Zeelan Ratten op pad door de wijk Banen Sebra bedreigd makelaar 'Miljoenenstrop voor Terneuzen door claims' Goede denkers Volgens Middelburg en ongediertebestrijder is geen sprake van plaag. De Langste Bank hoeft deze zomer toch niet weg Open dag nieuw medisch centrum Noord-Beveland ook bezorgd over museum M2Makelaars.nl Yersekse zuiger ramt duwboot bij Zelzate Accountants- en Adviesgroep Rijkse Wij zijn op zoek naar nieuwe medewerkers: telefoniste/receptioniste (beginnend) assistent-accountant S PZC Zaterdag 16 februari 2008 33 door Maurits Sep MIDDELBURG - Een rattenplaag is het zeker niet, benadrukt de ge meente Middelburg. Maar sommi ge bewoners van de Middelburgse wijk Dauwendaele hebben de laat ste weken wel veel meer last van ratten. „Elke nacht spookt het op ons dak", vertelt Heidi van den Heuvel. De ratten zijn op drift geraakt. De dieren raken hun leefgebied kwijt door de bouw van bedrijven en huizen in de Mortiere. Vroeger la gen daar weilanden en de beesten hadden het er goed. Nu de bebou wing steeds verder oprukt richting de wijk Dauwendaele, trekken de beesten de wijk in. En in Dauwen daele worden op dit moment ook de watergangen en vijvers gebag gerd. Ook daardoor gaan de ratten aan de wandel. Het is echt niet zo dat ze met hon derden door de wijk lopen, bena drukt de opzichter van de gemeen telijke afdeling die zich bezighoudt met ongediertebestrijding. Dus van een rattenplaag wil hij niet spreken. Hij heeft ook niet meer meldingen over ratten gekregen dan normaal in deze tijd. Maar toch. Er zijn wel meer ratten gesignaleerd in de wijk, geeft hij toe. Ze zijn wat ontheemd. In heel Nederland, en dus ook in heel Zeeland, zijn er de laatste ja ren meer ratten. Dat komt volgens hem onder meer door de zachtere winters. Maar een rat, zegt hij, is banger van een mens dan omge keerd. Heidi van den Heuvel, die in de Duunmede woont, vindt het toch maar niks. „Sinds een maand heb ben we er last van. Laatst zat er 's nachts zelfs een op onze slaapka mer. Da's toch minder, hoor. De gemeente stuurt er steeds de onge- Door de bouwactiviteiten in de Middelburgse wijk Mortiere ra ken ratten hun leefgebied kwijt. Ook door baggeren van vijvers zijn ze meer op straat te zien. diertebestrijding op af. Ze vreten alles stuk. Ik denk dat mensen maar even geen eten meer op de grond moeten gooien voor de vo gels." De gemeente schakelt altijd Kees Kooijman Ongediertebestrijding uit Yerseke in als er overlast is van ratten. Kooijman heeft Dauwen daele niet zelf bezocht, dat doet een van zijn medewerkers. Maar die is op vakantie. Dus hoe het in Dauwendaele nu gaat, weet Kees Kooijman niet precies. „Het is mij niet bekend dat er over dreven veel last van ratten in die wijk is. Soms heb je er hier veel, dan daar. Het is niet altijd duide lijk aanwijsbaar waar er veel zijn en hoe dat komt." VLISSINGEN - De Langste Bank in Vlissingen blijft toch komende zomer op de glooiing staan. Wa terschap Zeeuwse Eilanden wilde de bank tijde lijk verwijderen om de muur erachter opnieuw te voegen. Dat werk stond gepland voor de zomer. Het CDA in Vlissingen heeft donderdag gezegd het jammer te vinden dat de bank nu net in de eerste zomer sinds de bank bestaat, wordt weg gehaald. Bij het waterschap werd dit ook inge zien. „De bank blijft in de maanden juni, juli en augustus staan, dat zeg ik hierbij toe," liet woord voerster Linda van Dijk weten, foto Lex de Meester MIDDELBURG - TWintig personeelsle den van Sebra Polymer Recycling in Middelburg dreigen op korte ter mijn hun baan kwijt te raken. Voor het bedrijf aan de Uijter- schootweg in Middelburg is deze week het faillissement uitgespro ken. S. van Boven, die benoemd is tot curator, onderzoekt momen teel de mogelijkheden voor het re cyclingbedrijf om een doorstart te maken. Sebra is gespecialiseerd in de techniek van het opnieuw toe pasbaar maken van uiterst mi lieuonvriendelijke afvalstoffen. De twintig personeelsleden zijn momenteel nog aan het werk. Er is nog kans op een doorstart. TERNEUZEN - De overeenkomst met WinWind over de afhande ling van schadeclaims tegen het windmolenpark in de Koegorspol- der kan voor de gemeente Terneu zen wel eens een miljoenenstrop worden. Raadslid Cees Freeke (LCF) stelt dat in schriftelijke vragen aan bur gemeester en wethouders. Volgens de overeenkomst betaalt de ge meente alle schade boven de 150.000 euro en procedurekosten boven een ton. Freeke wijst erop dat dergelijke schadeclaims behoor lijk in de papieren kunnen lopen. 'S-GRAVENPOLDER - Leerlingen uit groep 7 en 8 van de Koningin Julia- naschool uit 's-Gravenpolder zijn dit jaar bij het regionale school- schaaktoernooi én het schooldam- toernooi eerste geworden. "Haarstudio hairextensions hairweaving dreads pruiken maat-haarwerk 'Ww.hairstudio-siesoo.nl Esdoorrïètraat 21 I Oost-Souburg 0118-4771951 06-3851070 OOST-SOUBURG - Het nieuwe me disch centrum in Oost-Souburg houdt vandaag een open dag. In het centrum zijn onder meer het paramedisch centrum In Ba lans (een praktijk voor fysiothera pie, manuele therapie, groepsthera pie, acupunctuur, psychosomati sche fysiotherapie en cesarthera- pie) en huisartsenpraktijken ge huisvest. Het medisch centrum van Oost-Souburg is gevestigd aan het Ambachtsveld. De open dag duurt van 10.00 tot 13.00 uur. WISSENKERKE - Ook de gemeente raad van Noord-Beveland maakt zich ernstige zorgen over het Histo risch Museum De Bevelanden dat voortaan in de winter maar drie, in plaats van zes dagen open is. Noord-Beveland heeft loyaal en ruim meebetaald aan de ingrijpen de verbouwing van het museum, enkele jaren geleden. De voorzie ning wordt beschouwd als een be langrijke aanvulling van het toeris tisch product Noord-Beveland, met name buiten het hoogseizoen. ZELZATE - De hopperzuiger Swalin- ge van rederij Den Herder uit Yer seke heeft donderdagochtend rond half vijf op het Kanaal Gent-Ter- neuzen de duwboot Willem Lou- rens uit Ridderkerk geramd. Dat gebeurde bij slecht zicht in het Gentse deel van het kanaal. De duwboot maakte snel water, maar bleef drijven dankzij de koppeling met twee andere duwbakken. In de loop van donderdagavond is het schip naar Gent gebracht. ACCOUNTANTS-ADMINISTRATIECONSULENTEN REGISTERACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS kijk op www.aar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51