajax ligt onder vuur Baanticket nog onzeker voor Vos 26 en 27 Adrie Koster kan naar PSV als assistenttrainer Niels Albert in België naar dubbel succes Squasher Schweertman naar EK na sterk NK Stuur uw video's en foto's naar de PZC Maarten Fontein moet weg, voor John Jaake is het slikken of stikken. Wielrenster moet zich op WK in Manchester plaatsen voor Spelen. Feyenoord kan met magere winst op Vitesse niet boeien Hoek wint bij Ajax, Kloetinge op eigen veld knock-out Maandag 18 februari 2008 Tip? sport@pzc.nl EINDHOVEN - Adrie Koster wordt volgend seizoen naar alle waar schijnlijkheid de eerste assistent van de toekomstige PSV-trainer Huub Stevens. Koster is de voornaamste kandi daat om die vacature te vervullen. Hij heeft zijn huidige werkgever Ajax toestemming gevraagd om met PSV te gaan praten. Koster (53) was tussen 1979 en 1983 ploeggenoot van Stevens bij PSV. Vermoedelijk blijft Jan Wou ters aan als tweede assistent. OOSTMALLE - Niels Albert heeft in Oostmalle de laatste veldrit van het seizoen gewonnen. De Bel gische veldrijder was zaterdag al succesvol in de laatste wedstrijd van de Superprestige in Vorselaar. Albert eindige in de slotrace van de Gazet van Antwerpen Trofee voor zijn landgenoot Bart Wellens en wereldkampioen Lars Boom. Sven Nys werd vierde. Nys (Rabo bank) had zich al verzekerd van de zege in het eindklassement. AMSTERDAM - Squasher Piëdro Schweertman is op het NK derde geworden. De Koudekerkenaar ver loor in de halve finale van eind winnaar Laurens Jan Anjema (11-6 11-1 11-3) en kreeg later een walk over in de strijd om het brons. Bondscoach Sjef van der Heijden liet daarna weten dat de Zeeuw ge selecteerd is voor het EK voor lan denteams. In december 2007 ging hij met Oranje al naar het WK. pagina 36: vijf vragen over... menu door Dick Sintenie AMSTERDAM - Bijna alle kopstuk ken in de organisatie van Ajax lig gen zwaar onder vuur. Slechts het functioneren van financieel direc teur Jeroen Slop wordt in de rap portage van de commissie-Coro- nel, getiteld 'Ajax, de weg naar de winst', niet ter discussie gesteld. Het bericht dat algemeen directeur Maarten Fontein de club inmid dels de rug heeft toegekeerd, werd gisteren tijdens een persconferen tie tegengesproken door voorzitter John Jaakke. Maar zijn vertrek zal niet lang op zich laten wachten. De algemeen directeur van Ajax moet volgens de commissie-Coro- nel 'een voetbalman' zijn en het 'boegbeeld van de club'. Fontein is geen voetbalman. Formeel overlegt het bestuur van Ajax morgen met de ledenraad van de club over de aanbevelingen van de commissie, maar de leden raad drong aan op het aanstellen van de commissie. En die leden raad zal er geen genoegen mee ne men als het bestuur het rapport, of delen daarvan, terzijde schuift. Het wordt slikken of stikken voor Jaakke, wiens functie totaal wordt uitgehold. Jaakke is tevens voorzit ter van de Raad van Commissaris sen, maar uit dien hoofde mag hij zich straks niet meer bemoeien met de dagelijkse gang van zaken. Jaakke wordt in feite gestraft voor het beleid sinds zijn aantreden in 2003. Een periode waarin vooral de wisselwerking tussen de tech nisch directeuren (Louis van Gaal, Martin van Geel) en de hoofdtrai ners (Ronald Koeman, Henk ten Cate) veel te wensen overliet. „De situatie waarin de technisch directeur alleen in theorie de di rect leidinggevende is van een ster ke hoofdtrainer die zijn eigen staf De toekomst van Martin van Geel bij Ajax is onzeker. Maarten Fontein wordt vrijwel zeker weg gestuurd en John