Luque ontstemd over Koster Einde loopbaan dreigt voor Ronaido 41 42 Spanjaard weet niet waarom hij nu bij Ajax bankzitter is. Braziliaanse spits van Milan opnieuw zwaar geblesseerd aan knie. Operacion Puerto wordt weer heropend Tennisser Tsonga niet naar toernooi in Ahoy' Schweertman bereikt kwartfinales van NK Badmintonteams naar laatste acht van EK Voor PSV lonken twee duels met de Spurs Volgens specialisten zal andere vorm van lopen Robben niet helpen Vrijdag 15 februari 2008 Turnster Loes Linders wil zo snel mogelijk voor België uitkomen Tip? sport@pzc.nl ^^SÉf it. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Het gaat goed met Albert Luque, maar ook weer niet. „Op het persoonlijke vlak heb ik het naar mijn zin in Amsterdam, maar op het professionele vlak be leef ik niet mijn beste momenten. Ik ben al ruim twee maanden bankzitter en ik mag slechts af en toe invallen." Luque, vorige zomer aangetrokken nadat Ajax tevergeefs had gepro beerd om Albert Riera van Espa- nyol in te lijven, is ontsteld dat hij buiten het keurkorps is gevallen van trainer Adrie Koster. De 29-ja- rige Spanjaard had na zijn entree bij Ajax in augustus 2007 een paar maanden nodig om volledig fit te worden. Naderhand groeide hij echter uit tot basisspeler. „Ik speelde goed, ik scoorde en we wonnen", aldus Luque over de maanden oktober en november in 2007. „Maar sinds de eerste keer dat het team met mij als basisspe ler verloor (3-1 van NAC), ben ik alleen nog wisselspeler geweest." Na de nederlaag tegen NAC oor deelde Koster dat een aanvalslinie met de buitenspelers Luis Suarez en Luque de tegenstander te veel ruimte laat voor counters. Er was maar plek voor één van de twee. Luque viel buiten de boot. „Vooral vanwege het hogere rendement van Suarez", aldus Koster. Luque heeft naar eigen zeggen nooit uit leg gekregen over zijn degradatie tot bankzitter. De trotse Spanjaard weet dus ook niet of het te maken heeft met de schop die hij Suarez in het duel met Feyenoord gaf „Koster heeft nooit iets tegen me gezegd. De relatie die we hebben is puur die van speler tot trainer. Ik doe mijn best, meer kan ik niet doen. De trainer beslist." Om uitleg vragen doet Luque ook niet. „Als de trainer het nodig vindt om een verklaring te geven, doet hij dat wel. Maar ik denk dat 'El Mister' geen argument heeft om me zo lang niet te laten spe len. Ik heb bij Deportivo La Cor- PJ* Albert Luque is bij Ajax op het tweede plan beland. Uitleg van Adrie Koster waarom hij op de bank zit heeft de Spanjaard tot zijn ongenoegen niet gehad. una Champions Leaguewedstrij den gespeeld als linksbuiten, ik heb bij het Spaanse nationale team een WK gespeeld achter de spits en ik kan ook als rechtsbui ten of centrumspits uit de voeten. Ik geloof dat ik deze ploeg met heel veel dingen kan helpen." „Ik denk dat de beslissing om mij te passeren onrechtvaardig is. Ik probeer elke mogelijkheid aan te grijpen om terug te keren in het elftal. Ik vecht terug en wil geen problemen in de ploeg, want ik ben niet iemand die problemen veroorzaakt. Ik heb een schoon ge weten. En ik heb een contract tot 2010." Voor het competitieduel van van avond met Sparta liet interim-trai ner Koster doorschemeren dat Lu que weer een kans krijgt. Ronaido schreeuwt het uit van de pijn nadat hij tijdens het duel met Livorno weer geblesseerd is geraakt aan zijn knie. foto Antonio Calanni/AP MILAAN - Ronaido is opnieuw zwaar geblesseerd geraakt. De spits van AC Milan zakte woens dagavond tijdens de thuiswed strijd tegen Livorno (1-1) door de linkerknie en scheurde daarbij een gewrichtspees. De Braziliaan moet een operatie ondergaan en is naar verwachting circa negen maanden uitgeschakeld. Ronaido speelde de afgelopen an derhalf jaar wegens blessures slechts twintig competitieduels voor AC Milan. Hij raakte negen jaar geleden als speler