Binnenland helpen ouders massaal Hill 77 y Ontslagen burgemeester geeft tips voor beginners A-MERKEN SANITAIR TEGEN ARSOLUTE BODEMPRIJZEN ZONDAG 17 FEBRUARI BERGEN OP ZOOM TILBURG GEOPEND Titia Lont draagt veel praktische voorbeelden aan over ambt. 3e Extra kortingen tot 10% aangeboden op bijna alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy Boch en Sphinx keramiek en Hüppe etc. Ruime showrooms met de nieuwste collectie! PZC Zaterdag 16 februari 2008 I 7 tig meer geweest op de website, die in het najaar werd beloond met de Nationale Zorgvernieu- wingprijs en een startsubsidie. „Nu valt natuurlijk nog niet te zeg gen wat dit project met de gezond heid van oudere migranten doet. Maar we zijn optimistisch. De be langstelling is groot. Voor de DGV een stimulans om zorgvoorjeou- ders.nl ook op poten zetten voor Turken, Antillianen en Surina- mers, met hun specifieke vragen en problemen", aldus Smeenk. Maar wat krijgt vragensteller Yem- mainou uit het begin van dit ver haal nu te horen? Apothekersassistente Aoquab mailt: „Macha Allah, goed van je hoor! Wat je ook eventueel kan ge bruiken voor je moeder is een weekdoos. Die kan jij aan het be gin van de week vullen voor een hele week. Dan kan ze haar medi cijnen niet vergeten. Zo hoef jij haar niet telkens te vragen of ze ze al heeft ingenomen." door Robert Jan Speerstra LEEUWARDEN - Zelf werd zij ruim een jaar geleden eervol ontslagen als burgemeester van het Noord-Hollandse Wieringen. Nu heeft Titia Lont een boek geschre ven met adviezen om als nieuwe burgervader je eerste honderd da gen te overleven. Koop je onderbroeken niet meer bij de plaatselijke winkel. Ga zwemmen in het zwembad van de buurgemeente. Nog een tip? Trek altijd extra tijd uit voor het bood schappen doen. Dit zijn slechts een paar van de ad viezen van Titia Lont, afkomstig uit Sint Jacobiparochie. Lont (44) werd in 2006 eervol ontslagen in Wieringen en heeft nu samen met Liane Pielanen (39), gemeentese cretaris in Baarn, een boek geschre ven met tips voor beginnende bur gemeesters. In Nieuwe burgemees ters op weg staan adviezen voor het solliciteren en de eerste hon derd dagen 'regeren'. Wie eerste burger wil worden, moet volgens Lont en Pielanen zijn of haar sterke en zwakke pun ten kennen en dient zich vervol gens op die sterke punten te rich ten. „Dat lijkt logisch, maar ge beurt heel vaak niet", zegt Lont. Daarnaast moet je zo snel moge lijk achter de ambtelijke cultuur én de volkscultuur van de gemeen te zien te komen. „Daar moet je niet mee beginnen op je eerste werkdag. Dat kan al veel eerder." Maar hoe zit het nou met die on derbroeken? Volgens Lont vallen die onder het hoofdstuk Glazen Huis. „Iedereen kent je als je burge- 'ledereen let ook op je. Mensen willen weten welke onderbroeken je koopt' meester bent. Iedereen let ook op je. Mensen willen weten welke on derbroeken je koopt en in de su permarkt kijken ze wat er allemaal in je boodschappenmandje zit. Ik kwam wel in bejaardentehuizen en dan riepen de bewoners: 'Kijk, mevrouw de burgemeester drinkt ook gewoon koffie' Dat is toch best gek." Als inwoners een keer niet benieuwd zijn naar wat je in slaat, willen ze wel een praatje ma ken. „Dat hoort erbij en is vaak heel leuk", zegt Lont. „Maar wees je er van tevoren wel van bewust. Ik zwom in Wierin- Ie Stoomcabine/Whirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de. stoomcabines van o.a Riho, Schavis, Ri-jo, Villeroy Both. 2e Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 t/m 101 (bij aankoop van een badkamer van minimaal €2500,-)* as Extra Ballonkorting max 10 Mnprihktie geldt niet m de netto aanbiedingen, JARIG BESTAAN lil:lir.Vr.TiLi gen bijvoorbeeld niet meer in ons eigen gemeentelijke zwembad, om dat oudere vrouwen daar met me opzwommen en alles wilden we ten over stoeptegels, lantaarnpalen en bouwvergunningen. Het was een zwemmend spreekuur." Lont vertrok vrij snel uit Wierin gen, omdat de verhoudingen met de gemeenteraad verstoord waren. „De bevolking droeg mij op han den, maar de gemeentesecretaris werkte vanaf dag één aan mijn ver trek. Hij begon meteen met een zwartboek." Momenteel is ze advi seur en trainer in lokaal bestuur. Ze wil niet negatief overkomen. „Begrijp me goed, het burgemees terschap is een fantastisch ambt als je van mensen houdt. Maar het vergt nogal wat." Al met al is het topsport, vindt Lont. „En elke topsporter heeft een coach. Burgemeesters mogen alleen geen coach hebben, want dat komt zwak over." Haar boek, dat begin volgende maand in de boekhandels ligt, telt veel praktische voorbeelden. „In mijn eerste week moest ik ringste ken en door de modder crossen. Dat moet je ook maar even kun nen. En je moet maar net weten dat je bij een cross een extra setje kleding meeneemt in je auto. Ik wist het niet." 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipal, Sanijura, Riho, Hagon, Gebo, Banubad, Detremmerie, Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin, Kermi, Samo, Riho, Novellini, Villeroy Boch en PDP. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Hoesch, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravit, Ideaal Standaard, Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch, Ri-Jo, en Schavis. Wand- en Vloertegels: o.a. Grespania, Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren! De mantelzorgers helpen hun ouders ook op een juiste manier medicijnen te gebruiken, foto Frouwkje Bijlstra/CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7