Ronald Zwager klaar voor kraker FINAL SALE Finale in De Kuip is reëel voor de voetballers van DFS HOGE KORTINGEN VINTERSPORT 44 Vrijdag 15 februari 2008 PZC Aanvoerder opent met Duiveland de aanval op koppositie Veere. Toernooi voor amateurclubs in Rotterdam. ERIK middelburg tel: 0118-611741 www.intersporterik.nl S door Klaas Verspoor OOSTERLAND - De wisselvalligheid die Duiveland de laatste competi tiewedstrijden tentoonspreidt, maakt bij Duiveland-aanvoerder Ronald Zwager in de aanloop naar de topper met koploper Veere on zekerheid los. „Ik ben er klaar voor, maar ik hoop dat de rest van het team er ook klaar voor is." Zwager, die vorig seizoen met Kloetinge nog meedraaide in de hoofdklasse van het zaterdagvoet bal, baseert zijn gevoel op een aan tal factoren. Ten eerste is daar het Duiveland-syndroom. De ploeg laat het na de winterstop vaak af weten. „Na Heinkenszand hadden we al zoiets van: 'daar gaan we weer'. Afgelopen zaterdag hebben we een heel slechte wedstrijd ge speeld, maar wel met honderd pro cent inzet. En dat ontbrak er de laatste weken vaak aan." De persoonlijke fouten die in de duels van Duiveland gemaakt wor den is een ander facet dat niet uit te bannen is. „Het vervelende is dat we nog niet één keer zijn weg gespeeld, maar dat we vaak pun ten verliezen door persoonlijke fouten." Als voorbeeld noemt Zwager de duels met Heinkenszand (2-1-ver- lies), uit bij Noad (2-0-verlies) en thuis tegen Colijnsplaatse Boys (3-4-verlies na 3-1-voorsprong). De beleving zoals die er in de hoofd klasse is, mist Zwager op momen ten bij Duiveland. „Op dinsdag komt het wel eens voor dat we met zes of zeven man op de trai ning staan. Iedereen heeft daar wel zijn aantoonbare redenen voor, maar de beleving ten opzich- UJ Duiveland speelt morgen de top- wedstrijd tegen Veere. Inzet is de koppositie in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Ronald Zwager is er klaar voor. te van het begin van het seizoen lijkt iets te zijn weggeëbd. We staan er goed voor en moeten er voor gaan! Maar ik heb niet het idee dat iedereen hetzelfde denkt. We zitten niet helemaal op één lijn en daar hebben we al pittige discussies over gehad." Zwager hoopt dat de beleving er te gen koploper Veere, dat twee pun ten boven Duiveland staat, wel is. Duiveland heeft dit seizoen alles nog in eigen hand. „Ik hoop dat ie dereen dat beseft. Waar ik bang voor ben is dat sommige jongens de druk gaan voelen. We kunnen ons niet verstoppen en zeker thuis niet!" Ronald Zwager is bij zijn terug keer in Oosterland gebombardeerd tot aanvoerder. Hij probeert met gepeperde uitspraken de boel op scherp te zetten en in de wedstrijd zijn ervaring aan te wenden om medespelers beter te maken. „En dat vergt ook kracht", geeft de ma ker van veertien competitietreffers aan. In Veere kwamen de koploper en de runner-up tot zes goals! Het be looft morgen in Oosterland dan ook een titanenstrijd te worden „Daar kwamen we met 3-1-achter en speelden we een slechte eerste helft. Het zal zwaar worden. Ik vind dat het veld er belabberd bij ligt. Ik verwacht twee aanvallende ploegen, dus er zal wel in een hoog tempo gespeeld worden. Het wordt een aardige strijd, maar daar kunnen wij wel in mee. Wij heb ben wat meer individuele kwali teit, al is Veere wat meer in ba lans." Ronald Zwager hoopt met Duiveland hogerop te komen. „On ze doelstelling was om voor de top vijf én een periode,te gaan. Als je kijkt naar het speelschema: we krij gen alle toppers nog thuis." Vorig week hield Duiveland voor het eerst dit seizoen de nul. Mocht dat morgen tegen Veere weer zo zijn, is het aan Zwager en consorten om voorin het karwei af te maken en de eerste plaats over te nemen van Veere. Ronald Zwager: „We kunnen ons niet verstoppen en zeker thuis niet!" foto Dirk-Jan Cjeltema Kansen op periodetitel voor Bruse Boys en Duiveland Tweedeklasser Bruse Boys en derdeklasser Duiveland maken zaterdag kans op een periodetitel. Hoe liggen de kansen van deze twee ploegen? Kunnen ze in de voetsporen treden van Zierikzee, DFS en SKNWK, die al een periodetitel hebben? Periodestand tweede klasse E zaterdag Oostkapelle 6-15 15-4 Zaamslag 6-14 11-5 Bruse Boys 6-13 15-4 Programma: Oostkapelle-Kapelle (14.30 u.) Zaamslag-Bruse Boys (14.30 u.) Bruse Boys is periodekampioen als: de club zelf wint en Oostkapelle niet wint. Geschatte kans op periodetitel: 15 Periodestand derde klasse A zaterdag Duiveland 6-12 17-7 Veere 6-12 14-7 Noad'67 6-11 7-5 Dauwendaele 5-10 15-9 Rillandia 5-7 12-8 Programma: Duiveland-Veere (14.30 u.), Noad'67-WHS (14.30 u.) Rillandia-De Meeuwen (15.00 u.) VCK-Dauwendaele (15.00 u.) Duiveland is periodekampioen als: de club zelf wint en Dauwendaele niet wint. bij een gelijkspel is Duiveland afhanke lijk van de uitslag van het eerder ge staakte duel tussen Rillandia en Dauwendaele; dat duel wordt later uit gespeeld. Geschatte kans op de periodetitel: 50% PZC Rolant Quist door Rudy Boogert GOES - DFS is in de race voor een finale in De Kuip. De voetbalclub uit Burgh-Haamstede is één van de vier Zeeuwse clubs die door Feyenoord zijn uitverkoren om deel te nemen aan de 'Feyenoord 100 jaar Cup'. De 'Feyenoord 100 jaar Cup' is een voetbaltoernooi voor amateur clubs, dat dit jaar wordt gehouden door de Stadionclub ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan. Bijna honderd Nederlandse ama teurclubs, allemaal partner van Feyenoord, zijn uitgenodigd en spelen in zestien poules van vier clubs, voor een finaleplaats in De Kuip, op zaterdag 7 juni. Behalve DFS zijn ook 's-Heer Arendskerke, Serooskerke en WHS uit Zeeland gerekruteerd. DFS zit in één poule met 's-Heer Arendskerke, Serooskerke en NVS uit Nieuw-Vossemeer. Op dinsdag 18 maart speelt DFS thuis tegen Serooskerke, twee we ken later (1 april) reist DFS naar Nieuw-Vossemeer en weer twee weken later volgt de slotwedstrijd, thuis tegen 's-Heer Arendskerke. Alleen de zestien poulewinnaars plaatsen zich voor de fmaledag, die op zaterdag 7 juni wordt gehou den. Voor meer informatie kunt u te recht op de site: http://www.feye- noord.nl/content/feyenoordioojaa r/toernooi_amateurpartners.asp Feyenoord houdt ter gelegen heid van het honderdjarig be staan een toernooi voor amateur clubs. DFS is één van de deelne mers. op ski-, vrijtijd- en fitnesskleding, ski's, ski- en sportschoenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50