Duitsland wacht grootste 'fiscusrazzia' ooit Automobilisten op A58 moeten beter opletten Jongens stichten brand in nieuwbouwcomplex Commissie: 'Haal Ajax van de beurs af nmi4i% oneens 59: Vanaf vandaag zal bi] 900 grootverdieners een inval plaatsvinden. VN-Veiligheidsraad verwerpt protest Russen tegen afscheiding. Omstreden Johan Heesters krijgt zaal plat Clubdag voor Vrije Zeeuwse papegaaien Maandag 18 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 41 - los MIDDELBURC - Automobilisten die in Zeeland over de A58 rijden, let ten niet goed genoeg op de weg. De politie leidt dit af uit ongevals- cijfers. Bij naar verhouding veel van de ongelukken die op deze snelweg gebeuren, is slechts één voertuig betrokken. De politie wijt dat aan onoplettendheid en roept automobilisten op alerter te zijn op de A58. Op 27 februari start een campagne waarbij nadrukkelijk op vallend gepatrouilleerd wordt. MIDDELBURG - In een nieuwbouw complex aan de Keetenstraat in Middelburg is gisteravond tot twee keer toe brand gesticht. De Stads gewestelijke brandweer Vlissin- gen-Middelburg moest rond ne gen uur twee keer met twee voer tuigen uitrukken om brandend bouwmateriaal te blussen. Omwo nenden hebben beide keren jon gens uit het complex zien wegren nen. De politie doet verder onder zoek naar de brandstichters. AMSTERDAM - Ajax moet van de beurs. Dat vindt de commissie die onder leiding van voorzitter Uri Coronel het rapport heeft geschre ven over tien jaar beleid bij Ajax. Het voordeel van het verdwijnen van de beurs is dat Ajax geen volle dige financiële openheid meer hoeft te geven. Coronel: „Met de beursnotering zijn nu geen voorde len meer te behalen, het heeft al leen nog maar nadelen." pagina 25: top Ajax ligt onder vuur EN Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Agenda: 20; Cul tuur: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 43; Televisie: 45 en 47. De Europese Unie moet Kosovo erkennen reageer op www.pzc.nl Spijbelen hoort bij de schooltijd aantal reacties: 569 door onze correspondent Achille Prick BERLIJN - Duitsland wacht met spanning op de grootste 'razzia' van de fiscus ooit. Na de inval bij topmanager Klaus Zumwinkel van Deutsche Post, die vorige week mee moest wegens belastontdui king, volgen vanaf vandaag nog ne genhonderd invallen bij grootver dieners in Duitsland. Onder wie ook-beroemdheden uit bedrijfsle ven, sport en showbusiness, aldus het ministerie van Financiën. De zaak-Zumwinkel is in Duits land uitgegroeid tot de grootste fraudeoperatie van de fiscus ooit. Het begon in 2006 met een infor mant uit Liechtenstein. De man bood de Duitse veiligheidsdienst een diskette aan met gegevens van honderden Duitsers die via de LGT-Bank in Liechtenstein belas ting zouden ontduiken. De Duitse fiscus betaalde de informant, die inmiddels zou vrezen voor zijn le ven, tussen de 4 en 5 miljoen euro tipgeld. Dat heeft de Duitse rege ring bevestigd. De fiscus begint naar verwachting vandaag met een serie van negen honderd invallen in woningen en bureaus, met name in het gebied Keulen, Düsseldorf en Essen. In to taal zou de operatie honderden miljoenen tot ruim drie miljard eu ro moeten opleveren. Politici roepen op tot meer verant woordelijkheid, hardere straffen voor belastingontduiking en om meer transparantie. „Als de top 'Als de top zich niet aan de regels houdt, wordt ons systeem ongeloofwaardig' zich niet aan de regels houdt, wordt ons systeem ongeloofwaar dig en is dit land een prooi voor links", aldus minister van Econo mische Zaken, Michael Glos (CSU). De sociaaldemocratische SPD meent dat de maximale ge vangenisstraf voor belastingfraude van tien jaar te weinig is. Ook het bedrijfsleven zelf vreest gevolgen voor het imago van het zakenleven en eist een schoon maak. „Degenen die niet naar recht en wet handelen, horen hier niet thuis", zei voorzitter Jürgen Thumann van het Duitse Indus- trieverbond BDI. Vakbondsleider Frank Bsirske van Ver.di noemde het walgelijk dat mannen die van de gewone arbei der verlangen dat hij inlevert, hun zakken vullen om vervolgens ook nog eens de fiscus te belazeren. Kosovo onafhankelijk PRISTINA - De etnisch Albanese meerderheid in het parlement van Kosovo heeft gistermiddag eenzij dig de onafhankelijkheid van de Servische provincie uitgeroepen. In de straten van de hoofdstad Pristina werd groot feest gevierd. De Servische autoriteiten in Belgra do hebben de stap meteen veroor deeld. De Verenigde Staten en en kele landen van de Europese Unie willen Kosovo snel erkennen. Ser vië en Rusland zijn tegen de af scheiding van de provincie. Op verzoek van Rusland kwam gisteravond de VN-Veiligheidsraad in New York bijeen voor spoedbe raad over de ontstane situatie. De Russen kregen echter geen steun voor hun eis om de onafhankelijk heidsverklaring van Kosovo 'ongel dig en nietig' te verklaren. Zeker 90 procent van de Kosova- ren is van Albanese afkomst. De Servische minderheid werd de af gelopen jaren steeds kleiner door dat Serviërs voor Albanees geweld op de vlucht sloegen. De Servische premier Vojislav Kostunica noem de het afgescheiden Kosovo een 'onechte' staat. Volgens hem schen den de VS met hun steun aan Kos ovo de internationale rechtsregels. In de Servische hoofdstad Belgra do gooiden honderden demon stranten stenen naar de Ameri kaanse ambassade. Ook de ambas sade van EU-voorzitter Slovenië werd bestormd. Alle ruiten en de deuren zijn vernield. In Mitrovica in het noorden van Kosovo zijn gisteravond handgra naten gegooid naar gebouwen van de VN en de EU. Er vielen geen slachtoffers en de schade was be perkt, meldden functionarissen. Naast de VS willen ook tal van Eu ropese landen Kosovo snel erken nen, maar andere, zoals Cyprus, zijn erop tegen. Daardoor is de EU er nog steeds niet in geslaagd een eensgezind standpunt in te nemen over de kwestie. Albanese Kosovaren vieren in Pristina het uitroepen van de onafhankelijkheid\. De ministers van Buitenlandse Za ken van de EU buigen zich van daag opnieuw over het probleem. Nederland wil geen overhaaste be slissing nemen over de erkenning van Kosovo, aldus minister Maxi me Verhagen van Buitenlandse Za ken gisteren. pagina 7: voorlopig is Thaci de held in Kosovo foto Georgi Licovski/EPA Kosovo heeft zich eenzijdig onaf hankelijk verklaard tot woede van Servië en Rusland. De Vere nigde Staten en tal van EU-lidsta- ten willen Kosovo snel erkennen. nummer 1,40, zaterdag 2,00 n70 HET WEER: Zonnig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1