Zeeland trouwen? Dat weet ik niet Vliegveld beter op calamiteit voorbereid Schouwse subsidies tegen 't licht MÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Midden-Zeeland sticht organisatie voor hulp bij crash of brand. Ringsteken en voeten wassen in Scharendijke Knapzaktocht van start in voorjaarsvakantie Valentijnsrozen voor ouderen in Hongarije Brug Zuidhavenpoort maandag afgesloten s PZC Vrijdag 15 februari 2008 27 i,! De tweejarige Lieke loopt voorbeeldig mee aan de hand van Amanda, die de jurk van een collega aan heeft. foto Marijke Folkertsma door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Vliegveld Midden- Zeeland heeft een eigen organisa tie opgezet om hulp te verlenen bij ongelukken. Deze Calamiteiten Organisatie Zee land Airport (Coza) kan helpen bij zowel vliegtuigbranden als bij per soonlijk letsel. „Er gebeuren nau welijks calamiteiten op ons vlieg veld, maar we willen goed voorbe reid zijn voor het geval dat", zegt vliegvelddirecteur Rob Gomers- bach. Volgens Peter Reijnhout, commandant van de Coza, is het Arnemuidse vliegveld het enige kleine vliegveld in Nederland met zo'n min of meer professionele ca lamiteitenorganisatie. De Neder landse Vereniging van Luchtha vens zou geïnteresseerd zijn in de opzet. Reijnhout is één van de ini tiatiefnemers. Hij heeft een bedrijf op het vliegveld en heeft ervaring als vrijwillig brandweerman in Goes. „De Inspectie Verkeer en Waterstaat stelt eisen aan de hulp verlening op vliegvelden. Mensen moeten worden opgeleid om vlieg tuigbranden te blussen, maar met wat ze leren, kunnen ze in de prak tijk te weinig doen." Bovendien komt het op Midden-Zeeland nau welijks voor dat een vliegtuig in brand vliegt. Het is een grasbaan, dus er ontstaat geen wrijving en dus geen vonkenregen die brand kan veroorzaken. Daarentegen is de kans op lichamelijk letsel wel aanwezig als een vliegtuig door het landingsgestel zakt. Daarom is besloten mensen die op het veld werken op te leiden tot bedrijfs hulpverleners en ze te leren om te gaan.met brandblusmiddelen. Provincie Zeeland ZIERIKZEE - Wie krijgt subsidie, waarom en hoeveel? Burgemeester en wethouders gaan dat opnieuw bekijken. In deze 'herijking' wor den de aanbevelingen van de Re kenkamer Schouwen-Duiveland en Tholen betrokken. Die nieuwe regels en uitgangspun ten moeten volgend jaar op papier staan. B en W laten dat in een brief aan de gemeenteraad weten. Het rapport van de Rekenkamer liegt er niet om. De gemeenteraad wordt hierin verweten geen inhou delijke keuzes te maken. De raad geeft niet aan waarom subsidie mag worden verleend. Onduide lijk is verder wat er met dit geld ge beurt. Daardoor is het ook onmo gelijk een gesubsideerde instelling te stimuleren een bepaald doel te bereiken. B en W schrijven nu dat zij deze conclusies onderschrijven. Ze tekenen er echter wel bij aan dat voor incidentele subsidies sinds afgelopen jaar wel degelijk re gels gelden. B en W stellen verder blij te zijn dat het aan de uitvoe ring in elk geval niet schort en dat er geen financiële problemen zijn. SCHARENDIJKE - De 31e editie van de Strao in Scharendijke is op 8 maart. Het programma start om 12.00 uur met het verzamelen en keuren van de paarden op het Zwarte Plein. Een half uur later be gint de rit naar de Brouwersdam voor de voetwassing en daarna is er nog een programma met ringste ken voor kinderen (per fiets) en de deelnemende ruiters in het dorp. Opgeven voor 5 maart bij Mark Hubregtse, 0111-672155 of mark.hubregtse@hetnet.nl. NISSE - De knapzaktocht, een wan deling van ruim tien kilometer in de omgeving van Nisse, is vanaf maandag 18 februari weer te lo pen. Tot en met de kerstvakantie kun nen geïnteresseerden de tocht elke doordeweekse dag maken. Het startpunt is bakkerij-theetuin Jikkemiene, waar de wandelaars een knapzak met proviand mee krijgen. Reserveren bij Jikkemiene via 0113-231772 is noodzakelijk. MIDDELHARNIS - Leerlingen van de christelijke scholengemeenschap Prins Maurits in Middelharnis heb ben rozen verkocht voor Valen tijnsdag. De jaarlijkse liefdadigheidsactie, waaraan 520 leerlingen meededen, bracht driehonderd euro op. Het geld wordt besteed aan hulpgoede ren voor een verzorgingshuis voor ouderen in het Hongaarse Leanyfa- lu. Het gaat om bedden, rolstoelen en verbandmiddelen. ZIERIKZEE - De brug bij de Zuidha venpoort in Zierikzee is maandag de hele dag afgesloten voor alle ver keer. De bovenbouw van de brug wordt dan schoongemaakt. In de loop van de tijd zijn daar veel algen op gekomen en daardoor kleurt de brug langzaam groen. Omdat het schoonmaakwerk al leen kan gebeuren vanaf het weg dek moet de brug dicht. Verkeer wordt omgeleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43