Vertrouwenspersoon gewenst m Boogschieten nu veilig Boete 'nette' chauffeur www.skieninneilerland.nl vanaf 18,- u.u.p.u. Ook zorgen in Noord-Beveland over museum Yersekse zuiger ramt duwboot bij Zelzate makelaar M2Makelaars.ril Discussieavond over WMO-beleid van gemeente Reimerswaal. Belastingaangifte? Van Daalen Advies Langste bank mag blijven staan Accountants- en Adviesgroep Rijkse in -Annaland Wij zijn op zoek naar nieuwe medewerkers: telefoniste/receptioniste (beginnend) assistent-accountant kijk op www.aar.nl Wemeldingse schutters krijgen staande wippen met kooiconstructie. Avondje jammen in Café an de Sloot B PZC Zaterdag 16 februari 2008 I 33 door Luc Oggel KRUININGEN - Het is wenselijk dat de gemeente Reimerswaal een ver trouwenspersoon aanstelt voor mensen die slachtoffer zijn van huiselijk geweld of die het signale ren. Dat geluid was deze week te horen tijdens een discussieavond over de Wet Maatschappelijke On dersteuning in Krabbendijke. De WMO is ruim een jaar geleden ingevoerd en is een taak van de ge meenten. Zij zijn verplicht een vierjarenplan te maken met daarin de hoofdzaken van beleid en wel- WISSENKERKE - Ook de gemeente raad van Noord-Beveland maakt zich ernstige zorgen over het Histo risch Museum De Bevelanden, dat voortaan in de winter maar drie, in plaats van zes dagen open is. Noord-Beveland heeft loyaal en ruim meebetaald aan de ingrijpen de verbouwing van het museum, enkele jaren geleden. De voorzie ning wordt er beschouwd als een belangrijke aanvulling van het toe ristisch product Noord-Beveland, dat nadrukkelijk ook buiten het hoogseizoen wordt gesleten. De wens van de raad om de zaak in de eerstkomende vergadering te behandelen, kan niet worden geho noreerd omdat een accountants rapport pas in april klaar is. Ffnancieel Fiscaal advies TELEFOON i'01 1 3» 23 23 40 ke acties worden ondernomen. Het is de bedoeling dat ook bur gers bij de totstandkoming ervan worden betrokken. Om personele redenen heeft het proces in Rei merswaal enige vertraging opgelo pen, maar dat is voor WMO-wet- houder Cees Knuit geen reden om de verloren tijd in te halen door overhaast te werk te gaan. „Ik wil de mensen horen." De gemeente had daarom donder dagavond een discussieavond be legd in dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke. Zo'n zeventig men sen kwamen daarop af In groepjes werd gediscussieerd over verschil lende onderwerpen, zoals wonen in een prettige en veilige omge ving, jeugd opvoedingsondersteu ning en hulp voor mensen met psychische problemen of verslavin gen. Over die onderwerpen wer den weer stellingen voorgelegd die betrekking hebben op de negen 'prestatievelden' die in de WMO zijn opgenomen. Zo luidde één van de stellingen: Er moet meer gedaan worden aan het bespreekbaar maken van huise lijk geweld (kindermishandeling, seksueel misbruik, partnergeweld en mishandeling of verwaarlozing van ouderen). Die stelling valt on- 1*5 Tijdens een discussieavond over het WMO-beleid van Reimers waal bleek onder meer dat er be hoefte is aan een vertrouwens persoon bij de gemeente. der prestatieveld zeven; maatschap pelijke opvang. Tijdens de discus sieavond werd de stelling onder schreven en werd aangedrongen op de wenselijkheid van een ver trouwenspersoon bij de gemeente. „Het blijkt dat huisartsen huiselijk geweld wel kunnen signaleren, maar er verder weinig mee kun nen", zegt Knuit. De uitkomsten van de meeste dis cussies kwamen overeen met wat in gesprekken met bijvoorbeeld de Seniorenraad naar voren was geko men. Alle gemaakte opmerkingen worden meegenomen tijdens het opstellen van het Reimerswaalse WMO-beleidsplan, dat naar ver wachting in juni wordt vastge steld. k Haarstudio hairextensions hairweaving dreads pruiken maat-haarwerk ww.hairstudio-siesoo.nl Esöoomsfraat'21 I Oost-Souburg ,;A 011 y-477195 I 06-3051070 ZELZATE - De hopperzuiger Swalin- ge van rederij Den Herder uit Yer- seke heeft donderdagochtend rond half vijf op het Kanaal Gent-Ter- neuzen de duwboot Willem