51 media S Tf Ik ken niemand die immuun is voor muziek \jJL4 media@wegener.nl 024-3650570 Chantal Janzen; „Theater blijft nummer één, daarover ben ik tegen iedereen heel duidelijk." zijn vrouw. Sta ik een paar uur la ter in Veghel in een woonkamer van twee bij twee By The Rivers of Babyion te zingen. Het is niet mijn smaak, maar dat is geen punt. Het gaat om die man die niet het type is dat elke minuut tegen zijn vrouw zegt dat hij van haar houdt. Maar als hun liedje wordt gezon gen, staat hij mooi met een brok in zijn keel en waterige ogen, daar gaat het om." Dat het vooroordeel van 'lieve meisje' wordt bevestigd, soit. „Wat kan ik eraan doen? Moet ik me eens laten fotograferen in een lakle ren outfit? Ik kan er niets anders van maken. En niemand is toch zo naïef om te denken dat je alleen maar aardig bent? Iedereen heeft principes, en ik vind het nu een maal belangrijk dat we overal meer voor elkaar doen." Janzen blijft ook in haar volgende programma, waarin onbekende Ne derlanders worden uitgedaagd hun idealen alsnog te verwezenlijken, ver weg van de glamour. Met ge mengde gevoelens kijkt ze terug op haar presentatiewerk bij RTL. „De Staatsloterij show met Carlo Boszhard vond ik nog het leukste, omdat ik dat samen kon doen met zo'n goede vriend. Maar ik had nog nooit gepresenteerd, en ging direct live. Toen ik het terugzag, dacht ik: 'Oh pop, dat had wel be ter gekund'. Je kan je afvragen wat me bezielde, maar de nieuwsgierig heid won. Maar misschien had ik beter eerst wat vlieguren kunnen maken bij TMF. Wat Idols betreft, dat moet je eigenlijk niet laten pre senteren door iemand die kan zin gen. Mijn handen jeukten om de kandidaten tips te geven, terwijl ik onwetendheid over mijn eigen vak moest veinzen. Alleen daarom al doet Martijn het veel beter." Bij de Avro wil ze nu meer de diep te in, en ook zelf programma's be denken. „Ik vind het persoonlijk niet zo artistiek verantwoord om mooi gekapt klakkeloos iets van de autocue te lezen. Daarmee bedoel ik niet dat iedereen het zou kun nen, zeker niet. Laat mensen als Wendy van Dijk en Linda de Mol foto David van Dam zulke programma's doen, die vin den dat ook echt leuk en kunnen het goed." Meer dan tot dusver pro fileert ze zich nu als zangeres. „Heel spannend. Ik kan me niet zo als in een musical verschuilen ach ter een rol. Nee, een eigen cd zie ik niet zitten. Ik treed niet graag in mijn eentje op, het lijkt me een enorme druk geven als mensen al leen voor mij komen. Bovendien zou ik dan mijn eigen liedjes wil len laten horen. En die zijn nogal persoonlijk. Dus dat zouden mijn ex-vriendjes ook niet zo leuk vin den, denk ik." 1 Chantal@avro.nl, vanavond, Ne derland 2, 20.15 uur. PZC Zaterdag 16 februari 2008 muzikale cadeautjes redactie.media@wegener.nl 024-3650570 Reageren? redactie.media@wegener.nl RTL 4 trekt de stekker uit '4 in het Land' RTL 4 stopt met het maken van 4 in het Land. Volgens programmadirec teur Erland Galjaard trekt het pro gramma onvoldoende kijkers. De laatste uitzending van het nieuws programma dat uitsluitend binnen lands nieuws brengt, staat gepland op vrijdag 29 februari. Voor de pre sentatrices en medewerkers van 4 in het Land wordt binnen RTL ge zocht naar een vervangende functie. 4 in het Land was op 5 september 2005 voor het eerst op televisie. Chipz bindt de strijd aan met overgewicht Steeds meer kinderen zijn te zwaar voor hun leeftijd. Popgroep Chipz gaat kinderen stimuleren meer te bewegen. Dat doen de bandleden in het tv-programma Chipz Dance Xperlenz, dat vanaf maandag op Ne derland 3 te zien is. Cilla, Rach-I, Kevin en Peter leren de kijkertjes ge durende tien weken tien dansjes. De kinderen die het fanatiekst mee doen en het leukste filmpje instu ren, mogen na tien weken samen met Chipz optreden. Ton van Royen zegt de televisie vaarwel Ton van Royen heeft definitief een streep gezet onder zijn televisiecar rière in Nederland. De journalist-pro grammamaker is in Portugal een ei gen bedrijf begonnen dat onder meer videoportretten en tv-docu- mentaires maakt van particulieren. Voor SBS 6 presenteerde Van Royen (46) programma's als Waar Stem Ik Op, De Bus, Temptation Island en Stem van Nederland. Ook maakte hij voor die omroep zijn spraakmaken de reportageprogramma TON. schilderij Vrouw op step aan als zijn slechtste kunstwerk. „De combina tie verf en plakband is geen geluk kige", zegt hij in het filmpje. Prin sen laat het vernietigen door een naaktmodel dat het atelier binnen komt op een step, met een steek wapen in de hand. De Bruin: „Toen hij over het werk begon te vertellen en zich herinnerde waar om hij het gemaakt had, kwam er een kort moment van twijfel." Modeontwerpster Kim Worm- goor, van Kymara Swimwear, had er helemaal geen moeite mee haar eigen werk te vernietigen. Ze vond het badpak dat ze had gemaakt toch afschuwelijk. „De fitting is Kunstenaar Koen Hauser spuit met een brandweerslang zijn slechtste kunst werk aan stukken. foto CPD/BNN slecht, de kleur niet mooi, het is onflatteus." De Bruin belde haar net op een moment dat ze al haar afgekeurde samples had wegge gooid. „Dit badpak heb ik weer uit de prullenbak gevist." Kritisch durven zijn op je eigen werk, maakt de rest van je werk al leen maar beter, denkt Wormgoor. „Op de academie in Arnhem had je van die mensen die heel serieus waren, slechte dingen maakten, maar dat helemaal niet zagen. Ze vonden alles goed. Dan kom je niet verder." Voor KUnsTZOOI scheurde Wormgoor het badpak aan stukken met een zwemhaak. Het model zat er nog in. Het Rotterdamse kunstenaarscol lectief Lastplak had wel twintig slechte werken aan kunnen dra gen, zegt Torrie (32). „Dit werk hadden we gemaakt na een nacht waarop we geschilderd hadden op een feest. We waren brak en rille rig." Voordat het schilderij naar de schietbaan werd getransporteerd, spoot één van hen het schilderij al onder met een supersoaker met ro de verf. „Toen kreeg het wel wat", zegt Pinwin (24). Met de kogelga ten erin heeft het slechtste werk een nieuwe dimensie gekregen. Nu hangt het toch op een expositie." www.101.tv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 97