Fit! werkt aan snelle doorstart Rolstoelers vinden op Kritiek op provincie Toch huizen op akkers 'Vier fitnesscentra moeten volgende week deuren weer openen'. Terneuzen vindt dat de mens centraal moet staan bij weginrichting. Paniek Informatie over toegankelijkheid van zaken op website. Raad wil meewerken aan woningbouw langs Grote Kreekweg Hulst. 30 Zaterdag 16 februari 2008 PZC Z door René Hoonhorst TERNEUZEN - Directeur Danny Rombout hoopt en verwacht dat de vier fitnesscentra van Fit! in Zeeuws-Vlaanderen in de loop van volgende week weer groten deels draaien. Alle fitnessapparaten en de inven taris zijn deze week uit de panden van Fit! in Terneuzen, Oostburg en Sas gehaald. Niet omdat de vier fitnessvestigingen niet goed draaien, maar als gevolg van me ningsverschillen tussen verschillen de aandeelhouders van Fitland Zeeland BV, de paraplu waaronder de Fit!-vestigingen tot eind vorig jaar ook vielen, stelt Rombout. De onenigheid leidde ertoe dat ver plichtingen aan de bank niet zijn nagekomen en daarom heeft de bank deze week al het roerend goed in de panden op laten halen. Op de vier panden kan geen be slag worden gelegd, omdat Fitland Zeeland die huurde. Rombout zegt geïnteresseerde investeerders te hebben gevonden, waardoor Fit! de huur kan voortzetten en Directeur Danny Rombout van Fit! hoopt dat zijn fitnesscentra volgende week weer in bedrijf zijn. De apparaten waren eerder in beslag genomen. nieuwe fitnessapparatuur kan aan schaffen. Het gaat er nu om ook de juridische weg voor de door start te plaveien. Of dat kan op de korte termijn die Rombout voor ogen staat, is nog niet te achterha len. Een advocaat, die door Rom bout in de arm is genomen, 'beves tigt noch ontkent' dat hij Fit! verte genwoordigt en vindt het niet op portuun zijn licht over de zaak te laten schijnen. Rombout probeerde gisteren de zestig personeelsleden en vierdui zend klanten een hart onder de riem te steken. De schoonmaak ster zorgde gistermorgen vroeg dat het pand aan de Bredestraat in Oostburg er 'spie en span bij lag om direct nieuwe apparatuur te kunnen plaatsen'. De drie vrou wen die even over negen voor de deur stonden, hopen dat de 'spoe dige heropening' die het raambil jet belooft waarheid wordt. „Het zou toch zonde zijn van ons jaara bonnement", zeiden twee van hen. De andere keek bedenkelijk en meldde haar bank direct op dracht te geven om het maanda bonnement te stoppen. Die maatregelen zijn niet nodig, laat Rombout - ook via de website www.nederlandfit.com - weten. „Er wordt geen abonnementsgeld afge schreven tot we volledig operatio neel zijn. En de gemiste lessen worden in mindering gebracht op het te betalen abonnementsgeld", verzekert de directeur. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen vinden dat bij de inrichting van wegen niet het open landschap primaat moet hebben, maar de mensen die last hebben van snel-en doorgaan de wegen. Die moeten van de hin der van de wegen verlost worden. Terneuzen is niet geporteerd van de filosofische benaderingswijze van het inrichten van wegen, zoals door provincie en rijkswaterstaat is vastgelegd in 'Vensters op Zee land'. Terneuzense bestuurders be- ZEEUWSE De paniek sloeg even toe, die avond in het Terneuzense horeca- etablissement. Het was een leuk feest geweest, lekker gedronken, hapje erbij... Het was al snel drie uur, volgens de gemeenteregels het officiële sluitingsuur. Wie op dat moment nog achter een gevuld glas zat, kon dat rustig uitdrinken; niets aan de hand. Tegen vieren 1 Tip? redactie@pzc.nl echter sloeg de uitbater alarm. Z'n zaak werd omsingeld door een groepje grimmige agenten en twee politieauto's. Hij sommeerde zijn klanten het pand snel te verlaten. Tot zijn verbazing echter keken de agenten niet naar hen om. Ze had den, zo bleek, een strategische posi tie ingenomen om twee fietsers zon der licht op de bon te slingeren. