Deemoed is zeldzaam in kerkarchief B±S^pel Nostalgische films over oud Wemeldinge PORS Zaalvoetbal toernooi voor Goese jongeren Lezing dominee Goese Stichting Zuidwester presenteert zich OETEWEIJ - YERSEKE 'Bevelands Welvaren' geïllustreerde reis langs dorpen en archieven. mm Krijger Tabak Goes INDUSTRIEWEG 2 4401LB YERSEKE >0113-576080 zonwering rolluiken horren parasols garagedeuren velux accessoires Bij ons keejt elke, kümt een, streepje, uoor! PZC Zaterdag 16 februari 2008 I 3 1 Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 WEMELDINGE - Wemeldingenaar Jo- han de Groene vertoont volgende week in dorpshuis De Wemel in Wemeldinge twee speciale dorps- films, één over het vroegere buiten leven Veldgewasen één over het leven op en rond de sluizen in de jaren dat die nog volop in bedrijf waren Kant noch wal). Veldgewas speelt in de jaren tach tig van de vorige eeuw, met gewo ne boeren, burgers en buitenlui in de hoofdrollen. Kant noch wal ein digt symbolisch met de afsluiting van het sluizencomplex in 1993, na de verlegging van het Kanaal door Zuid-Beveland buiten Wemeldin ge om. De eerste film draait don derdag, 20 uur, toegang 12 euro. De tweede wordt vrijdag en zaterdag vertoond, 20 uur, toegang 15 euro. Alleen bij De Groene, Wilhelmina- straat 56a, telefoon 0113-622.087, zijn kaarten te krijgen tussen 10 en 12 uur en 19 en 20 uur. Het Schenge bij 's Heer Arendskerke voor de afsluiting in de jaren zeventig van de negentiende eeuw. illustratie uit Bevelands Welvaren. door Mieke van der Jagt GOES - Mocht er nog iemand den ken dat overlast van jongeren en gedoe over JOP's problemen van deze tijd zijn, dan kan het boek 'Bevelands Welvaren' wijsheid brengen. Ene Maijken in Schore wordt al in de achttiende eeuw ge sommeerd haar kinderen op zon dag binnen te houden, omdat ze herrie maken voor het huis van de dominee. Maijken vertikt dat, omdat ze op zondag haar huis moet kuisen. De kerkenraad dreigt, maar Maijken buigt niet zo makkelijk. Omdat het verhaal is opgetekend uit de notulen van het kerkbestuur, zijn verzachtende omstandigheden ver te zoeken. Ze moeten er geweest zijn, want Maijken wordt een dag geld aangeboden om doordeweeks te kunnen poetsen. Ze weigert dat. Waarschijnlijk moesten ook Maij- kens kinderen de hele week mee werken voor het gezinsinkomen. Ze laat ze in ieder geval op zondag vrij. De verhalen in 'Bevelands Welva ren', geschreven door Allie Barth, Frank de Klerk en Mirjam Louisse van het Goese Gemeentearchief, en uitgegeven door Het Paard van Troje, horen bij korte, geschied kundige schetsen van alle dorpen op Noord- en Zuid-Beveland. In al fabetische volgorde zijn ze beschre- ITALIAANSE KEUKENS W - - :%-■ W SgSjjl' -:j grevelingenstraat 10h 4301 XX zierikzee tel. 0111 - 45 07 10 www.porskeukens.nl ven en geillustreerd met foto's en prenten. Bij een deel van de anek dotes heeft Danker Jan Oreel teke ningen gemaakt. De kleine inkijkjes in het dorpsle ven van soms eeuwen geleden, la ten vooral de weerspannige figu ren zien. Wie braaf deed wat de Om de haverklap komt de dominee aan de deur. Toen al was stalken in zwang dominee zei, kwam niet in de ana len, maar er waren er genoeg die de kerkbesturen regelmatig op het matje moesten roepen. Want stal ken, dat blijkt wel, was toen ook al in zwang. Om de haverklap komt GOES - De afdeling Breedtesport van SMWO (Stichting Maatschap pelijk Werk en Welzijn Ooster- schelderegio) houdt woensdag een zaalvoetbaltoernooi in Sportpunt Zeeland. De afdeling van de stich ting organiseert het toernooi sa men met een aantal jongeren uit de Goese Polder. Het evenement is voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar. De teams bestaan uit vijf spelers, jongens en meisjes spelen met elkaar. Inschrij ven is verplicht en kan via e.bilecen@smwo.nl. Deelname kost 10 euro per persoon. Het toernooi duurt van 10.00 tot 16.00 uur. In december vorig jaar was er ook al een dergelijk toernooi in Goes. de dominee met een ouderling aan de deur, bijvoorbeeld bij schip per Baes, die op zondag heeft geva ren. Echtgenotes worden onder druk gezet en de kerkbesturen blijken van het kleinste misstapje op de hoogte. Van de andere kant wordt gescholden en gevloekt en maar heel zelden volgt de deemoed, waar de kerkeraad op uit is. De uitgave, die begin maart in de boekhandels ligt, is gesponsord door de provincie en de gemeen ten Goes en Noord-Beveland. De andere gemeenten zijn voor een dubbeltje op de eerste rang gaan zitten, vooral Borsele, dat met 17 kernen ruim vertegenwoordigd is. Bevelands Welvaren kost 16,95 eu ro. ZIERIKZEE - Dominee Klaas Hen- drikse, auteur van het boek 'Gelo ven in een God die niet bestaat', spreekt dinsdag 18 maart om 20.00 uur in het Zierikzeese theater FiZi. 100 lotnummers voor maar 13,50 ALTIJD PRIJS! Kreiiketmarkt 1 a 4461 HW Goes Telefoon 0113 214 607 GOES - Stichting Zuidwester, een organisatie die in Goes zorg en diensverlening aanbiedt aan men sen met een verstandelijke beper king, houdt dinsdag 26 februari een informatiebijeenkomst in vere nigingsgebouw Amicitia, Schim mel Penninckstraat 14 te Kloetin- ge- De avond is bedoeld om kennis te maken met de stichting. Ook wordt uitgelegd wat Zuidwester kan betekenen op het gebied van zorg en diensverlening. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de zaal is vanaf 19.30 open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37