€11 Campingplan vrijwel rond Schot in plannen rijschool hq 17 februari 2008 Personeel Sebra vreest voor baan BEVELANDEN-THOLEN 41 L mJ\J 29 35 Nieuw recreatieterrein bij Wemeldinge vergt miljoeneninvestering. Dek dient verzoek in voor nieuwbouw op Goes' oefenterrein. Paniek «km Toneelgroep speelt stuk Sam Shepard in Terneuzen Zaterdag 16 februari 2008 Reserveboot pas over ruim een jaar in te zetten Tip? redgoes@ipzc.nl door Willem van Dam WEMELDINGE - De plannen voor een grote familiecamping bij We meldinge zijn nagenoeg rond. Aan de westkant van het dorp komt een camping met ruim tweehon derd plaatsen voor caravans, bijna twintig bungalows en een groeps- accommodatie. Als de vereiste pla nologische procedures vlot wor den doorlopen, kan de toeristische voorziening mogelijk al in het zo merseizoen van 2009 de eerste gas ten ontvangen. In maart vorig jaar presenteerde initiatiefnemer W. Drijver uit Goes zijn eerste plannen voor een camping bij de monumentale boerderij de Stelhoeve, vlak onder de Oosterscheldedijk. In verband met natuurbelangen heeft hij zijn plannen moeten aanpassen. Het dagelijks gemeentebestuur van Kapelle en alle andere betrok ken partijen (provincie, water schap en Staatsbosbeheer) zijn met de herziene versie akkoord ge gaan. Eind deze maand wordt het plan voorgelegd aan de gemeente raad van Kapelle. Half maart neemt de raad een definitieve be slissing. Het nieuwe recreatieterrein (opper vlakte ruim 10 hectare) wordt glo baal omsloten door de Ruisweg, Hoogeweg en Stelhoekweg, en wordt doorsneden door een bin nendijk en een groene zone. Zuidelijk daarvan is de aanleg voor zien van een terrein met bijna 220 standplaatsen (85 vaste plaatsen, 129 voor toercaravans en vijf voor campers). Ook komen daar een receptiege bouw met kantine, sanitaire voor zieningen en speelweides. De in gang wordt aan de Ruisweg aange legd. Ten noorden van de binnendijk en de groene zone komt een groepsaccommodatie voor zestig personen. Daartoe wordt de on langs afgebrande monumentale schuur van De Stelhoeve zoveel mogelijk in oorspronkelijke stijl herbouwd. De daarnaastgelegen boerderijwoning blijft bestaan en M Ten westen van Wemeldinge komt een camping met (onder meer) een paar honderd caravan plaatsen, bijna twintig bunga lows en 'n groepsaccommodatie. Nieuw kampeerterrein Wemeldinge Als de gemeenteraad van Kapelle akkoord gaat, kunnen de eerste gasten in de zomer van 2009 terecht op een nieuwe camping bij Wemeldinge. receptie kantine sanitair speelweide ±220 groepsaccommodatie conferentieoord cottages Klein Stelle ouóei>°^eê OofPsS' OOSTERSCHELDE Villapark de Oesterbaai WEMELDINGE Dorpsplein behoudt haar woonfunctie. Verder omvatten de plannen een - be scheiden - conferentieoord en de bouw van achttien 'cottages'. Vol gens Drijver is met het project een investering van 3,5 tot 4 miljoen euro gemoeid. Wethouder Giel-Jan Burger van Kapelle vindt dat het initiatief pri- PZC Donja Odijk ma past in het streven van het ge meentebestuur om recreatieve ont wikkelingen in en rond Wemeldin ge te stimuleren. De aangrenzende camping Klein Stelle wil al jaren uitbreiden. Volgens wethouder Burger botsen die plannen echter met natuurbe langen. De Stelhoeve onderaan de Kattendijksedijk bij Wemeldinge. De schuur achter de woning brandde begin dit jaar af. in de Baronie van Breda Seminarie 'Bovendonk' Hofstraat 8,4741 AK Hoeven (tussen Breda en Roosendaal) voor meer informatie: www.antiqui.nl MIDDELBURG - Twintig personeelsle den van Sebra Polymer Recycling in Middelburg dreigen op korte ter mijn hun baan kwijt te raken. Voor het bedrijf aan de Uijter- schootweg in Middelburg is deze week het faillissement uitgespro ken. S. van Boven, die benoemd is tot curator, onderzoekt momenteel de door Luc Oggel GOES - Verkeersschool Dek wil eind volgend jaar zijn intrek ne men in een nog te bouwen logis tiek centrum op het huidige oefen terrein bij knooppunt De Poel in Goes-Zuid. Een verzoek voor een bestemmingsplanwijziging en een situatieschets van een architect zijn inmiddels ingediend bij de ge meente. Toen Dek het oefenterrein in 1995 in gebruik nam, werd er al ge speeld met de gedachte om er in de toekomst eventueel te gaan bou wen. De tijd is nu meer dan rijp, vindt rijschooleigenaar Ko Dek. Het huidige bedrijfspand op indus trieterrein De Poel IV, waar de theorie-opleidingen worden gege ven, is te krap en voldoet niet meer aan de eisen. „We zijn de afgelopen jaren enorm gegroeid en het is veel effi ciënter om alles op één locatie te doen", zegt Dek. „We kunnen dan ook meteen inspringen op de nieu we eisen die worden gesteld aan locaties om vrachtwagenexamens af te leggen, want het op de juiste manier vastzetten van de lading wordt straks daarin opgenomen." Het nieuwe pand wordt volgens Dek vrij grootschalig en krijgt in elk geval twee verdiepingen. Het Goese college van burgemees ter en wethouders buigt zich vol gende maand over de plannen van de rijschool. Dek: „De bestemmingsplanproce dure duurt negen maanden, dan nog een jaar bouwen, maar eigen lijk hopen we in september 2009 al operationeel te zijn." Dek gaat voorlopig uit van een positieve be slissing van B en W. „Grond is las tig te vinden in Goes, anders moe ten we toch met twee locaties gaan werken." foto Willem Mieras mogelijkheden voor het recycling bedrijf om een doorstart te ma ken. Sebra is gespecialiseerd in de techniek van het opnieuw toepas baar maken van uiterst milieuon vriendelijke afvalstoffen. De twintig personeelsleden zijn momenteel nog aan het werk. Het feit dat er nog werk is, draagt bij aan de kans op een doorstart. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De paniek sloeg even toe in het Terneuzense horeca- etablisse ment. Het was een leuk feest ge weest, lekker gedronken, hapje er bij... Het was al snel drie uur, het officiële sluitingsuur. Wie op dat moment nog achter een vol glas zat, kon dat rustig uitdrinken; niets aan de hand. Tegen vieren echter sloeg de uitbater alarm. Z'n zaak werd plots omsingeld door twee politieauto's en een groepje grimmige agenten. Hij sommeerde z'n klanten het pand snel te verlaten. Tot zijn verba zing echter keken de agenten niet naar hen om. Ze hadden, zo bleek, een strategische positie in genomen om twee fietsers zonder licht op de bon te slingeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35