Sleutelwerkplaats in 't Zand Auto brandt uit Boete voor spugen Campingplan bij Wemeldinge is vrijwel rond /*R Oud Shell-station wordt garage met educatief en recreatief doel. □2 Pinkstergemeente viert het koperen jubileum Middelburgse wijken tijdelijk zonder stroom M2Makelaars.nl Wij zijn op zoek naar nieuwe medewerkers: kijk op www.aar.nl Vlissinger veroordeeld tot boete van 350 euro en betalen smartegeld. Plotseling remmende bestuurder zorgt voor verkeerschaos. Valentijnsconcert met St. David's Minstrels Linedancemiddag in Oost-Souburg Verlaat feestje in Ceitegat WPZC Zaterdag 16 februari 2008 33 door Dewi Cigengack MIDDELBURG - Het oude tanksta tion van Shell aan de Koudekerkse- weg in Middelburg wordt een werkplaats waar jongeren kunnen sleutelen aan brommers. De ge meente kocht het pand vorig jaar zomer. Het is de bedoeling dat Stichting Welzijn Middelburg en De Loods de garage gaan leiden. Het project is opgesplitst in twee delen. Een educatief deel, dat geor ganiseerd moet worden door De Loods, en een deel waarbij ont spanning centraal staat. De Loods WEMELDINGE - De plannen voor een grote familiecamping bij We meldinge zijn nagenoeg rond. Aan de westkant van het dorp komt een camping met ruim tweehon derd plaatsen voor caravans, twin tig bungalows en een groepsaccom- modatie. Als de vereiste planologi sche procedures vlot worden door lopen, kan de toeristische voorzie ning mogelijk al in het zomersei zoen van 2009 de eerste gasten ontvangen. In maart vorig jaar presenteerde initiatiefnemer W. Drijver uit Goes zijn eerste plannen voor een camping bij de monumentale boerderij de Stelhoeve, vlak onder de Oosterscheldedijk. In verband met natuurbelangen heeft hij zijn plannen moeten aanpassen. Het dagelijks gemeentebestuur van Kapelle en alle andere betrok ken partijen (provincie, water schap en Staatsbosbeheer) zijn met de herziene versie akkoord ge gaan. Eind deze maand wordt het plan voorgelegd aan de gemeente raad. Half maart neemt de raad een definitieve beslissing. is een arbeidstrainingscentrum voor jeugd met gedragsproblemen. Via verschillende projecten wor den ze geholpen om de arbeids markt op te komen. De Stichting Welzijn Middelburg gaat de werkplaats na schooltijd begeleiden. Jongeren die voor hun plezier aan hun brommer sleute len, kunnen dan terecht. Volgens wethouder Albert de Vries kun nen leerlingen van De Loods ook de wasstraat gaan exploiteren die bij het pompstation hoort. De Vries vindt het project een goe de impuls voor de activiteiten die de gemeente aan haar jeugd biedt. „We hebben al van alles op het ge bied van sport en cultuur. Nu heb ben we ook iets met techniek." De sleutelwerkplaats is in principe tijdelijk. „We willen iets organise ren voor de jeugd totdat het nieu we jeugdhonk er is." Dit komt bij het nieuwe winkelcentrum in de Stromenwijk, dat in 2009 ge bouwd wordt. „Als er overweldi gende belangstelling is, kunnen we overwegen het project langer te laten lopen." Volgens Maarten Burger van De Loods loopt het allemaal nog niet zo'n vaart met de deelname van De Loods aan het project. „We Het oude tankstation van Shell aan de Koudekerkseweg wordt een sleutelwerkplaats voor jonge ren. SWM en De Loods moeten de garage gaan leiden. zijn nog met de gemeente en Stich ting Welzijn Middelburg aan het onderhandelen over de samenwer king en de financiën." „Het is een lang proces geweest", zegt wethouder Albert de Vries. „Vorig jaar wisten we al wat we daar wilden, maar we moesten nog kijken hoe we de activitei tenzouden organiseren. Nu komt er een voorstel dat in maart goedgekeurd moet worden door het college. Rond de zomer zou den de activiteiten kunnen begin nen." Het is nog niet duidelijk wat er met de garage gaat gebeuren als de werkplaats er over een paar jaar uit gaat. Wethouder De Vries noemt woningbouw als optie. RITTHEM - De Pinkstergemeente Shalom bestaat 12,5 jaar. Zij viert dat zondag met een speciale kerk dienst in de kerk aan de Dorps straat in Ritthem. De kerk