Lou- rens uit Ridderkerk geramd. Dat gebeurde bij slecht zicht in het Gentse deel van het kanaal. De duwboot maakte snel water, maar bleef drijven dankzij de kop peling met twee duwbakken. Na dat bergers van Multraship uit Ter- neuzen een inspectie hadden uit gevoerd, zijn duikers en de drijven de bok Delta van Van der Straaten uit Hansweert naar de duwboot ge dirigeerd. In de loop van donder dagavond is het schip naar Gent ge bracht. De Swalinge lag toen al bij scheeps werf De Schroef in Sluiskil. De hopperzuiger heeft zowel in de kop als de bulbsteven een klein gat. De Schroef werkt dit weekein de nog aan de reparatie, zodat het schip in de nacht van zondag op maandag weer vaarklaar is. VLISSINGEN - De Langste Bank in Vlissingen mag toch blijven staan. Het waterschap Zeeuwse Eilanden wilde de bank verwijderen om de muur erachter opnieuw te voegen. Dat klusje stond gepland voor de zomer. Het CDA in Vlissingen vond dat jammer, net nu de bank er één zomer staat. Het waterschap toont begrip voor het bezwaar. Daarom mag de bank in de zomermaanden blij ven staan, zegt het schap. foto Lex de Meester ACCOUNTANTS-ADMINISTRATIECON SU LENTEN REGISTERACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS door Ad Roos MIDDELBURG - Soms kun je een in het verkeer opgestoken middelvin ger beter negeren. Een 34-jarige Goesenaar zag op 14 juli 2006 in eens een fietser voor zijn bestelbus opdoemen, remde voluit en redde zo het leven van de fietser. Zo zag hij het tenminste gisteren bij de Middelburgse politierechter. In plaats van dank kreeg hij een middelvinger. Hij reed achteruit en raakte de fiets. Een handge meen volgde. De fietser deed aan gifte. „Ik heb die jongen zijn leven gered en wat krijg ik? Stank voor dank", vond de Goese chauffeur. „U had trots moeten zijn dat u ie mands leven heeft gered en moe ten wegrijden in plaats van de con frontatie zoeken", meende officier van justitie W. Smeenk. Zij eiste een boete van 430 euro. Politie rechter A. Gakeer vonniste hetzelf de bedrag waarvan de helft voor waardelijk, omdat het ruim negen maanden had geduurd eer de man was gehoord door de politie. door David Duijnmayer WEMELDINGE - Het boogschutters- gezelschap Sint Andries in Wemel- dinge kan binnenkort weer wed strijden houden. De vereniging mag twee zogenaamde staande wippen met kooiconstructie plaat sen, waarmee de veiligheid voor omwonenden gewaarborgd is. Sinds vorig voorjaar mogen de boogschutters alleen nog maar trai nen op hun terrein aan de Bonzij weg, omdat het risico tijdens wed strijden te groot is dat pijlen bui ten het terrein worden geschoten. Met de nieuwe kooiconstructies is dat verleden tijd. „Die zijn twee honderd procent veilig", verzekert wethouder J. Herselman van de ge meente Kapelle. „In België staan ze vaak gewoon in de dorpscen tra." De boogschutters wilden al langer wippen met een kooi, maar de financiering was een obstakel. Ze kosten twintigduizend euro per stuk. De gemeente neemt nu zestig procent van de kosten voor haar rekening, de overige veertig procent betaalt het boogschutters gezelschap zelf „Die wippen gaan er komen", zegt Herselman. „Voor dat het seizoen in april begint, moeten ze er staan." SINT-ANNALAND - Slopersbedrijf Vlasman heeft in de scholen in Sint-Annaland meer asbest aange troffen dan aanvankelijk werd ge dacht. De sloop van de panden duurt daardoor twee weken lan ger. Halverwege maart zijn de werklieden naar verwachting klaar. Volgens Hans Herkhof van het slopersbedrijf is er geen gevaar voor de omgeving. De asbestpla- ten zijn nog allemaal intact. SINT-ANNALAND - Stichting Tholen Rockt houdt zaterdag 23 februari voor het eerst een jamsessie in Ca fé an de Slööt in Sint-Annaland. De stichting wil zo de kans bieden aan beginnende bandjes om een naam op te bouwen. Versterkers, microfoons en een drumstel zijn aanwezig, gitaren moeten de deel nemers zelf meenemen. De jamses sie begint om 20.00 uur en de en tree is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39