Oostkapelle heeft de wind mee FINAL SALE Vier Zeeuwse clubs in amateurtoernooi Feyenoord 100 jaar Cup HOGE KORTINGEN VINTERSFORT Zeeuwse zwemmers maken kans op eremetaal bij titelstrijd in Leiden 44 I Vrijdag 15 februari 2008 PZC Walcherse ploeg kan periodetitel pakken in tweede klasse. op ski-, vrijtijd- en fitnesskleding, ski's, ski- en sportschoenen ERIK middelburg tel: 0118-611741 www.intersporterik.nl msmsrn Evenement voor amateurclubs in Rotterdam. Björn Scherbeijn van Scheldestroom komt op vijf onderdelen uit. W door Koen de Vries OOSTKAPELLE - Eind vorig jaar ston den ze nog diep in het rechterrijtje en sprak Huib Meerman de hoop uit dat zijn ploeg snel een goede se rie wedstrijden zou maken. De trai ner van Oostkapelle had het nog niet gezegd of het motortje sloeg aan. De Walcherse tweedeklasser won vijf van de zes wedstrijden en staat inmiddels op de vijfde plaats. Morgen kan de ploeg boven dien een periodetitel pakken als van Kapelle gewonnen wordt. Aanvoerder Joël Pattenier kan de ommekeer wel verklaren. Oostka pelle heeft gewoon even tijd nodig gehad, nadat tal van spelers de club na de degradatie uit de eerste klasse verlieten. Spelers uit het tweede en de jeugd moesten hun draai nog vinden. En ze hebben nu de smaak te pakken. „De verdediging draait beter en voorin beginnen Maarten van Mal- degem en mijn broertje Arjen steeds beter te draaien. Bovendien zit het ons nu ook eens mee. Te gen Bruse Boys hebben we ontzet tend veel geluk gehad'", vertelt de 30-jarige Oostkappelaar in hart en nieren. „We werden helemaal weg gespeeld, maar scoorden in de laat ste tien minuten twee keer." De robuuste verdediger debuteer de op z'n zeventiende in het eerste - in het tijdperk Stoffel Schipper - en is sindsdien niet meer wegge weest, enkele perioden van blessu res uitgezonderd. Met Joël Pattenier stoomde Oost kapelle op naar de eerste klasse, speelde zelfs één jaar hoofdklasse, en voetbalt nu dus in de tweede klasse. Met bijna alleen jongens van het eigen dorp. Ook toen Oostkapelle met een vreemdelingenlegioen tot grote hoogten steeg, was er vanuit de club de roep om zelf opgeleide voetballers voorrang te verlenen. Die klonk echter nog niet hard ge noeg. Na de degradatie van vorig jaar is de meerderheid van de club er van overtuigd dat het, zoals het Joël Pattenier (links), hier met Oostkapelle in 2002 in actie tegen Achilles Veen, waarschuwt voor te veel hosannageluiden. foto Lex de Meester nu gaat, het beste is. De praktijk bewijst het gelijk. De jongens uit het dorp hebben meer voor elkaar over dan de toppers dat de afgelo pen jaren hadden. Joël Pattenier waarschuwt echter voor te veel hosannageluiden. Dat Oostkapelle morgen misschien een periodetitel pakt is leuk, het betekent niet dat de ploeg een top per is op tweedeklasseniveau. „We hebben geen kampioensploeg en moeten er niet naar streven om te promoveren. Aan de eerste klasse zijn we nog lang niet toe. We heb ben vijf van de laatste zes wedstrij den gewonnen, omdat we er met z'n allen keihard voor gewerkt heb ben. Maar als we dat even niet doen, gaat het ook meteen mis. De eerste wedstrijd na de winter stop waren we tegen AZW net geen honderdprocent en verloren meteen." „Onze ploeg is zeker niet sterker dan vorig jaar, maar wel een stuk homogener. Het blijkt dat je met een kwalitatief mindere groep toch betere resultaten kunt beha len." IVV Oostkapelle kan morgen een pe- riodetitel pakken in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De Walcherse formatie moet dan wel van Kapelle winnen. door Rudy Boogert GOES - Vier Zeeuwse voetbalvereni gingen zijn in de race voor een fi nale in De Kuip. 's-Heer Arends- kerke, Serooskerke, WHS en DFS zijn door Feyenoord uitgenodigd voor de 'Feyenoord too jaar Cup'. De 'Feyenoord too jaar Cup' is een voetbaltoernooi voor amateur clubs, dat dit jaar wordt gehouden door de Stadionclub ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan. Bijna honderd Nederlandse ama teurclubs, allemaal^ ^partner van Feyenoord, zijn üjlgjjpoijïgcl en spelen in zestien poules van vier, vijf of zes clubs voor een finale plaats in De Kuip, op zaterdag 7 juni. 's-Heer Arendskerke, Serooskerke en DFS (Burgh-Haamstede) zitten in één poule met NVS uit Nieuw-Vossemeer. WHS is in een Brabantse poule ingedeeld met Ste- doco, SC Gastel, Roosendaal, WDS en SCO. De poulewedstrijden worden van af dinsdag 18 maart om de twee weken gespeeld. Alleen de zestien poulewinnaars plaatsen zich voor de finaledag op zaterdag 7 juni. Voor meer informatie kunt u te recht op de site: http://www.feye- nöórd.ftl/content/feyenoordioojaa r/toernooi_amateurpartners.asp VLISS1NGEN - Met zes zwemmers is Zeeland redelijk vertegenwoordigd bij de 23e editie van de speedo jaar gangwedstrijden. De Zeeuwen hebben kans op eremetaal bij de wedstrijden, die zaterdag en zon dag in Leiden worden gehouden. De wedstrijden worden gezien als het officieuze NK voor zwemmers tot twaalf jaar. Björn Scherbeijn steekt er met kop en schouders bovenuit. De zwem mer van Scheldestroom staat bij al zijn vijf starts in de topdrie. Op de 100 meter rugslag en 100 meter wisselslag staat hij als eerste ge plaatst, op de 100 vlinder en 200 meter wisselslag als tweede en de bronzen medaille is een grote kans op de 100 meter vrije slag. Levy Kort van De Stormvogel heeft met drie starts een evenwich tig programma, met 100 meter rug slag en 200 vrij op zaterdag en 100 meter schoolslag op de zondag. Clubgenoot Wouter Stap komt zondag in actie op de 50 meter vlinderslag, 100 vrij en 200 meter wisselslag. Op de vlinder- en vrije slag doet Casper Zwier van Onderdak uit Zierikzee mee. Hij is op deze twee afstanden als derde geplaatst. Phi lip van Moll is de vijfde jongen in het gezelschap. De zwemmer van Luctor et Emergo staat als eerste geplaatst op de 100 meter rugslag. Enige dame in het kleine groepje Zeeuwen is Hinke Oosterhoff (On derdak). Zij heeft zich geplaatst op de 100 meter rugslag. Zes Zeeuwse zwemmers doen dit weekeinde mee aan de Spee do jaargangwedstrijden in Lei den. De verwachtingen zijn hoog gespannen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80