Buitenland Aboriginals dienen schadeclaim in USA CANADA PERU KRAS INI boek online of bel 0900 - 9697 'Gestolen kinderen' claimen geld bij overheid Australië. Elf doden bij brand in hotel in China Universiteit Roemenië weert weckflessen Moordenaar van 97 krijgt levenslang 'Resten gevonden van vroegste mensenoffers' Demonstratie eindigt in waterballet waarom zou je verder zoeken PZC Zaterdag 16 februari 2008 9 CANBERRA - De Australische rege ring kan binnenkort schadeclaims verwachten van Aboriginals die als kind door de overheid bij hun ouders zijn weggenomen en in ge zinnen van blanke Australiërs zijn geplaatst. Ze hopen dat hun vorde ringen kans maken, nu premier Ke vin Rudd namens regering en par lement zijn excuses heeft aangebo den voor het onrecht dat de Abori ginals is aangedaan en het leed dat hun is berokkend. De regering is vooralsnog niet van plan finan ciële consequenties aan haar spijt betuiging te verbinden. Aboriginal-activist en advocaat Jack Rush zei gisteren dat in de staat Victoria ongeveer veertig claims worden voorbereid van le den van de zogenoemde Gestolen Generaties. Volgens sommige juristen is de kans dat dergelijke claims worden gehonoreerd door de spijtbetui ging die Rudd woensdag uitsprak niet groter geworden. Tot nu toe hebben de meeste Aboriginals die naar de rechter stapten bot gevan gen, maar vorig jaar kreeg de 50-ja- rige Bruce Trevorrow van de rech ter omgerekend 481.000 euro smar tengeld toegewezen. Trevorrow werd als baby bij zijn ouders weggenomen en aan een blanke vrouw gegeven. De kleinste Australische staat, Tasmanië, heeft |"W Aboriginals die op jeugdige leef- tijd gedwongen zijn onderge bracht bij blanke Australische gezinnen zullen schadeclaims indienen bij de overheid. een compensatiefonds voor slacht offers in het leven geroepen. Daar uit hebben tot nu toe 84 als kind bij hun ouders weggenomen Abo riginals en 22 van hun nakomelin gen geld gekregen. Tussen 1910 en 1970 zijn naar schatting honderdduizend Aborigi nal-baby's bij hun ouders wegge nomen. Dat gebeurde zogenaamd uit menselijke overwegingen, om dat de Aboriginals een verloren be volkingsgroep zouden vormen. Een groot onderzoek dat tien jaar geleden werd uitgevoerd wees uit dat veel van deze 'gestolen' kinde YITING - Een brand in een hotel in Yiting in het oosten van China heeft gisteren aan elf mensen het leven gekost. De brandweer kon 23 mensen uit de vuurzee redden. De brand is wellicht het gevolg van een defect in oude elektric- teitsleidingen. De meeste slachtoffers zijn in hun slaap verrast en werden in hun bed aangetroffen. De eigenares van het hotel liep zware brand wonden op, toen zij probeerde de gasten te redden. TIMISOARA - De universiteit in de Roemeense stad Timisoara heeft de studenten verboden ingemaak te groenten, pekelvlees en andere potten met etenswaren op te stape len voor de ramen van hun ka mers. De uitstalling zou een aan fluiting zijn voor het aangezicht van het gebouw. Veel studenten hebben geen koelkast en zetten het eten daarom tegen de koude ra men. Ze zijn boos over het verbod. ren doordat ze ontworteld waren met langdurige psychische proble men te kampen hadden. De Aboriginals leefden duizenden jaren als jagers-verzamelaars in Au stralië voordat eind 18e eeuw de eerste kolonisten arriveerden. In korte tijd raakten zij bijna al hun land aan hen kwijt, vaak zonder dat er enige vergoeding tegenover stond. De Aboriginals vormen een gemarginaliseerde gemeenschap van nog maar 450.000 zielen, op een bevolking van 21 miljoen. pagina 