Sparta helpt Ajax een handje Seles (34) ziet af van derde comeback ®P£ j 47 48 en 49 51 Interim-trainer Adrie passeert Davids en geeft Lindgren basisplaats. Kinderen en dieren krijgen nu de tijd van voormalig nummer één. Wereldkampioen Kibet bedreigd door bende Ook Djokovic komt niet naar Rotterdam Werkgroep voor eigen doelpunten Zet uw video's en foto's op www.pzc.nl Kees Zwamborn wil in profvoetbal aan de slag als hoofd opleidingen Zaterdag 16 februari 2008 Middelkamp zet zijn kaarten dit wielerjaar op de juniorenploeg Tip? sport@pzc.nl door jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax jojoot zich naar het einde van de competitie. Na de 2-i-nederlaag vorige week te gen Roda JC wonnen de wisselval lige Amsterdammers gisteravond met een tennisuitslag van Sparta: 6-2. Edgar Davids zat op de bank. Het jojo-effect bestaat uit soms enorme zeges en dan weer een ge lijkspel of een nederlaag. De hoog ste zege van het seizoen boekte Ajax meteen op de eerste dag van de competitie. In Doetichem won nen de Amsterdammers met 8-1. maar ook de overwinningen op VW (6-i) en AZ (6-i) mochten er zijn. Daartegenover staan echter al acht gelijke spelen en vier verlies- partijen. Dankzij die hoge uitslag van gister avond heeft Ajax de directe concur rent SC Heerenveen (64 treffers) overtroffen als meest scorende ploeg in de eredivisie. De Amster dammers scoorden al 67 goals. Te gen Sparta was het prijsschieten voor Ajax, met name in de eerste helft. De Rotterdammers werden aanvankelijk niet alleen afgetroefd door het positiespel van Ajax, maar ook door de agressieve wed strijdinstelling. In de tweede helft zetten de Amsterdammers echter minder druk en gingen veel spe lers opzichtig op zoek naar eigen succes. Bij het doelpuntenfestivalletje werd Ajax nog geholpen door Sparta-doelman Sander Wester- veld, die duidelijk op zijn retour is. Met simpele afstandsschoten profi teerde John Heitinga in de eerste helft al twee keer van het beroerde keeperswerk. Ook Klaas-Jan Hun- telaar, Rasmus Lindgren en Ken neth Perez (twee) scoorden. Het was het eerste doelpunt van Lind gren voor Ajax. Darryl Roberts en Marvin Emnis scoorden tegen voor Sparta. Opvallend in de opstelling was dat de 34-jarige Edgar Davids werd ge passeerd. Adrie Koster vond dat de 23-jarige Rasmus Lindgren het als 1^ Ajax wint op eigen veld met 6-2 van Sparta. Bij rust was de stand al 5-1. De Amsterdammers trek ken daardoor de wisselvallige vorm in de eredivisie door. linkshalf simpelweg beter deed. Davids was de afgelopen twee wedstrijden geschorst. „Het was een moeilijke beslissing", zei Kos ter voor het duel. Maar met zijn goede en uitgekookte spel onder steunde Lindgren de beslissing van de trainer. In tegenstelling tot Davids mocht Albert Luque wel rekenen op een basisplaats. Dat was opvallend na zijn stevige kritiek aan het adres van Koster. Koster: „Het is logisch dat spelers ontevreden zijn als ze niet spelen. Luque stond aan de af trap, omdat we de afgelopen we ken ontevreden waren over de vleugels." Na een bleke wedstrijd werd Luque een kwartier voor het slot vervangen door Luis Suarez, die nog een enorme kans op 7-2 om zeep hielp. Kenneth Perez viert zijn eerste doelpunt tegen Sparta, de 5-1, met gebalde vuist. door Jeroen Mascini DEN HAAG - De vrouw die al bijna vijf jaar was gestopt met topten- nis, gaat met tennispensioen. Mo nica Seles (34) ziet af van haar eer der aangekondigde comeback. De in voormalig Joegoslavië geboren Amerikaanse zinspeelde in decem ber nog op haar derde terugkeer