Zeeland Verdieping vergt noodplan 'Nu wil ik winnaar worden ook' Stranding roept veel vragen op Landelijke koepel voor olievogels 'Bij problemen rond derde uitgraving is acuut ingrijpen must'. Vlissinger Nigel Brown hoort bij de vier laatste Idols-finalisten. GroenLinks wil duidelijkheid over gevaarlijke stoffen. I m «r fl H celebrate your day! 1 p bbb ia EXECUTIEVERKOOP Belastingdienst PZC Vrijdag 15 februari 2008 31 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Een derde verdie ping van de Westerschelde is al leen vefantwoord als een serie voorzorgsmaatregelen wordt geno men. Er moet een soort 'nood plan' klaarliggen om onmiddellijk te kunnen ingrijpen als het fout dreigt te gaan met de bodem, de dynamiek van de rivier en de na tuur. Dit blijkt uit het advies van de Ne- derlands-Vlaamse Commissie voor de Milieueffectrapportage. Daarin staat dat over de gevolgen van de derde verdieping onzekerheid be staat. Het gaat met name over de ontwikkeling van de bodem in de ondiepe gebieden en over wat op de langere termijn met de rivier ge beurt. De commissie noemt de onzeker heden 'een belangrijk risico', zeker gelet op de huidige 'slechte staat van instandhouding' van de Wes terschelde. Ook al kunnen ongun stige ontwikkelingen bijgestuurd worden, dan kost het tijd voordat de natuur voldoende is hersteld. Naast het paraat hebben van nood plannen, acht de commissie het ge wenst om de ontwikkelingen na de derde verdieping nauwgezet en continu te volgen. En waar nodig in te grijpen, onder meer door het aanpassen van de manier waarop de bagger wordt gestort. Wat dat betreft steunt de commis sie het plan om een deel van de bagger die bij de verdieping en het jaarlijkse onderhoud vrijkomt, langs plaatranden te storten. Daar mee kan de oppervlakte aan waar devolle ondiepe watergebieden zelfs wat uitgebreid worden. De onzekerheden die de commis- W* De derde verdieping van de Wes- terschelde mag doorgaan als een draaiboek klaar ligt om meteen in te kunnen grijpen als het mis gaat met de natuur. sie signaleert, zijn overigens geen aanleiding om afwijzend te advise ren over de verdieping. Die kan doorgaan, stelt de commissie. Het milieu-effectonderzoek is uitge voerd volgens de huidige weten schappelijke inzichten. Uitgebrei der onderzoek leidt niet tot ande re uitkomsten 'of tot de zekerheid dat de natuurlijke kenmerken van het gebied niet zullen worden aan getast.' De commissie tekent aan dat bij het volgen van ontwikkelingen niet alleen naar de verdieping moet worden gekeken, maar ook naar andere activiteiten, als zand winning, visserij en storten van ha- venslib. door Cornelleke Blok GOES - Hij vindt het een bizar idee. „Een paar maanden geleden ging ik anoniem door het leven. Nu wordt mijn hoofd op kastjes en muren geplakt. Maar het geeft ook een kick." Nigel Brown (23), opgegroeid in Vlissingen, hoort bij de vier beste finalisten van het RTL-televisieprogramma Idols. En ja, dan weet ineens héél Neder land wie je bent. En wie het nog niet wist, wordt een handje geholpen door zijn Zeeuwse achterban. 'Stem Nigel' staat er op de posters die overal in Vlissingen hangen. „Het is leuk om te zien dat ze je waarderen." En: sinds deze week heeft hij ook hordes fans op zijn oude basis school De Wissel in Vlissingen. In een overvolle hal trad hij er op, compleet met cameraploeg. „Dat 'Vlissingen is mijn thuisstad. Ik heb me er ontwikkeld tot wie ik nu ben' was super. Er waren vier oud-klas genoten, mijn oude leerkracht en véél gillende kinderen." Nigel woont weliswaar in Amers foort en studeert in Alkmaar, maar hier komt hij vandaan. „Ik ben regelmatig bij mijn familie op zondag, na de televisieuitzending. Vlissingen is mijn thuisstad. Daar ben ik opgegroeid. Ik heb me er ontwikkeld tot wie ik nu ben." Hij trad onder meer op bij het bevrij- 'Stem Nigel' staat er op de poster (links) die overal in Nigels voormalige woonplaats Vlissingen hangt. „Het is leuk om te zien dat ze je waarderen", zegt de Idols-deelnemer (rechts). foto's Ruben Oreel en William Rutten dingsfestival in Vlissingen, het Zee land Nazomer Festival en de talen tenjacht Hooikoorts. „Door Idols hoop ik meer naamsbekendheid te krijgen. En ik wilde wel eens zien hoe ver ik zou komen." Vér dus. Na de voorrondes, waar meer dan 20.000 mensen aan mee deden, is hij nu al wekenlang elke zaterdag in de liveshows