Binnenland Joran wordt niet opnieuw aangehouden Alle vingerafdrukken in database Nederlanders balen van wachttijd bij infolijnen deOndernemerm Kan ik geld uitsparen éÊÊk op mijn inkopen? EBB Marktwerking is niet altijd een verbetering Ter Horst wil verbod groepen Gerechtshof ziet geen ondersteunend bewijs voor 'bekentenis' op tv. Vicepremier Bos noemt geloof in instrument in verleden wat te groot. Net geopend Meldpunt Telefoonirritatie krijgt elfhonderd reacties. Bijleveld: bij aanvragen van identiteitsbewijs gegevens verzamelen. Inkoopvoordeel, speciale aanbiedingen en méér. 4 Zaterdag 16 februari 2008 PZC door Hanneke Keultjes DEN HAAG - Joran van der Sloot wordt niet opnieuw aangehouden na zijn 'bekentenis' in het pro gramma van Peter R. de Vries. Het gerechtshof op Curasao heeft dat besloten. Op de televisiebeelden bekende Van der Sloot tegenover een vriend dat hij het lichaam van de vermiste Amerikaanse tiener Natalee Holloway in de zee heeft laten verdwijnen. Het hof oordeelt echter dat de be kentenis van Van der Sloot niet ge steund wordt door ander bewijs. Ook voert het aan dat hij vaker heeft gelogen. Mogelijk heeft hij een 'ernstig persoonlijkheidspro bleem', aldus het hof. De Vries zegt dat de uitspraak in de lijn van de verwachting lag. „Op het verbergen van een lijk staat geen voorarrest." Toch vindt hij de beslissing van het hof'moei lijk te verkopen'. „Het lijkt alsof Jo ran beloond wordt voor het weg werken van Natalee's lichaam." De vader van het verdwenen meis je, Dave Holloway, zei gisteravond in het tv-programma EénVandaag geen vertrouwen meer te hebben pPI Het gerechtshof vermoedt een 'persoonlijkheidsprobleem' bij Jo ran van der Sloot. Hij wordt niet weer aangehouden voor de ver missing van Natalee Holloway. EaHjVAN STRAATEN in het rechtssysteem op Aruba. Het lijkt er volgens hem op dat de rechter meer oog heeft voor de ver dachte dan voor het slachtoffer. Hij overweegt een civiele procedu re in de Verenigde Staten tegen Van der Sloot te beginnen. Het Openbaar Ministerie op Aru ba kreeg de beelden, gemaakt in een auto voorzien van verborgen camera's, van De Vries. Hierop ver telde Van der Sloot dat Holloway na een vrijpartij onwel was gewor den. Hij zou vervolgens een vriend hebben gebeld. Die zou met een bootje de zee op zijn geva ren en het lichaam daar in het wa ter hebben gegooid. Na het zien van de beelden vroeg het OM de rechtbank om de derde aanhou ding van Van der Sloot. Dat werd door de rechtbank afgewezen, waarna het OM in beroep ging bij het hof. Ondanks de uitspraak van het Cu- ragaose hof blijft het onderzoek naar de verdwijning van Holloway in volle gang. Wanneer er weer zwaarwegend bewijsmateriaal op duikt, kan Van der Sloot nog tot eind mei 2011 worden aangehou den wegens dood door schuld. Als het om doodslag zou gaan, kan hij tot mei 2017 worden gearresteerd. Van der Sloot, die ondergedoken zit, heeft aangegeven zich voor het onderzoek beschikbaar te houden. Hij zou aangeslagen zijn door alle reacties na de uitzending van het programma van De Vries, liet zijn advocaat Bert de Rooij weten. Bo vendien zou hij worden bedreigd. DEN HAAG - Marktwerking heeft in een aantal gevallen goed gewerkt, maar ook in een aantal niet. Dat heeft vicepremier Wouter Bos ge zegd, nadat het kabinet gisteren had besloten een onderzoeksrap port over marktwerking naar de Tweede Kamer te sturen. Door de marktwerking in het openbaar vervoer is de tevreden heid van de klanten omhoog ge gaan, maar de marktwerking bij de taxi's heeft geleid tot voortsle pende problemen. Marktwerking is niet per definitie beter en het ge loof in marktwerking was in het verleden wat te groot, vindt Bos. Of marktwerking een verbetering kan zijn, moet van geval tot geval worden bezien. In het onderzoek zijn elf sectoren onderzocht, waaronder energie, notariaat, kinderopvang, post en telecom. De veelbesproken markt werking in de thuiszorg is nog niet lang genoeg van kracht om in het onderzoek te worden opgenomen. door Laurens Kok DEN HAAG - Nederlanders ergeren zich groen en geel aan lange wacht tijden bij infolijnen. Het 'eventjes geduld nog alstublieft' zorgt voor al voor irritatie als mensen tiental len eurocenten per minuut voor het gesprek moeten betalen. Dat blijkt uit de eerste cijfers van het Meldpunt Telefoonirritatie, dat afgelopen maandag werd geopend. Al meer dan elfhonderd mensen hebben gereageerd en de meesten (95 procent) zijn niet erg te spre ken over telefonische