Ratten op pad in Dauwendaele Zeeland PZC I 29 Grote danswedstrijd Onderzoek Banckertstraat 14 t/m 17 februari 200 Paniek Volgens gemeente en ongediertebestrijder is geen sprake van plaag. 02 WALCHEREN 35 41 m door Dewi Cigengack MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg gaat de verkeerssituatie in de Banckertstraat in de wijk 'tZand onderzoeken. Volgens be woners van de wijk is de situatie gevaarlijk. Doordat auto's aan bei de kanten van de weg mogen par keren, is de doorgang beperkt en komt het verkeer vaak vast te staan. Vooral voor fietsers kan dit riskant zijn. Het aanpakken van de problemen in de straat staat hoog op het ver langlijstje van bewoners van 't Zand en de Stromenwijk. De wij ken willen een parkeerverbod aan één kant van de weg. Dit bleek tij dens de wijktafel deze week. Wijk- manager Harry Siebelink heeft de gemeente gevraagd om met een oplossing te komen. „De gemeente gaat alle mogelijke maatregelen onderzoeken. Die worden besproken met een ver- keerswerkgroep, waar ook wijkbe woners in zitten", zegt Siebelink. „Daaruit moet een concreet plan van aanpak komen dat we op de volgende wijktafel in mei willen presenteren." Bewoners krijgen in de tussentijd te horen wat de plan nen zijn, zodat ze daarop kunnen reageren. Tip? redactie@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Een rattenplaag is het zeker niet, benadrukt de ge meente Middelburg. Maar sommi ge bewoners van de wijk Dauwen daele hebben de laatste weken wel veel meer last van ratten. „Elke nacht spookt het op ons dak", ver telt Heidi van den Heuvel. De ratten zijn op drift geraakt. De dieren raken hun leefgebied kwijt door de bouw van bedrijven en huizen in de Mortiere. Vroeger la gen daar weilanden en de beesten hadden het er goed. Nu de bebou wing steeds verder oprukt richting de wijk Dauwendaele, trekken de beesten de wijk in. En in Dauwen daele worden op dit moment ook de watergangen en vijvers gebag gerd. Ook daardoor gaan de ratten aan de wandel. Het is echt niet zo dat ze met hon derden door de wijk lopen, bena drukt de opzichter van de gemeen telijke afdeling die zich bezighoudt met ongediertebestrijding. Dus van een rattenplaag wil hij niet spreken. Hij heeft ook niet meer meldingen over ratten gekregen dan normaal in deze tijd. Maar toch. Er zijn wel meer ratten gesignaleerd in de wijk, geeft hij toe. Ze zijn wat ontheemd. Maar er zijn er niet meer dan normaal. Ja, in heel Nederland en dus ook in heel Zeeland zijn er de laatste ja ren meer. Dat komt volgens hem onder meer door de zachtere win ters. Mensen zien er nu dus meer, Door de bouwactiviteiten in de Mortiere raken ratten hun leefge bied kwijt en zijn ze op drift. Ook door baggeren van vijvers zijn ze meer op straat te zien. maar er is wat de gemeente betreft echt geen reden om bezorgd te zijn. Een rat, zegt hij, is banger van een mens dan omgekeerd. Heidi van den Heuvel, die in de Duunmede woont, vindt het toch maar niks. „Sinds een maand heb ben we er last van. Laatst zat er 's nachts zelfs een op onze slaapka mer. Da's toch minder, hoor. De gemeente stuurt er steeds de onge diertebestrijding op af. Maar het lijkt wel of er steeds meer ratten komen. En ze vreten alles stuk. Ik denk dat mensen maar even geen eten meer op de grond moeten gooien voor de vogels." De gemeente schakelt altijd Kees Kooijman Ongediertebestrijding uit Yerseke in als er overlast is van ratten. Kooijman heeft Dauwen daele niet zelf bezocht, dat doet een van zijn medewerkers. Maar die is op vakantie. Dus hoe het in Dauwendaele nu gaat, weet Kees Kooijman niet precies. „Het is mij niet bekend dat er over dreven veel last van ratten in die wijk is. Maar ratten zijn overal. Niet alleen in Dauwendaele. Soms heb je er hier veel, dan daar. Het is niet altijd duidelijk aanwijsbaar waar er veel zijn en hoe dat komt." Reserveboot pas over ruim een jaar in te zetten Zaterdag 16 februari 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Toneelgroep speelt stuk Sam Shepard in Terneuzen VLISSINGEN - De Langste Bank in Vlissingen blijft toch komende zomer op de glooiing staan. Het waterschap Zeeuwse Eilanden wilde de bank tij delijk verwijderen om de muur erachter opnieuw te voegen. Dat werk stond gepland voor de zo mer. Het CDA in Vlissingen heeft donderdag ge zegd het jammer te vinden dat de bank nu net in de eerste zomer sinds de bank bestaat, wordt weggehaald. Bij het waterschap werd gisteren er kend dat de klus voor de zomer op de planning stond. „Maar we hebben oog voor de bezwaren", zei woordvoerster Linda van Dijk. „Hoe we het gaan oplossen, weten we nog niet. Maar dat de bank in de maanden juni, juli en augustus blijft staan, zeg ik hierbij toe." foto Lex de Meester ÉigBEUftS: in de Baronie van E Seminarie 'Bovendonk' Hofstraat 8, 4741 AK Hoeven (tussen Breda en Roosendaal) voor meer informatie: www.antiqui.nl MIDDELBURG - Dansscholen uit Ne derland, België en Duitsland doen vandaag mee aan de tiende inter nationale scholenwedstrijd in Mid delburg. De wedstrijd wordt geor ganiseerd door dansschool T&G Bras. De wedstrijd vindt plaats in multi functioneel centrum Het Palet aan de Johan van Reigersbergstraat in Middelburg-Zuid. De organise rende dansschool Bras doet zelf met acht teams mee aan de dans wedstrijd. De scholenwedstrijd begint van avond om 19.00 uur. Mensen die willen komen kijken, moeten acht euro entree betalen. De paniek sloeg even toe in het Terheuzense horeca-etablisse- ment. Het was een leuk feest ge weest, lekker gedronken, hapje er bij... Het was al snel drie uur, het officiële sluitingsuur. Wie op dat moment nog achter een vol glas zit, kan dat rustig uitdrinken; niets aan de hand. Tegen vieren echter sloeg de uitbater alarm. Z'n zaak werd plotsklaps omsin geld door twee politieauto's en een groep grimmige agenten. Hij sommeerde z'n klanten het pand snel te verlaten. Tot zijn verba zing echter keken de agenten niet naar hen om. Ze hadden, zo bleek, een strategische positie in genomen om twee fietsers zonder licht op de bon te slingeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31