Zeelan daagt amateurkunst uit PORS Internetsite belicht veertien projecten op eilanden Zuid-Holland. bij Schouwse vrouwen Geloofsbelevingsavond rond het thema vasten Op kraamvisite bij de geitenboerderij Vogels spotten langs het Veerse Meer 'Stank voor dank' voor levensreddende actie ITALIAANSE KEUKENS Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 S PZC Zaterdag 16 februari 2008 31 Autorijles vanaf 33, p.u MIDDELBURG - Dansscholen uit Ne derland, België en Duitsland doen vandaag mee aan de tiende inter nationale scholenwedstrijd in Mid delburg. De wedstrijd wordt georganiseerd door dansschool T&G Bras. De wedstrijd vindt plaats in multi functioneel centrum Het Palet aan de Johan van Reigersbergstraat in Middelburg-Zuid. De organise rende dansschool Bras doet zelf met acht teams mee aan de dans wedstrijd. De tiende scholenwed strijd begint vanavond om 19.00 uur, entree 8 euro. door Piet «leemans OUDDORP - Het dijkversterkings programma van waterschap Hol landse Delta is in volle gang. Ruim de helft van de in totaal veertien dijkversterkingsprojecten op de Zuid-Hollandse eilanden zijn ge start. Voor wie dat allemaal op de voet wil volgen heeft het water schap iets nieuws bedacht: dijkver sterking online. Op de speciale in ternetsite www.wshd.nl is het complete dijkversterkingsprogram ma te vinden. Waterschap Hollandse Delta be schermt de Zuid-Hollandse eilan den tegen wateroverlast. Het water schap beheert en onderhoudt in Zuid-Holland Zuid zo'n 350 kilo meter aan primaire dijken en dui nen. Deze waterkeringen moeten hoog en stevig genoeg zijn om wa ter te keren. Door onder meer de stijgende zeespiegel en een veran derend klimaat zijn volgens het waterschap dijken alleen niet sterk genoeg om ook in de toekomst het water tegen te houden. Daarom versterkt Hollandse Delta tot 2016 in totaal 39 waterkeringen met een totale lengte van 75 kilometer. De dijkversterkingsplannen van Hollandse Delta zijn samen met al le andere versterkingsprojecten op genomen in het landelijke Hoog waterbeschermingsprogramma (HWBP). De dijkversterkingen worden ge subsidieerd door het Rijk. De pro vincie Zuid-Holland heeft een toe zichthoudende rol. Zij keurt uitein delijk de versterkingsplannen. In een speciale stuurgroep zijn alle belanghebbenden vertegenwoor digd. De eerste bijeenkomst van die stuurgroep wordt gecombi neerd met de lancering van de spe ciale internetsite. Een en ander staat gepland voor woensdag 20 fe bruari bij het Flaauwe Werk in Ouddorp. BURGH-HAAMSTEDE - De Vrouwen van Schouwen houden op dinsdag 19 februari een bijeenkomst over I reizen. Ivonne van den Doel is reis- leidster en vertelt over haar reizen naar Mexico, Guatamala en Hon duras. Ze laat hierbij ook beelden zien die daar gemaakt zijn. De drie landen zijn bekend om hun kleurrijke bevolking en cul tuurhistorie. De middag in dorps huis de Schutse in Haamstede be gint om 14.00 uur. ZIERIKZEE - De rooms-katholieke parochie Willibrordus houdt op dinsdag 4 maart een geloofsbeve- lingsavond rondom het thema vas ten. De avond begint om 19.00 uur met een sobere maaltijd of solidari- teitsmaal. Daarna zal Jan Kouwen j een inleiding houden met het the- ma 'een ongewoon verhaal ge woon verteld, de vasten'. Iedereen is welkom, wel graag vooraf opgeven via telefoonnum mer 0111-415238. OUDDORP - De Mekkerstee in Oud dorp houdt open kraamdagen. Op de biologische geitenboerderij en kaasmakerij zijn al heel veel lam metjes geboren en de komende da gen worden nog veel meer nieuwe borelingen verwacht. De Mekker stee is naast een geitenboerderij ook een zorgboerderij. Vandaag en volgende week dinsdag tot en met zaterdag tussen 9.00 en 17.00 uur kunnen bezoekers terecht aan de Hofdijksweg 34. OUD-SABBINGE - Stichting Natuur monumenten houdt volgende week zaterdag een wandeltocht door natuurgebied de Middelpla ten in het Veerse Meer. Onder begeleiding van een gids ko men de deelnemers langs talloze vogels en eenden. Gezien de route worden laarzen aanbevolen, even als een verrekijker om de dieren goed te kunnen zien. Aanmelden kan via 0113-644044. De tocht be gint om 10.00 uur bij het informa tiepaneel aan de Muidenweg. Vt- MIDDELBURG-Een 34-jarigc Goese- JllMjiliiÊLT. Iir'. naar zag op 14 juli 2006 ineens een ÉhïjMgf fietser voor zijn bestelbus opdoe- men, remde voluit en redde zo het Bk Tleven van de fletser. In plaats van MmËaÈÊÈÊÊdank kreeg hij een middelvinger. Een handgemeen volgde, en de fietser deed aangifte. „Ik heb die jongen zijn leven gered en wat krijg ik? Stank voor dank", vertel de hij tegen de Middelburgse poli tierechter A. Gakeer. Die vonniste pzc Feiix Binicewicz gisteren een boete van 430 euro. Schouwen-Duiveland kan bogen op een grote diversiteit aan amateurkunst. Individuele beoefenaars, verenigingen en clubs worden uitgenodigd hun kun sten te vertonen tijdens het Weekend van de Amateurkunst in mei. foto's Dirk-Jan Gjeltema en Marijke Folkertsma Ye 1*1*6 reizen Centraal Wmm grevelingenstraat 10h 4301 xx zierikzee tel. 0111 - 45 07 10 www.porskeukens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49