Pasjes registreren elke Provincie zwijgt over ziekenhuizen Valentijnsdag PZC 2 I Zaterdag 16 februari 2008 PZC 'Als je niet komt is dat toch zeker je eigen probleem? Dan moetje later gewoon straten vegen.' I 'A frliTl»a7r4 [(*41L MA1KEL HARTE En? vroeg een van mijn vrouwelijke collega's toen ik don derdagochtend op kantoor kwam. „En?", antwoordde ik verbaasd. „En, wat heb je gedaan voor Valentijnsdag. Ontbijt op bed? Bos bloemen?" „Oh is het Valentijnsdag, ik heb helemaal niks gedaan. Ik vind dat maar flauwekul. Liefde komt uit het hart en niet uit de por temonnee. Ik hou van d'r en dat weet ze." „Ja, maar dat moet je af en toe eens laten blijken en zo'n dag als vandaag herinnert je daaraan. Had ze niks voor jou?" ,„Nee, nou ja, er stond wel een tas van 'We' op de overloop." „Zie je nou. Die schat denkt wel aan jou, maar jij niet aan haar." Vol schuldgevoel ben ik aan het werk gegaan. Ze had 's ochtends nog geroepen toen ik de trap af denderde, maar met m'n stomme kop riep ik dat ik haast had en ik ben weggegaan. Ze had me natuurlijk willen trak teren op een nieuwe trui of broek en ik had verdorie niks. De hele dag is het door m'n hoofd blijven spoken en ik was vast besloten om na mijn werk nog iets te halen. Maar wat? Omdat haar vader misschien nog wel iets zou kunnen weten, besloot ik even bij hem langs te gaan. Een schoonvader met een café, het blijft gevaarlijk. Voor ik het wist, was het zes uur geweest en waren de winkels dicht. Langs de benzinepomp voor bloe men? Nee, te goedkoop. Al met al kwam ik op Valentijnsdag veel later thuis, met een biertje op en niets in mijn handen. Maar wat heb ik toch een toppertje. Mijn excuses bij binnen komst werden door haar weggewuifd. „Je weet toch dat ik niks om Valentijnsdag geef Dat commerciële gedoe." „En dat tasje van de 'We' dan?", vroeg ik. „Oh da's een overhemd van m'n vader, of ik het even wil ruilen. Ik riep nog vanochtend, ik dacht dat jij dat in je pauze wel kon doen, maar je had zo'n haast. Hoezo?" Die schat denkt wel aan jou, maar jij niet aan haar COLOFON «SOÊSm Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Leerlingen van de ROC's in Amsterdam zijn vaker afwezig dan gedacht. Dat wees een proef uit. De Zeeuwse ROC's zeggen wél goed te registreren welke leerlingen afwezig zijn. door Cornelleke Blok Leerlingen van het ROC Westerschelde in Terneu zen bliepen zich elke dag suf Zodra ze de school binnen komen, moeten ze hun schoolpas tevoor schijn halen, om 'm vervolgens de héle dag paraat te houden. Gaan ze een klaslokaal in? Bliep. Even in loggen bij het zwarte apparaatje naast de deur. Klas weer uit? Wéér uitloggen. Een opdracht doen in de computerzaal? Hup, haal je pas je maar weer uit je broekzak. Haast geen beweging blijft onbe kend voor het elektronische regis tratiesysteem. Anja Schuitvlot (21) en Tina Oppe neer (17) - tweedejaarsrichting se cretarieel - zijn er inmiddels hele maal aan gewend. Anja: „In het be gin dacht ik wel: pfff... moeten ze nou elke stap van me weten? Ik propte m'n kaart altijd in m'n por temonnee, maar dat leer je snel af. Hij zit gewoon altijd in m'n broek zak. Het is zó gewoon. Via intra net kan je zien of je ingelogd bent en welke lessen je die dag volgens het systeem gevolgd hebt. Je kunt bewijzen dat je wel in de les was als je vergeten bent om de presen tielijst te tekenen." De tijd van spijbelen hebben de meiden écht gehad. „Ik schiet er niks mee op als ik niet naar de les ga. Daar heb je echt alleen je zelf maar mee." losgelaten wordt dan op de middel bare school. Als je niet komt, dan is dat toch zeker je eigen pro bleem? Dan moet je later gewoon straten gaan vegen. Bovendien zit ten er nog vaak fouten in het sys teem. Dan sta je onterecht als ab sent geregistreerd." Maar het sys teem biedt ook voordelen. Tom