helpdesks. Zo wordt het lange wachten door 70 procent van de respondenten niet gepruimd en beklaagt de helft zich over de onkunde van de me dewerkers van de callcenters. Een op de vijf stoort zich bovendien aan de onbeschoftheid van het per soneel. Dat is vaak kortaf of bele rend, zegt Jos Mittelmeijer van Quality-Support, dat het onafhan kelijke meldpunt heeft gelanceerd. „Bellers krijgen bijvoorbeeld te ho ren dat 'het hier zo niet werkt'. Ook krijgt men commentaar in de trant van 'mevrouwtje, moet u eens goed naar me luisteren'. Dat kan natuurlijk niet", aldus Mittel meijer. Vooral met telecombedrijven, ka belaars en energieleveranciers heb ben mensen slechte ervaringen. De infolijn van KPN gaat voorlo pig aan kop als irritantste helpdesk van deze maand. De Belasting dienst komt in aanmerking voor een 'oneervolle vermelding'. Naast alle klaagzangen is er ook een lichtpuntje: telecombedrijf T-Mobile krijgt vooral lof van de consument. Ook voor minister Maria van der Hoeven van Economische Zaken is marktwerking geen doel maar een middel. Het onderzoek komt tot de conclusie dat marktwerking een goed instrument kan zijn, als het niveau van kwaliteit en de toe gankelijkheid van de dienst wordt gewaarborgd. Het werkt alleen als er voor de consument wat te kie zen is en er genoeg prijsverschil is. Marktwerking moet leiden tot effi ciënter werken en de positie van werknemers kan onder druk ko men. Volgens het rapport moet ook daarvoor 'aandacht' zijn. DEN HAAG - Gemeenten kunnen binnenkort 'groepsverboden' op leggen aan mensen die als rad draaier te boek staan. Minister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken neemt deze va riant van het samenscholingsver bod mee in een wetsvoorstel waar zij al langer aan werkt om extreme overlast en voetbalvandalisme aan te pakken. Ter Horst liet dat gisteren weten na afloop van de ministerraad. Zij reageerde op een uitspraak van de kantonrechter in Utrecht over het samenscholingsverbod in Kanalen eiland. De rechter sprak zeven jon geren vrij van het overtreden van dit verbod in de Utrechtse wijk. Volgens de rechter moet er van een samenscholing dreiging uit gaan en is het alleen deel uitma ken van een groep geen overtre ding. Minister Ter Horst wil met haar wetsvoorstel het samenscholings verbod een wettelijke basis geven. DEN HAAG - De politie en het Openbaar Ministerie krijgen moge lijk een database ter beschikking met de vingerafdrukken van Ne derlanders ouder dan zes jaar. Staatssecretaris Ank Bijleveld van Binnenlandse Zaken stelt voor om de vingerafdrukken van iedereen die een identiteitsbewijs aanvraagt te verzamelen en toegankelijk te maken voor opsporing. Een woordvoerder van het ministe rie van Binnenlandse Zaken beves tigde gisteravond een bericht hier over van RTL Nieuws. De database mag alleen worden geraadpleegd op verzoek van de officier van jus titie. De officier kan de vingeraf drukken gebruiken om de identi teit van een verdachte te bepalen als hij een concrete verdenking heeft. Het voorstel om vanaf juni vol gend jaar vingerafdrukken te ne men van aanvragers van een nieuw identiteitsbewijs was oor spronkelijk bedoeld om paspoort- fraude tegen te gaan. Staatssecreta ris Bijleveld wil de afdrukken on- Staatssecretaris Bijleveld wil een database met de vingerafdruk ken van iedereen ouder dan zes jaar. Het CBP is bang voor een ernstige inbreuk op de privacy. der voorwaarden nu ook verstrek ken aan politie en justitie. Het College Bescherming Per soonsgegevens (CBP) is kritisch over het voorstel. Het college wees er eerder na een adviesaanvraag op dat als zo'n register met per soonsgegevens al nodig is, dit al leen voor een strikt doelgebonden gebruik moet zijn. Als deze databa se ook het karakter krijgt van op sporingsregister voor bepaalde mis drijven, is dit een ernstige inbreuk op de persoonlijke levenssfeer, om dat ook de gegevens van niet ver dachte personen erin zijn opgeno men. Het CBP mist in het voorstel een uitleg waarom er een nood zaak zou zijn zo'n database in te voeren. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. Een plek waar u zich kunt profileren en presenteren, waar u kunt zoeken en gevonden kunt worden en waar u in contact komt met collega ondernemers. En via ons inkóopvoordeel- programma profiteert u van vele kortingen. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. MOOI,poL-F MAAR. WAT MoET PAT ÓEBL- PA AIS- RECHTSBOVEN/ Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4