op de WTA-tour. Eind volgende maand in Key Biscayne zou Seles, begin jaren negentig lang de num mer één van de wereld en winna res van negen grandslamtoer- nooien, het weer gaan proberen. Maar haar plannen zijn gewijzigd. „Ik heb er een tijd aan gedacht om terug te keren in het profcircuit, maar heb besloten dat niet door te zetten. Tennis blijft een groot deel van mijn leven en ik zal de sport blijven promoten, maar wil nu meer tijd besteden aan twee ande re passies: kinderen en dieren." De linkshandige tennisster met de krachtige dubbelhandige forehand sloeg in totaal bijna vijftien mil joen dollar bij elkaar, maar werd vooral bekend in april 1993 toen een gek op het toernooi in Ham burg haar met een mes in de rug stak. De doorgedraaide Duitser kon niet verdragen dat Seles Steffi Graf van de koppositie afhield. Lichamelijke en geestelijke proble men hielden de Amerikaanse hard hitter twee jaar aan de kant. Seles kwam terug, werd weer de num mer één van de wereld en won de Australian Open in 1996. In 2003 verdween Seles voor de tweede keer uit het circuit, omdat ze te veel last had van een voetbles sure. Twee jaar later waagde ze haar tweede comeback, maar die bleek weinig succesvol. Ze speelde twee demonstratiepartijen tegen Martina Navritalova, verloor beide en trok zich weer terug. UJ Monica Seles zet definitief een punt achter haar tenniscarrière. De aangekondigde (derde) ren tree blaast de voormalige Joego slavische af. NAIROBI - De Keniaanse wereld kampioen op de marathon, Luke Kibet, is woensdag in zijn land be dreigd door een bende. De atleet reed met vier andere atleten in de buurt van de stad Naivasha toen hij werd tegengehouden door een groep mannen. Ze beschuldigden hem van het doden van een schaap. De atleten konden vluch ten nadat Kibet een pistool had ge trokken. Vorige maand werd Kibet ook al aangevallen in zijn woon plaats Eldoret. ROTTERDAM - Tennisser Novak Djo kovic heeft zich gisteren bij toer nooidirecteur Richard Krajicek af gemeld voor het ABN AMRO World Tennis Tournament dat maandag in Rotterdam begint. De Servische nummer drie van de we reld heeft nog te veel last van het buikvirus dat hem vorige week tij dens het Davis Cupduel met Rus land al parten speelde. Eerder deze week meldde de nieuwe Franse ster Jo-Wilfried Tsonga zich al af wegens oververmoeidheid. ZEIST - De KNVB roept volgend seizoen een werkgroep in het le ven die zich over eigen doelpun ten moet gaan buigen. De voetbal bond heeft hiertoe besloten naar aanleiding van de discussie die los barstte over de treffer van Ajacied Klaas-Jan Huntelaar. „We willen hiermee dit soort discussies in de toekomst voorkomen", lichtte de woordvoerder van de KNVB toe. In de werkgroep nemen vertegen woordigers van de coaches, trai ners en spelers zitting. y li y f 1 M •- .'.-r-trzrrrr-—r-, menu foto Marcel Antonisse Zondag speelt de Goese rugbyvereni- ging Tovaal tegen Maastricht. Nu al staat er een gefilmde voorbeschou wing op www.pzc.nl. Nog niet ge zien? Dan heeft u wellicht ook de an dere sporfümpjes op onze site ge mist. En wat te denken van de inge stuurde foto's? Snel even kijken! Hopelijk trekt u er komend weekein de weer met de camera op uit. Heeft u mooie sportmomenten vastgelegd, dan kunt u ze kwijt op www.pzc.nl. Kijk onder de knoppen video's en foto's hoe u gemakkelijk uw beelden bij ons op de site kunt zetten. U maakt daarmee kans op een Tom Tom navigatiesysteem. Elke maand gaat er één naar het mooiste sportmoment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69