13: Aboriginal verdient excu ses NEW DELHI - Een 97-jarige inwoner van de deelstaat Punjab in het noorden van India is tot levens lang veroordeeld, omdat hij zijn buurvrouw ombracht met een wandelstok. Hij sloeg haar dood tij dens een ruzie over de tuin. De advocaat van Kartar Singh vroeg in een beroepszaak om vrij spraak, vanwege de hoge leeftijd van zijn cliënt. Het hof van beroep in Punjab wees dat af en stelde dat Singh zich beter had moeten be heersen. EL KADADA - Franse archeologen hebben naar eigen zeggen ten noorden van de Sudanese hoofd stad Khartum de tot nu oudste res ten gevonden van menselijke of fers. Bij de tombe van een 5500 jaar geleden overleden man stuit ten de wetenschappers op de res ten van drie geofferde mensen. Ook vonden zij de resten van twee honden en van hoogwaardig kera miek. NEW DELHI - Aanhangers van de Bhartya Janta Partij (BJP), de grootste oppositiepartij in India, zoeken een veilig heenkomen wanneer de politie het waterkanon in zet. Zij demonstreerden gisteren bij het parlement in de hoofdstad New Delhi tegen de verhoging van de ac cijnzen voor benzine- en diesel. De regering is echter niet voornemens deze terug te draaien. foto Harish Tyagi/EPA 15-daagse vlieg-/rondreis 15-daagse ulieg-/rondreis 16-daagse vlieg-/rondreis T Met vertrek- Nergens voordeliger' Met o.a. Olympisch Beijing, Xi'an en Shanghai Met o.a. NY, Washington, Montreal en Niagara Falls Met het nieuwe wereldwonder Machu Picchu Voordelig kennismaken met China! Dat kan nü bij KRAS! Want wij bieden u een compleet verzorgde rondreis vanaf slechts 1249. Een spotprijs als u bedenkt dat hierbij luchthaven belastingen en binnenlandse vluchten zijn inbegrepen! UW REISPROGRAMMA IN 'T KORT We starten in het Olympische Beijing, waar we onder meer de Grote Muur, het Zomerpaleis en de Verboden Stad bezoeken. Vervolgens maken we uitgebreid kennis met juweeltjes van steden als Xi'an, Luoyang en Suzhou. We eindigen in het bruisende Shangai, een stad die u zeker gezien moet hebben! Profiteer nu van waanzinnig voordeel bij KRAS! Want wij hebben onze schitterende rondreis door USA Canada tot wel 185 in prijs verlaagd! Daardoor boekt u nu al vanaf slechts 1599! Met recht een absolute TOPaanbieding! UW REISPROGRAMMA IN 'T KORT Deze rondreis is zonder twijfel een aaneenschakeling van hoogtepunten. Zo bezoeken we de fantastische steden Washington D.C., New York, Boston, Quebec City, Montreal, Ottawa,Toronto en Philadelphia. Daarnaast bewonderen we de indrukwekkende natuur bij de Niagara Falls en het Ontario Meer. Peru is één van de meest mystieke landen ter wereld! U vindt hier de boeiende Inca-cultuur en ongeschonden kleurrijke regenwouden. Bovendien bezit Peru één van de nieuwe wereldwonderen: de verborgen stad Machu Picchu! UW REISPROGRAMMA IN 'T KORT Vanuit Lima en het havenstadje Pisco reizen we via de pré-Inca begraafplaats van Chauchilla naar de 'witte stad' Arequipa. Vervolgens bewonderen we de indrukwekkende kloof Canon del Colca en het hooggelegen Titicacameer. Via Cuzco komen we uiteindelijk aan in de verborgen stad Machu Picchu. Vertrekdata: ma., di„ vr. of zo. van 14/3 t/m 27/10 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 pers. Zie www.kras.nl/25009 Vertrekdata: maandag van 7/4 t/m 20/10 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 pers. Zie www.kras.nl/36025 Vertrekdata: dinsdag van 25/3 t/m 28/10 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 pers. Zie www.kras.nl/25296 ANVR i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9