grijnst. „Als we drie uur in de com puterzaal moeten besteden, dan log ik even in en ga ik daarna naar buiten. Na drie uur kom ik dan weer terug. Tja, ik heb niet zo veel tijd nodig voor die opdrachten." Maar, erkent hij: „Het systeem geeft wel een extra motivatie om naar de les te gaan. Soms is 't goed om een beetje druk te hebben." Tom Rijnberg (18) - eerstejaars pro cestechniek - is minder positief over het pasjessysteem. „Het is hier soms net een gevangenis. Als je er één uurtje niet bent, word je meteen gebeld. Ik vind het niks dat er steeds iemand in je nek zit te hijgen. Als je naar het ROC gaat, verwacht je dat je iets meer ROC Zeeland houdt de 8500 leerlingen in de gaten. Kc foto Willem Mieras Er zijn zeker nog kinderziektes, geeft bestuurssecretaris Jan Mee- sen toe. Maar het ROC Wester schelde probeert de aanwezigheid van leerlingen met het elektroni sche registratiesysteem zo goed als mogelijk bij te houden. „We ko men steeds dichter bij een sluiten de aanwezigheidsregistratie. Een goede koppeling met het rooster is heel belangrijk. Als een leraar on verwacht naar een ander lokaal gaat, moet hij dat doorgeven aan de roostermaker. Voor de sportop- leiding hebben we mobiele kastjes aangeschaft. Anders zouden die leerlingen de hele week als absent geregistreerd staan omdat ze in de sporthal bezig zijn." Het laatste halfjaar kan de aanwe zigheid van leerlingen in een mum van tijd opgevraagd worden. De voordelen? „De docenten hoe ven veel minder handmatig te re gistreren. Dat scheelt een heleboel administratieve rompslomp. Bo vendien kunnen we in korte tijd aantonen dat we aan de 850-uren- norm voldoen. Daarnaast zitten we veel dichter op de afwezigheid van leerlingen. We kunnen direct reageren. De mentoren draaien el ke week een overzicht uit van de aanwezigheid van hun leerlingen. Leerlingen krijgen altijd de moge lijkheid om te bewijzen dat ze wél aanwezig waren. Als het nodig is, gaan we een gesprek aan. Vroeger gebeurde dat eens per maand en had de mentor een halve dag no dig om de gegevens boven water te krijgen. Nu kan hij in de och tendpauze al zien of een leerling zich ziek gemeld heeft. Een aantal uitvallers kan je redden als je er in een vroeg stadium bij bent. De kans dat iemand een paar dagen ongemerkt wegblijft, is een stuk kleiner geworden." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Provinciale Staten moeten zich niet bemoeien met de discussie over de toekomstige ziekenhuiszorg in Zeeland. Ze kun nen beter wachten tot er duidelij ke standpunten liggen, zei gedepu teerde George van Heukelom (SGP, welzijn) gisteren in de Sta tenvergadering. Hij stelde dat het onderwerp 'zie kenhuizen' steeds meer emoties losmaakt onder de bevolking. Soms is het verstandiger gewoon even je mond te houden, voegde hij PvdA'er Wouter van Zand- brink toe. Die pleitte er juist voor om als pro vincie een actieve rol te spelen in de beraadslagingen over de ge wenste ziekenhuisorganisatie in Zeeland. „Het dagelijks provincie bestuur is in dit dossier te weinig zichtbaar voor de burger." Van Zandbrink wees op de afspraken die in het programma van het da gelijks provinciebestuur over de ziekenhuizen zijn opgenomen. „Centraal wat moet, lokaal wat kan." Hij wilde weten hoe Van Heukelom invulling geeft aan de noodzakelijke samenwerking van de ziekenhuizen in de hele provin cie en behoud van kleinschalige, gespreide voorzieningen. „Onze rol is slechts dat we erbij zit ten. Wel zijn er contacten met alle betrokken partijen", betoogde de gedeputeerde. „De provincie moet niet zichtbaar zijn." Van Heuke lom vond het een goede zaak om de ziekenhuisvisie die de PvdA on langs presenteerde, te toetsen in de klankbordgroep ziekenhuizen, waarin ook de provincie zit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2