Economie Adviseur over hypotheken wil geld zien Aantal starters vlakt af D°euKcheTogstbl' Goudkoorts loopt snel op deOndernemerm Hoe passen parttimers in mijn totaalplaatje? PSjWjg Bos: economie groeit dit jaar stevig door Hypotheekshop: klant krijgt provisie terug minus de advieskosten. Nederlanders verkopen massaal sieraden nu prijs edelmetaal piekt. Groei in Zeeland vorig jaar ruim acht procent lager dan in 2006. PayPal waarschuwt Noor wordt baas van klant voor oplichting energieconcern Nuon Alles over personeelsbeleid en méér. PZC Zaterdag 16 februari 2008 25 HUIZEN - De Hypotheekshop brengt vanaf volgend jaar kosten in rekening voor hypotheekadvies. Het bedrijf, met ongeveer twee honderd vestigingen verspreid over Nederland één van de groot ste hypotheekadviseurs van het land, wil daarmee onder meer transparant maken wat een klant kwijt is aan advies. Directeur van de Hypotheekshop Ron Bavelaar heeft gisteren een be richt hierover in het Algemeen Dagblad bevestigd. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH), die opkomt voor de belan gen van bezitters van een eigen woning, is de Hypotheekshop de eerste van de grote hypotheekad- viesbedrijven die deze stap maakt. De Vereniging Eigen Huis reageert op zich positief op de plannen. Adviezen voor een hypotheek lij ken vaak gratis. Maar de kosten worden doorgaans verrekend met de provisies die de hypotheekadviseur krijgt van de bank waarbij de hypotheek uitein- nU De Hypotheekshop gaat kosten in rekening brengen voor advies en zou daarmee de eerste van de grote hypotheekadviesbedrijven zijn die deze stap zet. delijk wordt afgesloten. Consu mentenorganisaties zoals de Vere niging Eigen Huis hebben in het verleden bezwaar gemaakt tegen deze versluierde belangenverstren geling. De hypotheekverstrekker zou niet duidelijk maken aan de consu ment welke zakelijke banden hij met bepaalde hypotheekverstrek kers heeft. Hij zou bovendien niet de beste hypotheek voor de consument kie zen, maar die waarbij de adviseur de meeste provisie opstrijkt. De Hypotheekshop zegt de provi sie voortaan volledig terug te gaan geven aan de klant, minus de kos ten voor het advies. Volgens Bavelaar zullen die onge veer 120 euro per uur bedragen. De Vereniging Eigen Huis is hier op zich blij mee. Alleen voorziet de consumentenorganisatie dat de Hypotheekshop een 'marketing- truc' uithaalt: „Ze spelen zich hier mee in de kijker", zegt woordvoer der Hans de la Porte van de vereni ging- De la Porte: „Maar de kans bestaat dat ze stiekem toch een deel van de provisie achterhouden. Het pro visiesysteem zit namelijk diep in de genen van de branche." Hans de la Porte liet gisteren we ten, dat zijn vereniging de zaak rond de hypotheekadviezen de ko mende tijd nauwlettend zal blij ven volgen. LEIDEN - Het is onzeker of biotech nologiebedrijf Pharming de gezond heidsautoriteiten er alsnog van kan overtuigen zijn medicijn Rhucin toe te laten op de Europese markt. Daar door blijft het ongewis wanneer het bedrijf, dat nog geen producten op de markt heeft, inkomsten gaat rea liseren. In april vellen de Europese autoriteiten hun definitieve oordeel. Het bedrijf heeft de autoriteiten be gin deze week gedetailleerde infor matie verschaft om een hertoetsing te ondersteunen. „Het is een dik pakket geworden", aldus bestuurder Rein Strijker gisteren. In december werd negatief geadviseerd over het middel tegen acute zwellingen van zacht weefsel. Pharming leed vorig jaar een nettoverlies van 35,6 mil joen euro, tegen 18,5 miljoen euro in 2006. foto Lex van Lieshout/ANP BERLIJN - De in opspraak geraakte topman van Deutsche Post Klaus Zumwinkel heeft gisteren zijn ont slag aangeboden. Hij deed dit onder grote politieke druk. SPD-voorman Kurt Beck riep openlijk tot zijn vertrek op. Zumwinkel wordt verdacht van grootschalige belastingfraude. Hij zou voor ongeveer 1 miljoen euro belastingen hebben ontdoken door geld naar een rekening in Liechtenstein te sluizen. De Duitse regering zou zijn ontslag al heb ben geaccepteerd. De Duitse over heid is een grote aandeelhouder van Deutsche Post. door Thomas Olivier DEN HAAG - De torenhoge goud prijs zorgt voor goudkoorts in Ne