te zien. Dat is even wat anders dan een Zeeuws festival. „Het moest wel even wennen. In het begin was ik misschien wat te verlegen. Ik kon niet alles geven wat ik wilde." Het scheelde weinig of hij werd een paar weken geleden wegge stemd door de televisiekijkers. „Dat moment gaf de doorslag. Ik dacht: nu moet ik écht goed gaan zingen. De week erna was één van de hoogtepunten tot nu toe. Ieder een was lovend over mijn optre den. Nu ik zo ver gekomen ben, wil ik winnaar worden ook. Ik doe alles voor plaats één. Het is moei lijk, want ik heb concurrentie van drie hele sterke vrouwen. Daar kom je niet makkelijk omheen." Lachend: „Maar ik ben sowieso al winnaar van de mannen. Daar ben ik heel trots op." Idols: zaterdag, 20.00 uur, RTL 4. "Bij beschikking van de kantonrechter te Middelburg d.d. 24 januari 2008 is Josine Josephine van der Straten, geboren te Bergen op Zoom op 30 december 1989, wonende Stoofstraat 17 te 4691 BZ Tooien, onder cura tele gesteld met benoeming van T.J.P. van der Scheer - Jansen, wonende Stoofstraat 17 te 4691 BZ Tholen tot curator". door Wout Bareman TERNEUZEN - De fractie van Groen Links in Provinciale Staten wil dui delijkheid over het vervoer van ge vaarlijke stoffen op de Westerschel de. Statenlid Gabriëlle van Dinte- ren stelt vast dat woensdag, na de stranding van het containerschip MSC Eyra in de Pas van Rilland bij Saeftinghe, kennelijk moeilijk te achterhalen viel welke gevaarlij ke stoffen het schip aan boord had. Ze maakt dat op uit opmerkingen van de coördinator van het Regio naal Beleidsteam, burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst. Van Dinteren wil antwoord op een tiental (schriftelijke) vragen over de stranding en de aanpak daar van. Ze wil weten hoe het komt dat burgemeester Jan Huisman van Reimerswaal en Mulder tegen strijdige verklaringen aflegden. Huisman meldde al snel dat er geen gevaar voor de omgeving be stond, terwijl op last van Mulder werd besloten de grotere zeesche pen stil te leggen. Van Dinteren wil van Gedeputeer de Staten weten hoe dat in de toe komst kan worden voorkomen. Ze vraagt ook waarom, na de stran ding van het containerschip Fowai- ret (september 2005), nu nog steeds geen duidelijk beeld bestaat van de aard van de lading van sche pen op de Westerschelde. En ten slotte vraagt het Statenlid: „Kunt u de Zeeuwse bevolking uitleggen hoe nu feitelijk de stand van zaken is en op welke wijze gaat u dat be kend maken?" februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak jjp- t. doe mee en win je gratis trouwpak HL vanwesten.com/gratistrouwpak ■Sj/ nieuwe collecties 2008 van westen mannenmode zaamslag 1 0115-436 100 door Marcel Modde MIDDELBURG - Vogelopvang De Mikke in Middelburg gaat met vier andere asielen langs de Nederland se kust een hecht samenwerkings verband aan voor een betere hulp verlening aan olieslachtoffers. Daartoe wordt vandaag de overkoe pelende Stichting Olievogelopvang Nederland (SON) opgericht. De or ganisatie gaat ook vrijwilligers op leiden, zodat ze inzetbaar zijn bij (internationale) rampen. Naast Middelburg participeren de vogelopvangcentra in Rotterdam, Haarlem, het Friese Moddergat en Texel in de stichting. SON onder houdt ook nauw contact met het kustasiel in Oostende. „Er zijn steeds meer en grotere calamitei ten", verklaart beheerder Coby Louwerse van De Mikke de krach tenbundeling. „Eigenlijk werken we al twintig jaar min of meer sa men. Nu vonden we het tijd dat in een vastere vorm te gieten." Behandelmethoden van slachtof fers worden verder op elkaar afge stemd. De koepel maakt het ook makkelijker sponsorgeld binnen te halen, hoopt Louwerse. „Met el kaar krijg je toch meer gedaan." Op dinsdag 12 februari 2008 om 11.00 uur, werd een exploit van aanzegging van een nadere datum en plaats van executoria le verkoop van roerende zaken die geen registergoederen zijn betekend ingevolgde art 55 R.V. De betekening komt ten laste van J.T.H. Coenen, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats binnen of buiten hét koninkrijk. De betekening vond plaats in opdracht van de ontvanger Belastingdienst/Zuidwest/kan- toor Goes, Stationsplein 21Goes, alwaar afschrift van genoemd exploot te verkrijgen is. de belastingdeurwaarder. E. de Dreu 06-13 54 03 98 Belastingdienst/Zuidwest/kantoor Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67