Afslag Axel voorlopig gered Den Dekker uit dienst L,c? vreest miljoenenstrop door claims tegen windmolenpark Terneuzen en provincie maken haast met studie dubbele Tractaatweg. Directeur Zeelandhallen legt taken neer wegens verschillen van inzicht. Fractie noemt afspraak met WinWind 'een sprong in het duister'. Celstraf voor diefstal van buxusplanten Infomiddag Stichting Gehandicaptenbeleid Zorgcentrum De Blide krijgt keurmerk Hongerdoeken te zien in Kanaalzonekerken Barbecueverbod treft domein Puyenbroek Verhalen vertellen in Oudelandse Hoeve Axelsestraat heeft weer een Beatrixboom Zpzc Zaterdag 16 februari 2008 33 door Conny van Cremberghe axel - De afslag Axel van de Trac taatweg blijft voorlopig gewoon be staan. De afslag wordt, net zoals de andere bestaande afslagen van de Tractaatweg, onderwerp van studie. De gemeente Terneuzen en de provincie Zeeland willen op korte termijn beginnen met het opstellen van een milieueffectrap portage (MER) waarin de verdub beling van de Tractaatweg in al zijn facetten nader wordt onder zocht. De knooppuntproblematiek is een goes - Chris den Dekker legt per direct zijn taken als directeur van de Zeelandhallen in Goes neer. Zijn dienstverband is beëindigd wegens 'verschillen van inzicht ten aanzien van de interne samen werking en communicatie', laat ex ploitant Libéma weten. Den Dekker was sinds januari 2005 directeur van de Zeelandhal len. Hij bevestigt dat zijn vertrek in overleg tot stand is gekomen. De meningsverschillen betroffen volgens Den Dekker het in de toe van de nader te bekijken onder werpen. Volgens de Terneuzense verkeerswethouder Co van Schaik is het de bedoeling dat de raad van Terneuzen op zeer korte termijn een startnotitie MER krijgt, waar in de uitgangspunten voor de stu die worden omschreven. Mogelijk gebeurt dit al in maart. Van Schaik: „In die startnotitie staat dat er gekeken wordt naar al le afslagen en dat er vier verbre dingsvarianten voor de weg nader bekeken worden. De varianten gaan dan van een dubbelbaansweg met een brede middenstrook tot een met enkel een vangrail er tus sen. De variant met bij de Sas dijk - tussen Westdorpe en Axelse Sas sing - volledig door de dijk geschei- komst te voeren beleid. Daarbij ging het onder meer om evene menten die volgens Den Dekker vanuit maatschappelijk oogpunt thuishoren in de Zeelandhallen, maar die om financiële redenen onder druk zouden komen te staan. Den Dekker is officieel per 1 maart uit dienst, maar legt door een eerder gepland verlof zijn ta ken per direct neer. Theo van der Steen is voorlopig verantwoordelijk voor de bedrijfs voering van de Zeelandhallen. Van der Steen is voormalig directeur van de Brabanthallen in Den Bosch en heeft vanuit Libéma de ontwikkeling en de bouw van de Zeelandhallen begeleid. den rijstroken zit daar dan ook nog tussen." Van Schaik rekent er op dat de Terneuzense raad uitein delijk zal kiezen voor de meest mi lieuvriendelijke verbredingsvariant van de Tractaatweg. „Ik zal de raadsleden dat zeker ad viseren. Ook al zou dat een relatief dure oplossing kunnen zijn. Het is ons, als bestuur, er alles aan gele gen om de natuur in de gemeente te ontzien. Zoals bekend kan de Zwartenhoekse Kreek een pro bleem vormen voor de verbre id Overleg tussen Terneuzen en de provincie resulteert in het voort bestaan van de afslag Axel. Deze en andere afslagen zijn onder werp van studie. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De overeenkomst met WinWind over de afhande ling van schadeclaims tegen het windmolenpark in de Koegorspol- der kan voor de gemeente Terneu zen wel eens een miljoenenstrop worden. Raadslid Cees Freeke (LCF) rekent dat voor in schriftelij ke vragen aan burgemeester en wethouders. Volgens de overeenkomst betaalt de gemeente alle schade boven de ding, maar hoeft dit niet een ono verkomelijk probleem te zijn", al dus Van Schaik. Dat de afslag Axel uiteindelijk toch nog geschrapt wordt, acht Van Schaik niet aannemelijk. „In het verleden zijn er overeenkomsten gesloten tussen overheden en be drijven over bijvoorbeeld de ont sluitingswegen voor Yara en He ros. Er zijn om de ontsluiting van de bedrijven te regelen zelfs wegen overgedragen aan hen. Daar kun je als overheid niet aan voorbijgaan", zegt hij. „Komt nog bij dat we nu ook met de ontwikkeling van het glastuin- bouwareaal gaan beginnen. Ook die bedrijven zullen een afslag Axel nodig hebben." 