eeland Zeeuwse actie voor Ingrid Betancourt 25% korting fee 4*4' Eis drie jaar voor dealen www.onderdetoren.com Gezin ontsnapt aan vlammenzee Website biedt platform om te stemmen voor vrijlaten Colombiaanse. E Bezoek dé woonwinkel van Middelburg Statenvergadering Decorette woonatelier op houten Basix shutters GEEN TUD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? www.autoshak.nl Middelburgse verslaafde bekent handel in Vlissingse HKPD. w PZC Vrijdag 15 februari 2008 I 27 foto Rubel Oreel Jasper Knobbout monteerde filmbeelden van Netwerk en een Amerikaanse documentaire voor de website over Ingrid Betancourt. door Dewi Cigengack VLISSINGEN - Een moeder die al zes jaar lang haar kinderen moet mis sen. Die streed tegen corruptie. De ontvoering van Ingrid Betancourt in 2002 door de Colombiaanse re bellenbeweging Fare maakte diepe indruk op Koudekerkenaar Jasper Knobbout. „Ik wist niet veel van de Fare en van de situatie in Co lombia. Maar dat een vrouw, een móeder, die zich inzette voor vrij heid en democratie, werd gegij zeld... dat raakte mij direct." Jarenlang hield Knobbout de zaak in de gaten. Totdat hij een paar maanden geleden de stichting In grid Betancourt Nederland tegen kwam. „Ik heb ze gebeld en ge zegd dat ik me wilde inzetten voor haar vrijlating." Vorige maand besteedde De We reld Draait Door aandacht aan de kwestie. Een dag na die uitzending kocht Knobbout de domeinnaam 'Een vrouw, een móeder, die zich inzette voor vrijheid en democratie. Dat raakte mij' voteforfreedom. „Ik dacht: veel mensen vinden het erg, maar kun nen niks doen. Ik ga iets verzin nen waardoor ze dat wél kunnen." Met vormgever Mischa Kalle uit Goes en programmeur Martin van der Poel uit Middelburg maakte Knobbout de internationale websi te Vote for Freedom (stem voor vrij heid), die vanaf vandaag te bezoe ken is. Hier kunnen mensen stem men voor de vrijlating van de Co lombiaanse. Knobbout mocht beel den gebruiken van Netwerk en een Amerikaanse documentaire over de ontvoering. De Vlissingse gitarist Otto Harms componeerde de muziek. „We hopen op een sneeuwbaleffect. Uiteindelijk gaan we de stemmen aanbieden aan de verantwoordelijken." Het beoogde resultaat wordt ver woord door Betancourt zelf. Tij dens een ontmoeting met Farc-lei- ders, vlak voordat ze werd ont voerd, zei ze: 'Geen ontvoeringen meer. Geen ontvoeringen meer.' www.voteforfreedom.nl Ingrid Betancourt - De Colombiaanse Ingrid Betan court (1961) groeit op in Frank rijk. Ze studeert politicologie in Parijs. In 1981 trouwt ze. Ze krijgt twee kinderen. In 1991 gaat ze terug naar haar geboorteland, waar ze de politiek in gaat om corrup tie en drugskartels te bestrij den. Met haar partij 'Oxigeno' (zuur stof) stelt ze zich kandidaat voor de presidentsverkiezingen van mei 2002. Op 23 februari 2002 wordt ze, samen met haar campagne leider, ontvoerd door de revolu tionaire strijdkrachten van Co lombia (Fare). Provinciale Staten Provincie Zeeland Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland Televisie - Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg c.tiibnoddElA ni mi bios l .'o&g-trsi TERNEUZEN - Drie bewoners van een woning aan de P.C. Hooft- straat in Terneuzen zijn gister ochtend vroeg ontsnapt aan een uitslaande brand in hun huis. De bewoners ontdekten het vuur rond zes uur. Een man, vrouw en een kind konden tijdig wegko AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-56138) door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse ge bruikt al half haar leven hard drugs. Nu wil ze stoppen en ze is bereid daarvoor zelfs haar geliefde in de steek te laten, bleek gisteren tijdens een zitting van de Middel burgse rechtbank. Want samen, dat levert alleen maar nieuwe drugsproblemen op. Wat officier van justitie M. Over- meer betreft moet de 43-jarige vrouw eerst een lange tijd de ge vangenis in voor ze met haar nieu we leven begint. Ze eiste vier jaar cel waarvan één voorwaardelijk voor het dealen van cocaïne van uit een woning in de Middelburg se wijk Dauwendaele. De eigenaar van die woning, die haar liet loge ren maar zelf niet handelde, hoor de een werkstraf van 240 uur en 180 dagen voorwaardelijk tegen zich eisen. De vrouw zei maar sporadisch van uit die woning te dealen. Wel be kende ze dat ze in de gebruikers ruimte van het Vlissingse HKPD klanten voorzag van harddrugs. Advocaat N. Koole vond het vreemd dat de politie de vrouw zo lang had laten handelen in drugs. Volgens hem wist de politie al ja ren van haar activiteiten. De Vlissingse geliefde van de vrouw stond ook terecht voor het handelen in cocaïne. De zaak te gen hem wordt echter aangehou den omdat hij eerst geestelijk on derzocht moet worden. Uitspraak: 27 februari. men. Zij zagen de benedenverdie ping van hun woning volledig uit branden. Binnen een uur had de brandweer het vuur onder contro le. De brand- en rookschade aan de woning wordt vooralsnog ge schat op tienduizenden euro's. De oorzaak is nog onbekend. Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63