van Interna- zionale ook al eens zwaar gebles seerd, toen aan de rechterknie. Hij moest toen ruim een jaar toekij ken. Ronaido vloog gisteren naar Parijs. Daar wacht hem in een speciale kliniek de zesde operatie in zijn door blessures geteisterde loop baan. De voormalige spits van PSV stond door al zijn kwetsuren al ruim veertig maanden aan de kant. „Ik wil niet zeggen dat zijn loop baan voorbij is", reageerde Mi- lan-coach Carlo Ancelotti. „Dat zal de tijd óns leren. Op dit moment kunnen we hem alleen maar zo veel mogelijk steunen. Zijn ploeg genoten hebben na de wedstrijd het stadion snel verlaten om Ro naido in het ziekenhuis te bezoe ken." Ronaido (31) verruilde vorig jaar Real Madrid voor AC Milan. Nadat hij in Spanje slechts sporadisch zijn befaamde kwaliteiten had ge toond, kon de spits ook in de Serie A niet overtuigen. fJJ In het competitieduel met Livor- no (1-1) raakt Ronaido opnieuw zwaar geblesseerd aan een knie. Het is de vraag of hij nog op zijn oude niveau terug kan komen. Door blessures in zijn dijbeen en kuit kwam de WK-topscorer aller tijden (vijftien goals) dit seizoen nog maar zes duels in actie. Nu de Braziliaan wederom een lange re validatie wacht, is het de vraag of hij nog ooit op zijn oude niveau kan terugkomen. AC Milan-eigenaar Silvio Berlusco ni liet zich optimistisch uit. „Ik heb hem na de wedstrijd gespro ken", zei de voormalige premier van Italië. „Ik heb hem gezegd dat hij in zichzelf moet geloven. Ronai do heeft een buitengewone fysieke potentie. Ik denk dat hij later dit jaar kan- terugkeren als de kam- pioen'dië'Mjhs;" MADRID - De sportmensen die in verband zijn gebracht met de han del en wandel van de Madrileense 'dopingarts' Eufemiano Fuentes zijn niet af van de Spaanse autori teiten. De openbaar aanklagers hebben besloten de zogenaamde Operacion Puerto, het grootschali ge onderzoek naar mogelijke bloeddoping van onder meer een peloton wielrenners, te herope nen. Tot dusver is alleen de Itali aan Ivan Basso gestraft. Hij zit een schorsing van twee jaar uit. ROTTERDAM - De Fransman Jo- Wilfried Tsonga heeft zich giste ren afgemeld voor het ABN Amro World Tennis Tournament in Rot terdam. Tsonga, die vorige maand de finale van de Australian Open bereikte, zegt oververmoeid te zijn. Tsonga was een van de pu bliekstrekkers voor het toernooi in Ahoy', dat maandag begint. Tson ga zegde wel toe naar Rotterdam te komen om het publiek en het toernooi te leren kennen. AMSTERDAM - Squasher Piëdro Schweertman heeft gisteravond de kwartfinales bereikt van het Neder lands kampioenschap. De interna tional uit Koudekerke, die als vier de geplaatst is, won in de eerste ronde van qualifier Martijn Koek: 11-5 11-6 11-9. Schweertman strijdt vandaag tegen Michael Fiteni voor een plek in de halve finales. Bij winst komt hij zeer waarschijnlijk de als eerste geplaatste titelfavoriet Laurens jan Anjema tegen. ALMERE - De twee Nederlandse badmintonteams hebben de laat ste acht van de Europese kam pioenschappen. De vrouwenploeg won gisteravond in Almere het laatste groepsduel met 5-0 van Por tugal. Daardoor eindigde Oranje als eerste in groep F en speelt het team vanmiddag tegen Engeland om een plaats in de halve finale. De mannen haalden eerder al de laatste acht door Oekraïne met 4-1 te verslaan. Zij spelen vandaag in de kwartfinale tegen Polen. PRAAC - Wanneer PSV de return tegen Helsingborgs volgende week tot een goed einde brengt, speelt de Eindhovense club in de volgen de ronde van de Uefa Cup vrijwel zeker tegen Tottenham Hotspur. De Engelsen wonnen gisteravond met 1-2 bij Slavia Praag. Het Nederlands getinte HSV staat ook al met één been in de volgen de ronde. De ploeg van trainei Huub Stevens was met 1-3 te ster! voor FC Zürich. Rafael van de Vaart viel geblesseerd uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77