23 reizen m De Algarve heeft de naam een golfparadijs te zijn. De Costa do Oeste, de streek ten noorden van Lissabon, wil die status ook. Louis Westhof zag dat er nog meer te beleven is. PZC Zaterdag 16 februari 2008 Portugal golft verder De smallestraatjes van het middel eeuwse Óbidos. foto José Manuet Pénicl ■"■"inatfiii.-C -i u in eigen land het klimaat niet altijd uit nodigt om te spelen, kan de Nederlandse golfer drie dingen doen. Het lelijke weer en de slech te baancondities trotseren, ge woon een aantal maanden pauze nemen of naar zuidelijke oorden vertrekken om daar te spelen. In dat laatste geval kan de golfer nau welijks om Portugal heen. Dat geldt zeker voor de Algarve, de zuidelijkste provincie, waar al zo veel banen liggen dat je golfend van de uiterste westpunt, de Cabo de S Vicente, naar de Spaanse grens in het oosten kunt trekken. Bijna zonder dat je de fairway hoeft te verlaten. Het succes van de Algarve heeft ook andere Portugese provincies geïnspireerd om met golf de bui tenlandse toerist te lokken. Rond hoofdstad Lissabon, waar al ruim twintig banen liggen, moeten er nog eens evenveel bijkomen. In de Costa do Oeste, het gebied ten noorden van de hoofdstad, heb SBIIiPIPSS ben de beleidsmakers nu ook be paald dat golf dé manier is om veel euro's en Britse ponden bin nen te halen. Nu telt de streek nog vijf banen, maar dat aantal zal in 2010 verdub beld zijn, meldt Luis Garcia van het regionale toerismebureau. Het gebied heeft volgens hem bijna al les om te kunnen uitgroeien tot een populaire golfbestemming. Zo is er de geringe afstand tot de luchthaven van Lissabon. Het pas geopende vijfsterrenhotel met golfbaan Campo Real (onderdeel van de Westin-keten) ligt op een half uurtje rijden. Het andere top hotel en golfresort met vijf sterren in de regio, Praia d'el Rey (onder deel van de Marriott-keten), ligt pal aan de Atlantische kust en is dik een uur in de huurauto. De be reikbaarheid wordt alleen nog maar beter als op termijn, zoals de beleidsmakers willen, de lucht haven verplaatst wordt naar de noordkant van de Portugese hoofdstad. Een andere aanbeveling is dat in het gebied meer te doen is dan golf Een veel gehoord punt van kritiek over de Algarve is, dat er daar juist weinig meer te beleven valt dan golf en strand. De Costa do Oeste heeft meer te bieden, want er zijn verschillende oude stadjes, waaronder Péniche en het middeleeuwse Óbidos. Verder zijn er talrijke musea, is de natuur er soms overweldigend (bijvoor beeld in de heuvels van het Serra de Montejunto of het reservaatei land Berlenga) en telt het gebied diverse wijnroutes. De streek produceert een hele reeks smaakvolle wijnen, die zelden in het buitenland te koop zijn. „De opbrengst per wijnhuis is vaak niet groot genoeg om inte ressant te kunnen zijn voor grote buitenlandse partijen", zegt Gar cia. Voor golfers is het gebied het hele jaar aantrekkelijk volgens hem. Hoewel de eerlijkheid ge biedt te zeggen dat de regenkans er groter is dan in de Algarve. Daar staat weer tegenover dat het er in de zomermaanden minder snel te warm is voor een ronde golf Op Preia d'el Rey zorgt de zee wind vaak voor verkoeling. De baan scoort al jaren hoog op de lijst van Europese topbanen, voor al dankzij enkele spectaculaire ho les langs de kust. Minder fraai is dat ook hier de fairways, net zoals op een groot aantal banen in de Algarve, zijn omzoomd door gro te aantallen villa's en andere soms protserige optrekjes. Het zou de investeerders sieren als ze ook nog geld steken in de res tauratie van de twee karakteristie ke huisjes tussen de golfbaan en het strand. Ooit huisde daar de kustwacht, die op jacht was naar smokkelaars en ander gespuis. De herinnering aan die periode mag best levend blijven. Anders dan op Preia d'el Rey zijn Campo Real en het in Rio Major gelegen Golden Eagle nog wel on gerept, maar ook dat zal verande ren. Vooral de plannen voor dat laatste resort zijn indrukwekkend. De baan is ooit aangelegd voor de puissant rijke Manuel Cascao en zijn handjevol vrienden, onder wie oud-dictator Salazar. Sinds en kele jaren mag iedereen op deze prachtige parkbaan spelen. Dat kan nu nog in alle rust. Over tien jaar moet het 600 hectare grote ge bied vol huizen staan. Ook hier is een hotel met vijf sterren gepland. www.rt-oeste.pt Reageren? redactie.reizen@wegener.nl r ff" r - - r Atlantische Oceaan Praia d el Rey ten noorden van Lissa bon scoort al jaren hoog op de lijst van Europese topbanen dankzij spectaculaire holes langs de kust. foto PR A SPANJE redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Amsterdam toont dit seizoen haar verborgen schatten Onlangs ging het themajaar Amster dam Hidden Treasures 2008 van start. Op initiatief van Amsterdam Toerisme Congres Bureau (ATCB) geeft de hoofdstad dit jaar haar mooiste geheimen prijs. Het aanbod aan verborgen schatten is onderver deeld in musea, podia, stadshistorie en fashion St design. Bij de VW-in- formatiekantoren zijn brochures ver krijgbaar. Boomhutten te huur op campings in Frankrijk Keycamp, verhuurder van luxueuze kampeeraccommodaties, biedt zijn gasten vanaf komende zomer de mo gelijkheid om tussen de vogels en eekhoorns te slapen in een echte boomhut. Dat kan op drie campings in Frankrijk. De hutten zijn ge bouwd rond de stammen van stevi ge bomen.Je zult in de boomhut te vergeefs zoeken naar stromend wa ter, elektriciteit en een keuken, maar er zijn wel speciale toiletten in de hut. Info: www.amsterdamhidden- treasures.nl. Te hard rijden is een milieudelict in Oostenrijk Pas op met te hard rijden in Oos tenrijk. De boetes kunnen op lopen tot 2.180 euro! Te hard rij den wordt niet meer gezien als een snelheidsovertreding, maar als een milieudelict. Op een aan tal snelwegen wordt dan de snel heid van 130 kilometer verlaagd naar 100 kilometer per uur. De beperkingen gelden onder meer op de A12 (Inntalautobahn), A1 (Westautobahn) nabij Linz en de A2 (Siidautobahn). Steeds meer Nederlanders reizen naar Hongkong Vorig jaar gingen bijna 110.000 Ne derlanders naar Hongkong, een toe name van 8,4 procent ten opzichte van 2006. De Nederlandse bezoe ker, die de stad als eindcijfer een 8,1 gaf, reist voornamelijk naar de stad om vakantie te vieren en ver blijft gemiddeld 3,5 dag in de stad. Andere redenen voor een bezoek zijn zakenreizen en stop overs. Hongkong is niet alleen populair als stedentrip, maar ook als gateway naar China. Info: www.keycamp.nl www.discoverhongkong.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 129