m 35 wonen J - wonen@wegener.nl 1 024-3650509 in. „Stel je het volgende voor: een houten lodge in de ongerepte na tuur in de bergen van Colorado, Amerika. Een houten vloer, een open haard, bekleed met stenen, een zachte schapenvacht op de bank, een koeienhuid op de vloer, warme chocolademelk. En dan na tuurlijk een paar statige herten koppen aan de muur." Ook Willem-Hans Beens, stylist bij Eijerkamp in Zutphen, consta teert een hang naar eerlijke, na tuurlijke materialen. „Hertenkop pen passen in het huidige interi eur waarin mensen zich laten in spireren door grove en pure mate rialen. Zo'n gewei heeft een prach tige, sierlijke vorm en een natural look. Het staat bovendien stoer. Ook meubels worden robuuster. Geen klassieke, glimmende Ches terfield, maar een grote, comforta bele en nonchalante bank van dik, geschuurd leer." Niet alleen de hertenkoppen lo pen goed, ook de op de gewei- vorm geïnspireerde kapstokken en vazen, weet Beens. „Het hert is op dit moment een enorme inspira tiebron. Het interieur wordt sowie so aaibaar. We verkopen ook veel bontkussens en dierenhuiden, die in negen van de tien gevallen van imitatiemateriaal zijn gemaakt. Dat geldt ook voor de hertenkop pen. We hebben een tijdje echte illustratie/foto's Mark Reijntjens/PR in het assortiment ge had, maar dat leverde veel negatieve reacties op." Echte hertenkoppen, dat kun je niet meer maken, vindt ook Bruijn. „Een op gezet beest aan de muur, daar moet je toch niet aan denken? Koeienhuid op de vloer is een ander verhaal. Op koeien wordt niet gejaagd." Fietje Bruijn geeft de trend nog een paar jaar. „Het avantgardisti- sche is er nu wel af. Zo'n rage be gint meestal bij mensen die iets meer durven met hun interieur. Nu zijn de trendvolgers aan de beurt en liggen die herten en koeienhuiden voor een habbe- krats bij de Blokker en de Xenos. Op een gegeven moment wordt zo'n trend gemeengoed en komt er vanzelf weer een eind aan." Nelly Carter houdt het liever bij echte hertenkoppen. Laatst vond ze een tweede reeënkopje, ook in een kringloopwinkel. Die hangt buiten onder een afdakje. „Zijn ge wei was een beetje stuk, dat vond ik zo schattig. Er zat aanvankelijk een weerstation onder, maar dat heb ik er afgezaagd. Te kneuterig." Reageren? redactie.wonen@wegener.nl PZC Zaterdag 16 februari 2008 |j|j 024-3650509 Eet je boterham van een prijswinnend bordje Wie zijn boterham wil eten van een pijswinnend bord, kan het servies Fa- milia van Normann Copenhagen (www.normann-copenhagen.com) aanschaffen. Architectuur- en designmuseum Chi cago Athenaeum heeft het servies van ontwerper Ole Jensen onder scheiden met een Good Design Award. Volgens de jury zijn de vorm, de functie en de uitstraling van Familia bijzonder. Het is niet de eerste prijs die Ole Jensen voor zijn ontwerp in ontvangst mag nemen. Vorig jaar werd Familia gelauwerd met de IF Product Design Award 2008. Onderdelen zijn verkrijgbaar vanaf 16,25 euro. foto GPD Delfts blauw servies van ontwerper Piet-Hein Eek Liever een servies van Nederlandse bodem? Klop dan aan bij designer Piet-Hein Eek. Dat Delfts blauw niet ouderwets is, benadrukt de ontwerper met zijn bordencollecties Stripped. Eek werk te daarvoor samen met de Koninklij ke Porceleyne Fles, producent van aardewerk. De collectie bestaat niet uit het bekende, uitbundig gedeco reerde aardewerk. In plaats daarvan laat Eek op ieder bord een opval lend element terugkeren. De bor den waren voor het eerst te zien op de Miljonair Fair, afgelopen decem ber in Amsterdam. De prijzen van onderdelen van Stripped variëren van 47 tot 347 euro. Meer informa tie op www.royaldelft.com foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 113