derland. Op grote schaal doen Ne derlanders hun sieraden van de hand om te profiteren van de ho ge goudprijs. Anderen investeren juist in gouden munten en kleine goudplaatjes of beleggen in finan ciële producten waarvan de waar de aan het goud is gekoppeld. Bij edelmetaalhandel Van Gelder in Amsterdam loopt het storm. Da gelijks krijgt eigenaar Wim van Gelder grote hoeveelheden oude ringen, armbanden en andere ju welen aangeboden van particulie ren die in de hoge goudprijs een uitgelezen kans zien. „Het is hier een gekkenhuis, blijkbaar zijn de mensen wakker geschud." Ook an dere handelaren merken de druk te. Bij Hollandsche Bank Unie (HBU) is de vraag naar goud enorm gestegen sinds zomer vorig jaar. HBU is de enige bank in Ne derland waar in tastbaar goud ge handeld kan worden. Klanten kun nen hun goud - plaatjes en baar tjes in verschillenden maten en ge wichten - in een kluis bewaren of meenemen naar huis. Dat laatste gebeurt volgens de bank de laatste maanden steeds vaker. De vraag naar goud heeft de prijs van het edelmetaal naar record hoogte gestuwd. Een troy ounce (31,1 gram) kost nu ruim negen honderd dollar. Beleggers vluchten daarom in goud, dat traditioneel wordt gezien als veilige haven, nu er veel onzekerheid is door de kre dietcrisis en de dreigende recessie in de Verenigde Staten. Analisten verwachten dat de goudprijs nog verder oploopt. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De groei van het aantal nieuwe bedrijven in Zee land vlakt af Nam het aantal in 2006 nog 11 procent toe, vorig jaar was dat 2,9 procent. Dat blijkt uit cijfers die de Kamer van Koophandel Zuidwest-Neder land gisteren bekend heeft ge maakt. Bekeken over Zeeland en West-Brabant kwamen er 5600 nieuwe ondernemers bij (+640 ten opzichte van 2006). Bijna twee derde van alle starters komt uit West-Brabant, ruim een derde be gint een eigen zaak in Zeeland. De meeste nieuwe ondernemers beginnen een bouwbedrijf. Het gaat hierbij vooral om zelfstandi gen zonder personeel (ZZP'ers). In de top drie volgen verder advies diensten en persoonlijke diensten. Gezamenlijk zijn ze goed voor bijna de helft van de nieuwe on dernemingen. In de top 10 van gemeenten met de meeste starters in Zeeland en West-Brabant staat Breda boven aan. Schouwen-Duiveland is met de zesde plaats de eerste Zeeuwse gemeente. Daarna volgen Middel burg (7), Vlissingen (8) en Goes (10). Wanneer het aantal starters wordt gerelateerd aan het aantal bedrijven in die gemeente, scoort Tholen een derde plaats. DEN HAAG - Ondanks de stokkende wereldeconomie blijft Nederland ongestoord doorgroeien, komend jaar met rond de twee procent. Dat verwachten De Nederland- sche Bank (DNB) en het Centraal Planbureau (CPB). Minister van Financiën Wouter Bos maakte gisteren bekend uit te gaan van 'een stevige economische groei' in 2008. Het CPB ging er eer der vanuit dat de groei in Neder land dit jaar zou afzwakken, maar heeft die prognose toch naar bo ven bijgesteld. Nederland kan de kredietcrisis en de aanstaande re cessie in de Verenigde Staten goed behappen, is de eensluidende con clusie van economen. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk EINDHOVEN - PayPal, het betalings systeem voor internettransacties, waarschuwt voor digitale zwendel. De afgelopen dagen kregen PayPal-klanten mails waarin werd gesuggereerd dat vanuit het buiten land inlogpogingen zouden zijn ge daan op hun PayPal-account. In de mail, met origineel PayPal-logo, worden klanten opgeroepen 'de identiteit te verifiëren, het wacht woord te beschermen en uw limie ten te verwijderen'. Dat moet via een bijgevoegde link die doorklikt naar de valse PayPal-site. AMSTERDAM - Energieconcern Nuon heeft een opvolger aangewe zen voor bestuursvoorzitter Ludo van Halderen die in april vertrekt. De Noor Oystein Loseth gaat Nuon leiden. Volgens Nuon heeft het vertrek van Van Halderen te maken met de wettelijk verplichte splitsing van energiebedrijven. Die vergt 'een jongere generatie bestuur ders', aldus Van Halderen (61). In het Nuon-bestuur is Loseth nu onder meer verantwoordelijk voor het segment productie en handel. deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25