Voetbaldier Kees Zwamborn Stijn Mahieu (25) moet zijn weg nog vinden bij hoofdklasser Hoek Wonen n de regio 48 Zaterdag 16 februari 2008 PZC Kloetinge mist 'buffels' tegen Kozakken Boys Grootste ambities liggen bij baan als hoofd opleidingen. Endura Toerclub zit in de lift Middenvelder speelt vandaag tegen amateurs van Ajax. rsuitgave W KLOETINGE - De spoeling is dun bij Kloetinge. De Bevelandse hoofd klasser moet het vandaag in de thuiswedstrijd tegen Kozakken Boys stellen zonder vier basisspe lers. In het ergste geval kan dat aantal nog oplopen tot vijf Corné Schil- peroort viel donderdag met een knieblessure uit en vormt een twij felgeval voor de wedstrijd van van daag. Joffrey Geldof ontbreekt vanwege een schorsing, die gistermiddag binnenkwam. Bram Plomp is ziek, terwijl de gebroeders Jaap en Daan Esser vanwege privé-omstandighe- den ontbreken. „Ik mis nogal wat buffels", stelt trainer Diederik Hiensch. „Daarmee bedoel ik dat ik nogal wat jongens mis die altijd voorop gaan in de strijd, de balaf- pakkers." Het wordt voor de geplaagde oe- fenmeester een hele toer om een degelijk elftal te formeren. „We hebben dinsdag heel goed ge traind, maar donderdag was het waardeloos. De een na de ander moest afhaken. Er bleven er steeds minder over. Maar ach, we hebben dit seizoen al heel vaak een goede voorbereiding gehad op een wed strijd en dan ging het toch nog mis. Misschien is nu het omgekeer de het geval. We moeten roeien met de riemen die we hebben. We missen veel spelers, maar daar zit ook wel weer een uitdaging in. De jongens, die tot nu toe nog niet zo veel speeltijd hebben gehad, kun nen zich laten gelden. Er zal tegen Kozakken Boys toch een heel ge dreven ploeg op het veld staan." Kloetinge staat op de laatste plaats in de hoofdklasse B. door Jan Dagevos KLOETINGE - Hij bindt tegenwoor dig de schaatsen weer onder en fungeert op de school van zijn zoon af en toe als leesvader. Kees Zwamborn heeft de hectiek van de voetbaljungle voor even achter zich gelaten. „Ik haal enorm veel plezier uit de alledaagse dingen", zegt hij. Kees Zwamborn (55) trok op 1 de cember van het vorig jaar de deur achter zich dicht bij Willem II. De baan als hoofdscout beviel hem niet langer en de verbintenis met de Tilburgse eredivisieclub werd voortijdig ontbonden. „Ik vond het een beetje een leeg bestaan", zegt Zwamborn. „Het gaf me wei nig voldoening." Daarmee kwam een eind aan een dienstverband van ruim twee jaar bij Willem II. Zwamborn begon in 2004 als technisch manager en kwam na het ontslag van hoofd trainer Robert Maaskant in novem ber 2005 plots als oefenmeester voor de groep te staan. „Dan ben je ineens crisismanager", zegt Zwamborn. „Ik heb in die periode aardig onder vuur gelegen, omdat ik het als technisch manager over nam van de trainer. Voor de pers was ik de man die op de stoel van Maaskant was gaan zitten. Ja, en als dan de resultaten uitblijven, heb jij het gedaan en komt de kri tiek." Zwamborn doorstond alle stor men en loodste Willem II door de nacompetitie. „We hebben aan het slot nog best een aardige reeks neergezet en het voetbal dat we speelden, was ook niet zo ver keerd. Daar kijk ik met pleizer op terug." Daarna pakte hij zijn oude profes sie als technisch manager weer op bij de Tilburgse club. „Ik wilde een nieuwe start maken, maar in de tussentijd was er binnen de scou ting tweeënhalve baan verdwenen. Er viel een gat en één van de ta ken als technisch manager was de aansturing van het scoutingappa- raat. Uiteindelijk heb ik het zelf op gepakt." De structuur bij de club verander- 'Een trainer krijgt vaak niet de tijd om een team beter te maken' de hierna echter en het takenpak