150.000 euro en procedurekosten boven een ton. Freeke wijst erop dat dergelijke schadeclaims behoor lijk in de papieren kunnen lopen en noemt de overeenkomst met WinWind dan ook een 'sprong in de duisternis'. In november bepaalde de recht bank in Groningen dat twee bewo ners die op 650 meter afstand van een windpark wonen 25.000 euro schadevergoeding krijgen voor de overlast en vijftigduizend euro voor de waardedaling van hun wo ning. Afgezet tegen de 160 schade claims die in Terneuzen zijn inge diend, betekent dat een schadever goeding van twaalf miljoen euro. middelburg - Een 44-jarige Ter- neuzenaar nam op 31 augustus bij Hotel L'Escaut in Terneuzen enke le buxusplanten mee. Alleen keek een camera mee en zo kon hij la ter bij de sluizen worden aange houden. Gisteren kwam hem bij de politierechter in Middelburg het buxusavontuur conform de eis op een gevangenisstraf van twee weken te staan. terneuzen - De Stichting Gehandi captenbeleid Terneuzen houdt 7 maart een informatiemiddag over het persoonsgebonden budget (PGB). Die begint om 14.00 uur in de kantine van het gemeentehuis in Terneuzen. Spreker is H. Knijff van Per Saldo. Wie de middag wil bijwonen, kan zich aanmelden bij het secretariaat via 016-25398209 (na 18.00 uur) of per e-mail japelle@zeelandnet.nl. terneuzen - Het woonzorgcen trum De Blide in Terneuzen heeft het 'Bronzen keurmerk in de zorg' gekregen. Het keurmerk geeft aan dat de in stelling voldoet aan de kwaliteitsei sen van Stichting Perspekt en Stichting Cliënt en Kwaliteit. Ge toetst zijn onder meer het leef- en zorgklimaat, de informatieverstrek king aan cliënten. Ook het waarde- ringsonderzoek cliënten telt mee. sluiskil - In de kerken van de Eli- sabethparochie Midden Zeeuwsch- Vlaanderen hangen tijdens de vastentijd hongerdoeken. Honger doeken schermden vroeger tijdens de vastenperiode het altaar af als teken van soberheid. De geëxpo seerde doeken zijn door kunste naars uit de hele wereld gemaakt en zijn tot Pasen in de kerken in de Kanaalzone te zien. wachtebeke - Het provinciebe stuur van Oost-Vlaanderen heeft een barbecueverbod uitgevaardigd voor het domein Puyenbroek. Al leen op de camping mag nog een lapje vlees of een worstje buiten gebraden worden. Vijfjaar geleden stond Oost-Vlaanderen de barbe cue op het domein toe, maar dit leidde na enige tijd tot overlast, on hygiënische toestanden en afval. Reden voor het bestuur om nu te komen met een verbod. terneuzen - Ouderenorganisatie AanZ houdt donderdag een vertel- ochtend in het buurthuis Oude landse Hoeve aan het Edvard Grieghof in Terneuzen. Cyriel Peet- ers uit Clinge en Piet Scheerders uit Hulst vertellen verhalen in dia lect over gebeurtenissen van lang geleden en nu in de streek. De ver- telochtend begint om 10.00 uur en duurt tot 12.00 uur. De toegang is gratis. TERNEUZEN - Er staat weer een boom bij de Hui- was. De nieuwe linde werd gisteren geplant. Met cien de Ritter-de Doelder, die er zeventig jaar ge- zingabank aan de Axelsestraat in Terneuzen. De behulp van een kraan, want de boom heeft al een leden de Beatrixboom plantte, was er gisteren zeventig jaar oude Beatrixboom werd een paar stamomtrek van meer dan een halve meter. Dan ook bij. Het oude hekwerk wordt ook nog opge- weken geleden omgezaagd omdat hij versleten staat er ook meteen weer een echte boom. Fran- knapt en teruggeplaatst. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63