Jaake ligt ook zwaar onder vuur. meeneemt en aanstelt, dient te worden voorkomen", aldus het rapport. Ook de verkeerde volgor de van aanstellen (eerst de hoofd trainer, daarna de technisch direc teur) dient te worden vermeden." Dat Ajax in gesprek is met kandi daat trainers (Marco van Basten) terwijl de commissie nog volop be zig was, vindt Coronel 'helemaal niks'. „Maar Ajax kan ook een trai ner aanstellen én ons advies opvol gen." Dat was tegen het zere been van Martin van Geel, de huidige technisch directeur. Duidelijk is dat de toekomst van Van Geel bij Ajax aan een zijden draadje hangt. Dat van Fontein is al geknapt. En Jaakke heeft de touwtjes niet meer in handen. De Ajax-top, met Maarten Fontein (linksboven), John Jaake (rechtsboven) en Martin van Geel (linksonder) krijgt het zwaar te verduren door het rapport van Uri Coronel (rechtsonder). foto ANP en GPD door Edward Swier BALLERUP - Het is uiterst onzeker of Marianne Vos op de Olympi sche Spelen in Peking ook op de baan zal rijden. De 20-jarige alles- kunner, die half december de smaak op de piste flink te pakken kreeg, wilde zich dit weekeinde in Ballerup op de puntenkoers verze keren van voldoende punten voor een olympisch ticket, maar Vos eindigde ver van het podium. „Het lukt niet altijd hè." Vos zal nu eind maart het WK baan in Manches ter moeten rijden om zich te kun nen plaatsen voor het olympische baantoernooi. De DSB-renster heeft in die periode echter al een trainingskamp gepland. Vos wil van 18 tot 31 maart naar Spanje gaan. DSB-ploegleider Thijs Rondhuis: „Het is een heel belangrijke trai- ningsweek, daar wordt serieus ge werkt aan de basis voor de rest van het jaar." Rondhuis zat zaterdagavond laat met Vos om de tafel. „De olympi sche wegwedstrijd heeft hoe dan ook prioriteit en ook de tijdrit op de weg zien we wel zitten. Die wordt immers op hetzelfde par koers gereden. Als Marianne in topvorm is, moet ze ook daar iets kunnen laten zien. De baan vraagt echter in aanloop daar naar toe veel specifieke baantraining, je moet op snelheid trainen." Er staat Vos en haar ploegleider nog het nodige denkwerk te wach- Marianne Vos rijdt op de Spelen in Peking de wegwedstrijd en de tijdrit. Deelname aan de punten koers op de baan is na dit weekeinde nog onzeker. ten. „We zijn er gewoon nog niet uit. Het zou mooi zijn als we dins dag, als we onze ploeg in Alkmaar presenteren, meer weten." Bondscoach Peter Pieters heeft al laten weten mee te willen denken. „Maar eerst moeten we zelf nog knopen doorhakken." Vos wil hoe dan ook naar Spanje om te trai nen. „Misschien gaan we wat eer der. Als ik pas kort voor het WK naar Manchester kom, is er een ri sico dat ik de baantred niet te pak ken krijg." Vos miste in Ballerup een hoge klassering, omdat ze de kansen van Ellen van Dijk niet mocht doorkruisen. Het laatst toegevoegde filmpje op www.pzc.nl toont beelden van de Finlandcross die dit weekeinde werd gelopen in Westdorpe. De inzender maakt kans op een Tom Tom naviga tiesysteem. Elke maand geven we daarvan een exemplaar weg aan de gene die het mooiste sportmoment heeft vastgelegd en opgestuurd naar onze site. Dat hoeft overigens niet altijd een filmpje te zijn. We zijn ook zeer geïn teresseerd in uw sportfoto's. Op www.pzc.nl vindt u onder de knop pen video's en foto's een instructie hoe u uw beelden op onze site kunt zetten. Aan het eind van het seizoen belo nen we de inzender van het aller mooiste sportmoment met een Note book.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27