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Mensen met een li chamelijke handicap en ouderen vinden het net zo leuk om te win kelen als andere mensen, blijkt uit onderzoek. Ze vormen een actieve groep. Meer dan drie op de vier gaan boodschappen doen, winke len of bezoeken een café of restau rant. Ze zijn een belangrijke doel groep voor winkeliers en hore- ca-ondernemers. Tenminste, als er in de betreffende handelszaken niet te veel belemmeringen wor den opgeworpen, zoals te hoge drempels of te weinig ruimte tus sen de winkelrekken. Voor gehandicapten is het handig om van tevoren te weten wat ze tij dens het winkelen kunnen tegen komen. In het Terneuzense winkel gebied hoeven ze in ieder geval hun neus niet meer te stoten. Voordat ze de deur uitgaan, kun nen gehandicapten thuis op de computer precies nagaan welke handelszaken ze uit praktische overwegingen beter kunnen mij den en waar ze wel zelfstandig en ongehinderd kunnen winkelen. Dat is mooi. Als rolstoeler bijvoor beeld, val je toch al genoeg op en als je je karretje dan voortdurend klem rijdt in nauwe winkelpaadjes voel je jezelf helemaal zitten. Dan besluit je al snel om de gok niet te wagen en thuis te blijven. Of een familielid of kennis mee uit winke len te vragen. Dat hoeft dus niet meer als je in Terneuzen en de Belgische steden Maldegem en Roeselaere gaat shoppen. Dankzij het grensover schrijdende Euregioproject Zelf standig en Ongehinderd Winkelen in Zeeland, Oost- en West-Vlaan- deren. Op de website www.zow- zow.eu kun je klikken op de win kel of het horecabedrijf van je keu- 'Gehandicapten steeds interessantere doelgroep voor winkels en horeca' ze en dan verschijnt uitgebreide in formatie op het scherm over de toegankelijkheid, de breedte van de loopgangen, de toiletvoorzie ningen, of de aanwezigheid van een lift. Maar je ziet ook in een oogopslag hoeveel ruimte er is om te draaien, of de vloer rolstoelvast is en of er in restaurant genoeg ruimte is onder de tafels. Verder geeft de website informatie titelen dit werk voortdurend als 'dat dure boekje'. In 'Vensters op Zeeland' wordt de openheid van het landschap gepropageerd, om dat dit in de ogen van de provincie bestuurders en Rijkswaterstaat het visitekaartje is van Zeeland. Terneuzen vindt dat een mooie ge dachte, maar niet meer dan dat. In Zeeland wonen Zeeuwen en die moeten mobiel kunnen zijn. We gen zijn nodig en als mensen in Zeeland last hebben van geluidhin der, dan moeten de wegbeheer- ders in eerste instantie ervoor zor gen dat die hinder teniet wordt ge daan en niet met enkel een rijtje populieren of een groen dijkje als geluidswal, zo schrijft Terneuzen Gedeputeerde Staten. over invalidenparkeerplaatsen, de bereikbaarheid met het openbaar vervoer, de toestand van de bestra ting in het winkelgebied en de aanwezigheid van openbare toilet ten. „Het project is eigenlijk vanuit een economisch perspectief ontstaan", zegt wethouder Co van Schaik van de gemeente Terneuzen. „Uit het onderzoek dat in het kader van dit project is gehouden blijkt dus dat er onder ouderen en gehandicap ten veel potentiële klanten zitten. Deze groepen mensen hebben ook steeds meer geld uit te geven en worden dus een steeds interes santer doelgroep voor winkeliers en horeca. Veel mensen blijven thuis omdat ze overal tegen belem meringen lopen. Dus is het idee ontstaan om dat op te pakken en gezamenlijk