Zeeland Betaald parkeren Wassen en ringsteken PZC I 29 nieuwe stijl bevalt 4 t/rn 17 februari 2008 Ds. Hendrikse spreekt in FiZi SCHOUWEN-DUIVELAND 41 Vandalisme aan parkeerautomaten loopt sterk terug. Verlaat carnaval in Geitegat xsam Paniek 35 Toneelgroep speelt stuk Sam Shepard in Terneuzen Zaterdag 16 februari 2008 door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Het innen van par- keergeld in het Grevelingengebied via chipknip of andere elektroni sche betaalmiddelen bevalt goed. Het aantal automaten waar met muntgeld betaald kan worden, is vorig jaar sterk teruggebracht. Van dalisme aan en diefstal uit parkeer automaten liep in 2007 drastisch terug. Het betaald parkeren in het Greve lingengebied is tot dusverre steeds een zorgenkindje geweest van het Grevelingenschap. De muntenslik- kende parkeerautomaten bij Strand Grevelingendam en surfge- bied Kabbelaarsbank bleken bij zonder populair bij het dievengil de. Ooit werden in één maand tijd zes van de dertien parkeerautoma ten aan Strand Grevelingendam en zeven van de elf automaten uit surfgebied Kabbelaarsbank gesto len. Dat was aanleiding voor het be stuur van het Grevelingenschap om - in ieder geval gedeeltelijk - over te stappen op parkeerautoma ten waar alleen met chipknip of andere electronische betaalmidde len het verschuldigde parkeergeld betaald kan worden. Het jaar 2007 was het eerste jaar dat deze auto maten de overhand kregen. Er ble ven twee parkeerautomaten over waar nog wel met muntgeld be taald kon worden. Dat mag van het bestuur van het Grevelingen schap ook zo blijven. WJ Door terugbrengen van het aan- tal parkeerautomaten waar al leen met muntgeld betaald kan worden, is het vandalisme aan parkeerautomaten flink gedaald. De eerste ervaringen met het elec- tonisch betalen van parkeergeld zijn positief Het aantal betalingen met muntgeld nam in 2007, ten op zichte van het jaar daarvoor, af met 10 procent. 49 procent van de betalingen van parkeergeld gingen in 2007 per chipknip of ander elec- tronisch betaalmiddel. Ten opzich te van de totale inkomsten uit het betaald parkeren bedragen de in komsten vanuit muntgeld nog al tijd 29 procent. De kosten voor het behandelen van de betalingen met muntgeld - onder meer het periodiek legen van de automaten - zijn nog steeds aanzienlijk. Daar staat tegen over dat door het terugbrengen van het aantal muntautomaten in 2007 nauwelijks nog kosten ge maakt hoefden te worden als ge volg van vandalisme of diefstal. Het bestuur van het Grevelingen schap wil ook nieuwe handtermi- nals aanschaffen voor de parkeer- controle. De huidige terminals zijn verouderd. Met het vervangen van de terminals is een investering van 22.500 euro gemoeid. Het voorstel deze investering te doen komt woensdag 20 februari aan de orde tijdens de vergadering van het Grevelingenschap. SEROOSKERKE - Een beetje laat wellicht, maar feesten kunnen ze in Serooskerke. Het Schouwse plaatsje was gisteren voor de gelegenheid omge doopt in Geitegat. Carnaval dus, en dat twee we ken later dan in de rest van Zuid-Nederland. Dat heeft alles te maken met de watersnoodramp van 1953. Die werd herdacht op de eigenlijke car navalsdatum. Geen dag om feest te vieren, be sloot de dorpsraad. Maar gisteren wél. De kinde ren kwamen om 18.00 uur bij elkaar in het dorps huis voor een gezamelijke hap en daarna ging het dak eraf met muziek en lichteffecten. De mooist verklede jongen en mooist verklede meisje wer den uitgeroepen tot prins en prinses van Geite gat. foto Marijke Folkertsma NOORDWELLE - Nog een week en dan is het weer strao in Noordwel- le. Zaterdag aanstaande zullen 150 (trek)paarden de straten van het dorp vullen. Om 10.30 uur start de keuring van de paarden aan de dorpsring en een uur later vertrekt de stoet via landgoed Zeelandia naar het strand. Om 12.45 uur worden de ruiters bij strandovergang Kijk duin in Renesse verwacht waarna de benen van de paarden gewas sen worden in de zee. Drie kwar tier later zijn de ruiters bij strand overgang Jan van Renesseweg. Om 15.15 uur begint het ringsteken in Noordwelle. ZIERIKZEE - Dominee Klaas Hen drikse, auteur van het boek 'Gelo ven in een God die niet bestaat', praat dinsdag 18 maart in het Zie- rikzeese filmtheater FiZi over zijn omstreden boek. Hendrikse is vrijzinnig predikant in Zierikzee en Middelburg. Het woord 'bestaan' is niet van toepas sing op God, vindt Hendrikse. „God is geen wezen, maar een an der woord voor een alledaagse er varing." Door deze opvatting kreeg Hen drikse de bijnaam atheïstische do minee. Zijn boek zorgde voor veel opschudding binnen de Protestant se Kerk in Nederland. De Gerefor meerde Bond nam er afstand van. Mede daardoor gaan de boeken van de dominee als warme brood jes over de toonbank. Hendrikse gaat graag het gesprek aan met le zers en niet-lezers van zijn boek. De lezing volgende maand in het FiZi is georganiseerd door de werk groep Horizon van de Vrijzinnige Gemeente Zierikzee, in samenwer king met boekhandel De Vries. De avond begint om 20.00 uur, toe gang kost vijf euro. Boekhandel De Vries verkoopt de kaartjes en het FiZi is te vinden aan de Korte Nobelstraat 37-39. Tip? redactie@pzc.nl De paniek sloeg even toe in het Terneuzense horeca- etablisse ment. Het was een leuk feest ge weest, lekker gedronken, hapje er bij... Het was al snel drie uur, het officiële sluitingsuur. Wie op dat moment nog achter een vol glas zit, kan dat rustig uitdrinken; niets aan de hand. Tegen vieren echter sloeg de uitbater alarm. Z'n zaak werd plots omsingeld door twee politieauto's en een groepje grimmige agenten. Hij sommeerde z'n klanten het pand snel te verlaten. Tot zijn verba zing echter keken de agenten niet naar hen om. Ze hadden, zo bleek, een strategische positie in genomen om twee fietsers zonder licht op de bon te slingeren. Reserveboot pas over ruim een jaar in te zetten Tip? redzzee@pzc.11l Seminarie 'Bovendonk' Hofstraat 8, 4741 AK Hoeven (tussen Breda en Roosendaal) voor.meer informatie: www.antiqui.nl in de Baronie van Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47