meergangenmenu Elke streek z'n eigen KRAS.NL Recenseer nu zelf ELZAS VOGEZEN ZUID-ENGELAND CORSICA, SARDINIË ELBA 1$eooi*delin$ j)e imcAi OM ah ftowiowt) AIMDALUSIË COSTA DEL SOL waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 3|| Nergens voordeliger1. vanaf 8-daagse busvakantie Frankrijk Met ontbijt, diner en excursies met IMed.sprekende reisleiding Mare de Maat spreekt vloeiend Chinees. foto Peter Nicolai Redacteuren Edith Ra makers en Raymond de Frel besteden deze maand aan dacht aan Chinees-Indische restaurants in Zeeland. Ray mond ging naar Paradijs in Hulst. Het klinkt meer dan gek. Een Nederlan der die vloeiend Chinees spreekt. Althans, dat het vloeiend is, neem ik gemakshalve maar aan. Mijn kennis van de Chinese taal gaat niet verder dan de gebruike lijke gerechten op de menukaart. Paradijs-be drijfsleider Mare de Maat kan veel meer dan dat. Niet dat-ie ooit een cursus heeft gevolgd. Nee, sinds hij in 1975 als vakantiekracht bij Paradijs te rechtkwam om een brommer te verdienen, heeft hij zich de taal van de familie Jin eigen ge maakt. „Daar staan onze gasten soms gek van te kijken. Het is zo gegroeid. Ik ga ook eens in de twee jaar naar China, omdat ik daar een aantal vrienden heb", vertelt De Maat. Hij heeft nog keuze uit twee tafeltjes in 'zijn' res taurant. De inrichting doet wat oubollig aan. Bruine en beige tinten voeren de boventoon, het bekende Chinese pingeltje is verdrongen door veelal Nederlandstalige muziek en bij ons buur- tafeltje mag de hond op een vrije stoel zitten. Het is niet alleen daarom dat onze Vlaamse bu ren vol lof over Paradijs zijn. „Dit is de beste Chi nees die wij kennen. Het eten is heerlijk en bo vendien hebben ze hier de allerbeste Irish cof fee. Ambachtelijk gemaakt, met échte room!" Nou heeft dat laatste natuurlijk niets met Chi nees te maken, maar een aanbeveling is het wel. De menukaart is grotendeels opgedeeld in stre ken. Elke streek of stad heeft zijn eigen zes- of ze vengangenmenu. Wij gaan voor het menu van de chefj wat zoveel betekent als zes gangen voor 28,50 euro. Eerst krijgen we drie kleine tosti's van garnalen en sesamzaad (Lia To Sze), traditioneel opge maakt op een blad sla. Helaas blijft de sesam de garnalen de baas. Veel lekkerder is de extra pi- Heeft u altijd al uw restaurant om de hoek een pluim willen geven, of heeft u juist een nare erva ring? Schrijf dan uw eigen recensie en maak er ande ren deelgenoot van. De regels zijn: met modder gooien en anonieme recensies worden geweigerd. Naam en telefoonnummer moeten bekend zijn. Surf naar: www.pzc.nl. kante heldere bouillon, die rijkelijk is gevuld met gar nalen, kippenvlees en var kensvlees (Lian Lah Thoung). „Dit is het pi kantste gerecht op onze kaart", zegt De Maat bij het afruimen met een glimlach.Dan worden twee rechauds op tafel ge zet, die onze volgende drie gangen warm moeten houden. Eerst krijgen we Yiou Koe Nio, wat zoveel bete kent als malse stukjes ossenhaas met cashewno ten, paprika, peultjes en uitjes. Daarbij is het bord versierd met een flinke berg wortelsliertjes, twee radijsjes en twee takjes peterselie. De ossen haas mag de topper van de avond worden ge noemd. Minder verheffend (maar wel lekker) is Kaan Zhou Char Sieuw. Het drooggebakken, ge marineerde varkensvlees is op smaak gebracht met Grand Marnier. Het doet ons denken aan ba bi pangang. Ook dit gerecht is versierd met wor tel, radijs en peterselie. De vijfde gang (Sze Chuan Xia Pau), garnalen met maïskolfjes, paprika, ui, champignons en ro de peper, wordt in een aarden stoofpotje geser veerd. We genieten ervan, maar wat zien we op eens onder het stoofpotje? Een berg wortelslier ten. Bij het afsluitende vanilleijsje met vers fruit blijven die gelukkig achterwege. Paradijs, Centsestraat 46, Hulst. Tel: 0114-314409. Open: alle dagen van 11.30 tot 22.00 uur. Pinnen: ja. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Veelal Neder landstalige muziek, jan Smit, Benny Neijman... daar zit geen enkel Chinees woord bij. Conclusie: Met meer aandacht voor de opmaak en inrichting zou Paradijs een stap vooruit kunnen maken. Het eten is op zich prima, maar het oog wil ook wat. Op www.pzc.nl zijn alle afleveringen van De Smaak terug te vinden. Klik op de knop op de voorpagina en u vindt de kaart met de bezochte restaua- rants. onvoldoende goed matig uitstekend voldoende PZC Zaterdag 16 februari 2008 3 7 Vertrekdata: 12-19/5,2-9/6,25/8,1-8-22-29/9 Deze eilandentour laat u de vele gezichten zien van het trotse Corsica, traditierijk Sardinië en het Elba van Napoleon. We beginnen de reis op Corsica, met een eilandtocht, het stadje Nonza, wijndorp Patrimonio en het kleine vissersdorp Centuri. Ook Ajaccio, de geboortestad van Napoleon, komt aan bod. Per ferry reizen we vervolgens naar Sardinië, waar een facultatieve excursie u naar de populaire Costa Smeralda brengt. Vervolgens verkennen we het bijzondere eiland Elba. Kortom: een schitterende reis naar drie juweeltjes van eilanden, waar u kennismaakt met de natuur, de rijke cultuur en een zeer interessante geschiedenis! Prijs is per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35008 20-daagse busvakantie Spanje Ideale combinatie van excursies en stranddagen! Vertrekdata: 21/4,19/5,2/6,15/9,13/10 Een perfecte combinatie van strand en cultuur! We nemen u mee naar de welbekende badplaats Torremolinos aan de Costa del Sol, sinds jaar en dag een zeer populaire vakantiebestemming! U verblijft hier in een 4-sterren hotel en er zijn genoeg vrije dagen om te genieten van de stranden, ontelbare terrasjes en een heerlijk klimaat! Maar natuurlijk verkennen we ook het prachtige achterland van Andalusië, waar boeiende steden, karakteristieke bergdorpjes en vergezichten op ons wachten. Wat dacht u van Malaga, Gibraltar met de markante rots, Sevilla, Ronda, Granada met het Alhambra (entree inclusief) en op de terugweg een vleugje Barcelona?! Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35033 Vertrekdata: 10-31/5,14/6,23/8,13/9 De Elzas en Vogezen zijn misschien wel de mooiste gebieden van Frankrijk. De Elzas is niet alleen bekend om de voortreffelijke wijnen, maar ook om het natuurschoon en de pittoreske dorpjes met schilderachtige vakwerkhuizen. We bezoeken o.a. Straatsbug met haar sfeervolle stadswijken en imposante kathedraal en maken een mooie tocht naar de Ballon d'Alsace, het hoogste punt van de Vogezen. Ook Épinal, Saint Dië, pittoresk Colmar en wijnstadje Riquewihr komen aan bod. We verkennen al dit moois vanuit de gezellige vakantieplaats Gérardmer, schitterend gelegen aan het gelijknamige meer, waarlangs u heerlijk kunt wandelen. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35137 8-daagse busvakantie Ontdek de tuinen en kastelen van Engeland! Scherp geprijsd! vanaf Vertrekdata: 17/5,28/6,12/7,9/8,20/9 Zuid-Engeland is ongetwijfeld één van de mooiste streken ter wereld en bij uitstek geschikt voor tuinenliefhebbers. Tijdens deze reis door de Tuin van Engeland' verkennen we vanuit ons 3-sterren hotel in Bournemouth vele mooie plekjes en bezienswaardigheden. We voeren u langs grillige rotskusten, mooie baaien, schilderachtige vissersdorpjes, groene heuvels, statige landhuizen en schilderachtige, middeleeuws aandoende stadjes met elk hun unieke sfeer. Swanage, het geliefde Isle of Wight, Salisbury met de imposante kathedraal, het mysterieuze Stonehenge, Portsmouth en de wouden en heuvels van New Forest.dat belooft wat! Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35144 12-daagse busvakantie Frankrijk en Italië Met ontbijt, diner en excursies met IMed.sprekende reisleiding! W Het mooiste var» 3 eilanden! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67