ket van Zwamborn werd uitge hold, ook al omdat de toenmalige hoofdtrainer Dennis van Wijk niet onder een technisch manager wilde werken. „Ik was op een gege ven moment alleen nog hoofd scouting. Dat gaf me geen plezier." Hij heeft onder het hoofdstuk een streep gezet en wil over het hoe en waarom niet praten. Natrappen is niet zijn stijl. „Ik ben nog steeds welkom bij Willem II. We zijn op een goede manier uit elkaar ge gaan." Sindsdien zit hij thuis, geniet hij van alledaagse dingen en blijft hij fit door regelmatig te schaatsen en te fietsen. „Ik heb nu ook tijd om op zaterdagmorgen naar mijn zoontje te kijken, die bij Kloetinge voetbalt. Daar kan ik van genieten. Als je in die mallemolen van het betaalde voetbal zit, schieten dat soort dingen er vaak bij in. Dan ben je veel te druk." Toch heeft de geboren Zuid-Hol lander nog altijd de intentie om weer in het professionele voetbal wereldje terug te keren. „Hoofd op leidingen is hetgeen ik het meeste ambieer. Het is ook een functie die mij het beste ligt. Ik ben een opleidende coach. Het mooie van zo'n baan is dat je op verschillen de vlakken bezig bent. Je staat op het veld en geeft bijvoorbeeld trai ning aan de A-junioren. Daarnaast begeleid je coaches en spelers. Ver der heb je in zo'n functie niet de stress, die een hoofdtrainer vaak wel kent." „Ik vind training geven nog altijd heel leuk. Een team beter maken is geweldig, maar in het huidige profvoetbal krijg je daar vaak de ge legenheid én de tijd niet voor. Er is een enorm verloop onder de spelers, je hebt te maken met een drukke speeldagenkalender en de druk om te presteren is heel erg groot." „Ik vraag me de laatste tijd steeds vaker af hoeveel coaches dit vak nog leuk vinden. Als je ziet wat ze allemaal aan hun jas hebben han gen. Pfff Ze hebben een heel druk ke baan en ze hebben alleen maar zorgen. Misschien zijn op dit mo ment alleen de coaches van PSV, Heerenveen en Groningen echt ge lukkig. Die winnen vaak." „Ik kon wel met die stress, die drukte en die zorgen omgaan. Ik ging mee in die mallemolen en sloot me voor een heleboel dingen af Iedereen roept dan dat het een mooi beroep is. Dat kan het ook zijn, maar er wordt door de buiten wacht soms wel erg makkelijk over gedaan. Ik klaag niet hoor, het moet ook geen zielig verhaal worden, maar het is wel de reali teit." Niettemin ligt zijn hart in het prof metier, al sluit hij een loopbaan in de top van het amateurvoetbal niet bij voorbaat uit. „Daar is voor een trainer nog veel eer te beha len. Daar krijg je nog wel de tijd om iets op te bouwen en te ont wikkelen", vindt Zwamborn. „Het is een innerlijk gevecht. Het professionele voetbal blijft me trek ken, maar ik zal bij alles wel een goede afweging maken. De club en de functie moeten bij me pas sen. Over de vraag of ik weer aan het werk kom, maak ik me geen zorgen. Er komt heus wel iets voor bij. Nee, mijn grootste zorg is of het allemaal bij me past." Kees Zwamborn Geboren: 28 maart 1952 te Al- blasserdam. Voetballer bij: FC Vlaardingen, Ajax, MSV Duisburg en NAC Breda. Eredivisieduels bij Ajax en NAC: 65 en 2 doelpunten. Trainer bij: Spijkenisse, Kloe tinge, SHO, Feyenoord (jeugd en tweede elftal), FC Den Bosch (hoofdtrainer van 1996 tot en met 1998), NAC Breda (hoofdtrainer 1999-2000, kam pioenschap eerste divisie), Wil lem II (hoofdtrainer, november 2005-juni 2006). Hoofd opleidingen bij: Ajax (2000-2003). Directeur voetbalacademie bij: Sunderland (2003-2004). Technisch manager bij: Wil lem II (2004-2007). MIDDELBURG - Endura Toerclub Middelburg is in een nek-aan-nek- race verwikkeld in de wedstrijd om de snelst groeiende toerclub van Nederland te worden. Voor