staat in het teken van gos pelmuziek. De country gospel band Revival Fire treedt zondag op. De band staat onder leiding van pastor Harry van Milt. De dienst wordt geleid door pas tor Rudolf Deug en begint om 14.15 uur. MIDDELBURG - De Middelburgse wijken Klarenbeek en Veerse Poort zijn gisteravond getroffen door een stroomstoring. Rond 21.50 uur viel daar de stroom uit. Volgens Delta betrof het een zoge naamde spontane storing. Niet dui delijk was hoeveel huishoudens waren getroffen door de storing, of wat de exacte oorzaak ervan was. Even na half elf was het pro bleem opgelost. SEROOSKERKE (S) - Een beetje laat, gisteren was het dan eindelijk carnaval in Ceitegat. Ofwel Serooskerke, zoals het Schouwse plaatsje de rest van het jaar heet. Wel twee weken later dan in de rest van Zuid-Neder land, maar dat heeft te maken met de watersnoodramp van 1953. Die werd herdacht op de eigenlijke carnavals datum. Geen dag om feest te vieren, besloot de dorps raad. Maar gisteren dus wél. foto Marijke Folkertsma Accountants- en Adviesgroep Rijkse ACCOUNTANTS-ADMINISTRATIECONSULENTEN REGISTERACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS telefoniste/receptioniste (beginnend) assistent-accountant MIDDELBURG - Spugen in het ge zicht van een conductrice van de NS is een 31-jarige Vlissinger giste ren bij de politierechter in Middel burg op een boete van 350 euro plus het betalen van 150 euro smar tengeld komen te staan. Het von nis was conform de eis. Eind maart ontstond op het sta tion in Middelburg een verhitte discussie tussen de Vlissinger en de conductrice over de geldigheid van een kortingskaart van zijn ex-vriendin. Volgens de Vlissinger had de conductrice hem verne derd en beledigd en had hij op de grond gespuwd. Geheel tegen zijn verwachting was zijn vriendin het in haar verklaring geheel met de verklaring van de conductrice eens. En daarmee werd het bewijs tegen hem alleen maar sterker. De Vlissinger gaat in beroep. VLISSINGEN - Een plotseling rem mende automobilist veroorzaakte gistermiddag een flinke verkeers chaos. Dat gebeurde om 14.10 uur op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen. Ter hoogte van de afslag Sloeweg, voor de brug, in de richting van Vlissingen stonden drie auto's te wachten; een onbekende automo bilist, een 56-jarige Middelburger en een 43-jarige Veerenaar. Achter hen reed een 48-jarige man uit Middelburg. Bij het optrekken trapte de onbe kende automobilist plotseling op de rem, waarna de anderen ook remden. De 48-jarige man uit Mid delburg zag dit te laat. Verblind door de zon reed hij achterop zijn voorligger, waarna deze weer op zijn voorligger botste. De auto van de 48-jarige man vloog direct na het ongeval in brand en brandde ook helemaal uit. De politie is op zoek naar de onbe kende bestuurder van de voorste auto. Zijn wagen raakte bij die ket tingbotsing licht beschadigd. Vol gens de politie gaat het om een oudere man, die na de aanrijding een verontschuldigend handge baar maakte en doorreed. VLISSINGEN - Het mannenkoor Saint David's Minstrels uit IJzendij- ke geeft morgenmiddag een Valen tijnsconcert in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. Het koor is in 1999 opgericht. De naam is ont leend aan de beschermheilige van Wales, Saint David. De mede-op richter en dirigent van het koor, David Eynon komt ook uit Wales. Het Valentijnsconcert in Ter Ree- de begint om 14.30 uur. De toe gang is gratis. OOST-SOUBURG - Dansliefhebbers kunnen zondagmiddag terecht in wijkcentrum De Regenboog in Oost-Souburg. Er is dan onder meer de mogelijkheid om te line- dancen. Mensen kunnen zelf hun muziek meenemen. De dansmid- dag duurt van 13.30 tot 17.30 uur. De toegangsprijs bedraagt twee eu ro per persoon. Wijkcentrum De Regenboog is te vinden aan de Middelburgsestraat. Esdoornstraat 21 I Oost-Souburg 0118 -477195 1 06-3051070 Wtairstudlio hairextensions hairweaving dreads pruiken maat-haarwerk 'ww.hairstudio-siesoo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73