de toegankelijkheid van winkels en drank- en eetgele- genheden te onderzoeken en in kaart te brengen." De gemeenten Terneuzen, Malde gem en Roeselaere liepen warm voor het project. In Terneuzen is daarbij nauw samengewerkt met de ondernemers in de binnenstad. Een toegankelijkheidsdeskundige van het Klaverblad heeft zo'n 120 zaken bezocht, alle gegevens verza meld en op de website gezet. De winkeliers kregen de nodige tips om hun zaak nog beter toeganke lijk te maken. Sommigen denken dat ze het wat dat betreft redelijk voor elkaar heb ben, maar soms zijn het kleinighe den die bepalen of een gehandicap te klant komt of wegblijft. Bijvoor beeld de vraag of er een verplaats baar pinapparaat aanwezig is. Want als je als rolstoelgebruiker niet bij het hoog op de toonbank geplaatste pinapparaat kunt ko men, dan kun je dus niet betalen zonder je pincode prijs te geven aan het winkelpersoneel. De hoop is dat het project in de drie steden een olievlekwerking krijgt en dat ook andere gemeen ten het voorbeeld volgen. In de gemeente Terneuzen gaat dat alvast gebeuren. Van Schaik wil het project uitbreiden met de winkels en horeca in de andere ker- In de Noordstraat zijn de toegangen tot winkels vaak erg hoog. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraad van Hulst heeft toch besloten mee te werken aan woningbouw op een stuk landbouwgrond aan de Grote Kreekweg in Hulst. Dat besluit is afgelopen donderdag avond genomen en druist in tegen het eerdere besluit van de gemeen teraad om de gevraagde medewer king niet te verlenen. Ook het col lege van burgemeester en wethou ders waren tegen én het advies van de gemeentelijke bezwaar schriftencommissie was negatief Een krappe meerderheid legde in de raadsvergadering van afgelopen donderdagavond echter het klem mende beroep van wethouder Frans de Vries om niet in te stem men met de bouw, naast zich neer. De Vries wees onder meer op het gevaar dat de gemeente toe komstige bouwverzoeken van an dere grondeigenaren aan de Grote Kreekweg niet meer kan weigeren. Het college vindt dat geen gewens te ontwikkeling, omdat de weg voorbestemd is een van de belang rijkste toegangswegen tot de bin nenstad van Hulst te worden. Als daar straks allerlei erfontsluitings- wegen op uitkomen, komt dat de verkeersveiligheid volgens de wet houder niet ten goede. Vorig jaar kreeg eigenaar Erik van den Bergen van het stuk grond zo wel van het college van burgemees ter en wethouders ais de gemeente raad het deksel nog op de neus. Ze wilden toen niet meewerken aan de bouw van maximaal drie woningen. De fracties van CDA, Groot Hontenisse en Groot Hulst schaarden zich toen wel achter Van den Bergen, maar dat was niet genoeg voor een raadsmeerder- heid. Groot Hulst is echter sinds 1 janua ri dit jaar gefuseerd met de politie ke groepering Algemeen Belang tot de nieuwe fractie Algemeen Be lang Groot Hulst (ABGH). Die nieuwe politieke combinatie gaf nu de doorslag. Algemeen Belang koos een half jaar geleden nog de kant van PvdA, Progressief Hulst, WD en SP om geen medewer king te verlenen aan de bouwloca tie. Nu stemde ABGH samen met opnieuw het CDA en Groot Honte nisse het voorstel om de bezwaren van de aanvrager ongegrond te ver klaren met elf tegen tien weg. Van den Bergen is blij met het be sluit. „Als de gemeenteraad het wil, is er geen enkele juridische of planologische onderbouwing op te voeren om het tegen te houden. Dit is nu gelukkig gebeurd." 1^ De gemeente Hulst heeft beslo- ten toch mee te werken aan de omzetting van een stuk land bouwgrond aan de Grote Kreek weg tot bouwlocatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60