het klassement tellen de nieuwe le den mee van de verenigingen die na 2 maart 2007 lid zijn geworden. Endura Toerclub Middelburg staat in de tussenstand gelijk met FTC Almere. De eindstand wordt be paald in het najaar. Endura is met elf leden gestart in november 2006 en in korte tijd uit gegroeid tot een vereniging van 45 leden. door Frits Bakker HOEK - Het moment is niet zo goed gekozen, omdat Hoek al van ver voor de winterstop niet draait zoals het zou moeten. Stijn Ma hieu (25) is binnengehaald als één van de spelers die nieuwe impul sen moet geven. Hij is, zegt trainer Willem Leushuis, een speler met een feilloze pass, een spelverdeler die de spitsen voor de goal zet. Maar daar ligt nou net het pro bleem. Want Hoek had na het vertrek van John Schot en Patrick Okoro al weinig aanvallende spelers meer over. En nu is Sam Ysebaert gebles seerd, Ferry Alfons geschorst en moet de Belg Mahieu zelf zijn weg zien te vinden in een slecht draaiend elftal. „Ik heb tegen Loke ren in een vriendschappelijke par tij gezien dat er veel kwaliteit in de ploeg zit", kijkt de debutant te rug op zijn eerste weken in Hoek. „Maar tegen GVW, een ploeg die het van trekken, sleuren en stam pen moet hebben, kwam het er to taal niet uit." De sierlijke middenvelder is het wel gewend om zich aan te pas sen. Zoals de meeste Belgische voetballers heeft Mahieu op jonge leeftijd al heel wat clubs gehad. In zijn jonge jaren speelde hij bij Cer- cle Brugge, hij dwong een transfer naar het grote Club Brugge af en kwam via KV Oostende, KV Kor- trijk, Oudenaerde en Maldegem deze winter bij Hoek terecht. De overgang had een diepere ach tergrond. „We hadden wat kleine financiële problemen. Ik wilde wel naar iets anders uitkijken en via Sam Ysebaert, met wie ik bij Club Brugge heb gespeeld, kwam ik bij Hoek terecht. En eerlijk gezegd: het is een toffe club, ik wil er graag ook volgend jaar spelen." Met Hoek speelt hij vanmiddag de uitwedstrijd tegen de amateurs van Ajax. Mahieu wil graag een rol zoals hij die in Maldegem vertolk te: dominant in de voorste punt Nummer 22 en 23 Stijn Mahieu en Alan Grozda- nic waren vorige week de 22e en 23e speler die Floek dit sei zoen heeft gebruikt in de hoofdklasse. ►- Dat is veel. Slechts drie keer in de laatste tien jaar had Hoek in een héél seizoen meer spe lers nodig. In 2000/2001 spant de kroon met 29 spelers. In 2004/2005 volstonden 20 spelers. van het middenveld, zoeken naar openingen en naar spitsen die hij de ruimte kan insturen. Maar heeft Hoek nog wel spitsen...? Willem Leushuis zal vanmiddag in de schaduw van de Amsterdam se Arena moeten improviseren met een gehavende selectie. „Het vreemde is dat daar op de training niets van te zien is", verzekert de trainer. „Ik heb zelden zo'n gedre ven groep meegemaakt. We trai nen dat de stukken ervan afvlie gen, maar helaas wordt dat niet naar de wedstrijd toe vertaald." De motivatie van de Brabander lijdt er niet onder. „Ik moet het even verwerken, hoor, zoals zater dag. Als je niet gewend bent om zo veel te verliezen, is het even slik ken. Maar op de training van maandag is het weer weg, dan is de interactie er weer en heb ik er plezier in om te zien hoe gedreven die jongens zijn." Sam Ysebaert is er vandaag nog niet bij. „Ik verwacht hem volgen de week terug." Ferry Alfons is in afwachting van een schorsing, Gi deon Imagbudu is geblesseerd, maar ook geschorst na zijn gele kaart tegen GVW. 1^ Hoek mist vandaag in de uitwed- strijd tegen Ajax clubtopscorer Sam Ysebaert (geblesseerd) en een andere speler die kan sco ren, Ferry Alfons (geschorst). 'w.pzcadverteren.nf weGeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 152