werken op de Klepperhoeve Sebra Recycling failliet Eindelijk meer speelplekken in Zoutelande PORS w Personeel Middelburgs bedrijf in onzekerheid over toekomst werk. Open dag nieuw medisch centrum MOTORRIJBEWIJS RIJBEWIJS EAM m%I PZC Zaterdag 16 februari 2008 I 31 Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 door Maurits Sep ZOUTELANDE - Het duurde even, maar nu krijgt de Zoutelandse jeugd dan toch waarom ze ge vraagd heeft. Anderhalf jaar gele den togen achttien jongeren naar het gemeentehuis in Domburg om te pleiten voor een skatebaan en een voetbalkooi. En nu geven zo wel de gemeente als de dorpsraad een speelvoorziening. „Het gaat dubbelop", beaamt de Veerse wethouder van jeugdzaken Jaap Melse. De mobiele speelplek die de gemeente had toegezegd, komt er nog dit jaar. Maandag wor den de vier uitgebrachte offertes beoordeeld. Dan mag de net geïn stalleerde Jeugdraad Veere nog ad vies uitbrengen. „Vervolgens ma ken we de definitieve keuze. We komen onze afspraken na: die speelplek komt er nog dit jaar", zegt Melse. Tegelijkertijd gaat de dorpsraad zorgen voor een skatebaan. Daar voor is al geld binnen van de Rabo bank (2500 euro) en van de Wo ningstichting Walcheren (750 eu ro). „Bovendien zetten we de 2000 euro in die we als dorpsraad zelf beschikbaar hebben", laat Ans Landzaat weten. „We hebben ook nog een paar honderd euro van een camping gekregen." Voor de skatebaan was gedacht aan een plek op het speelterrein aan de Zwinstraat. Dat moet toch worden opgeknapt. „Als dat toch nodig is, kunnen we dat wel com bineren met onze plannen", zegt Landzaat. Bewoners van de straat hebben echter moeite met een ska tebaan. De Zoutelandse jeugd kan binnen kort ook terecht op een trapveldje aan de Molenweg. Landzaat ver wacht dat dat in maart of in april gebruikt kan gaan worden. Het veldje is al ingezaaid. Er komen on der meer voetbaldoeltjes. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De twintig perso neelsleden van Sebra Polymer Re cycling BV aan de Uijterschoot- weg in Middelburg verkeren in on zekerheid over hun toekomst bij het bedrijf Sebra is onlangs failliet verklaard. Volgens curator S. van Boven wordt geprobeerd het bedrijf te verkopen, zodat het een doorstart kan maken. De twintig personeels leden zijn nog aan het werk, maar zitten in hun opzegtermijn. Van Boven: „Als het bedrijf wordt door verkocht, kunnen de machines blij ven draaien en blijven de banen gespaard. Als dat niet lukt, bete kent dat het einde van het bedrijf Dan wordt het geveild en wordt het geld verdeeld onder de schuld eisers." Sebra Polymer Recycling BV is voortgekomen uit De Jonge Sebra, dat acht jaar geleden is opgezet. Het bedrijf verwerkt afvalstoffen tot opnieuw te gebruiken materia len. In de zomer van 2000 werd Se bra getroffen door een grote brand die veel schade veroorzaakte. Het bedrijf werd in 2002 zelfs helemaal verwoest door brand, maar daarna weer opgebouwd. In november 2006 verkocht De Jonge zeventig procent van zijn be drijf aan een Duitse onderneming. Een half jaar geleden nam dit be drijf ook de rest van de aandelen over. OOST-SOUBURG - Het nieuwe me disch centrum in Oost-Souburg houdt vandaag een open dag. In het centrum zijn onder meer het paramedisch centrum In Ba lans (een praktijk voor fysiothera pie, manuele therapie, groepsthera pie, acupunctuur, psychosomati sche fysiotherapie en cesarthera- pie) en huisartsenpraktijken ge huisvest. Het medisch centrum van Oost-Souburg is gevestigd aan het Ambachtsveld. De open dag duurt van 10.00 tot 13.00 uur. foto Ruben Oreel Kinderboerderijbeheerder Annemarie Koppelaar, Sam Krekelaar en varken Mona, ITALIAANS D E S I G1 greveungenstraat 10h 4301 xx zierikzee tel. 0111 - 45 07 10 www.porskeukens.nl Het voorjaar kom! er weer aan, start nu met lessen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33