De wereld volgens 17 Walcherse boeren Boerenpraatófcib op Walcheren bestaat vijftig jaar. 3 6 I Vrijdag 15 februari 2008 PZC door Ben Jansen MIDDELBURG - Han Kole is deze keer aan de beurt om een gespreks onderwerp ter tafel te brengen tij dens de wekelijkse samenkomst van de Walcherse Club van 17. Hij signaleert dat een Walcherse loon werker een samenwerkingsver band heeft gevormd met een Noord-Bevelandse collega. Ze schaffen samen een nieuwe bieten rooier aan, die beurtelings op Wal cheren en Noord-Beveland zal worden ingezet. „Vinden we daar wat van?" rondt Kole zijn korte in leiding af. Nou, de dertien leden van de Club van 17 die deze grijze donderdag naar De Huifkar in Middelburg zijn gekomen, hebben daar wel een opvatting over. Logisch, in een tijd dat de suikerprijs omlaag gaat en de kosten omhoog, moeten loonwerkers zo efficiënt mogelijk zien te werken. Zo'n dure bieten rooier wordt maar een paar maan den per jaar gebruikt, jammer al leen dat de flexibiliteit zoek raakt. Vroeger kon je als bietenteler je loonwerker na het melken laten komen. Dat gaat niet meer lukken. De loonwerkers die de handen in een hebben geslagen, zullen zo min mogelijk heen en weer willen rijden met hun rooier. Dat wordt dus twee weken Noord-Beveland en twee weken Walcheren. „En wat dan als het bij ons regent?" moppert iemand. De Club van 17 heeft deze middag weer eens een echt boerenonder- werp bij de kop. Dat gebeurt na tuurlijk wel vaker in een gezel schap dat louter uit agrariërs be staat. Maar net zo makkelijk be spreken ze de toestand van de we reld. Laatst was ontwikkelingssa- Zo is het verloop van het boerenseizoen in de aanwezigheid te volgen menwerking het thema en de week nadat de politie het scholie renprotest in Middelburg uiteen had geslagen, kwam dit onder werp aan bod. Bij toerbeurt dragen de leden van de Club van 17 een gespreksonder werp aan. De heren - dames kun nen geen lid zijn - laten elkaar hof felijk uitspreken. Wie het woord wil steekt een vinger op en ook ie mand die zich niet meldt, krijgt het woord. Daar ziet de voorzit ter-gespreksleider op toe. Die func tie wordt, evenals die van secreta ris, bij toerbeurt gedurende een jaar vervuld. Niemand kan zich daaraan onttrekken zonder steek houdende reden. Elke derde don derdag in februari is de wisseling van de wacht. Kole neemt volgen de week op de jubileumbijeen komst van de club de plaats in van Johan Sanderse. Leden van de Club van 17 worden verondersteld elke donderdag naar Middelburg te komen. Dat is met alle parkeerproblemen op donder dag-marktdag - zeker in het toeris tenseizoen - makkelijker gezegd dan gedaan. Maar er is geen op komstplicht. Wie het te druk heeft op zijn bedrijf, mag het laten afwe ten. Zo is het verloop van het boe renseizoen in de aanwezigheid te volgen. Wanneer het tijd is gras in te kuilen, zijn de melkveehouders absent en akkerbouwers schitteren door afwezigheid in het oogstsei- zoen. De bijeenkomsten van de Club van 17 duren maximaal een uur. Die tijd is dijkwijls te kort om een onderwerp volledig uit te discus siëren of om conclusies te formule ren. Wie door wil praten moet be neden in De Huifkar maar een ta feltje opzoeken. Want tijd is tijd. Dertien leden van de Walcherse Club van 17. Zittend van links naar rechts: Arie Mesu, Jo Cevaal, Han Kole, David Bosselaar, Piet Nieuwenhuijze en Adri Volkers. Jo Tafel Tuadua. Robuust massief houten teaktafel, (200 100 cm). Nu van 799,-voor 499,-. Luxe armstoel met handgreep in silky stof. Verlengtafel Caressa 180 x 100 cm. Nu van 699,- voor 599,-. Tafel ook vast leverbaar. Stoel Sawa (in diverse lederkleuren leverbaar). Eiken dressoir. 200 x 85 x 51 cm. Nu van 999,- voor 739,-. Reiaxfg-ateuil Dover In leder met elektrische verstelling d.m.v. 1 motor (E). In diverse kleuren stof en leder leverbaar. Als afgebeeld in stof. Sierkussen nu voor 19,-. In diverse stoffen leverbaar. 3 2-zits bank in silky stof. Uit voorraad leverbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72