Met wie ik ga Boeren werken samen in plaats van elkaar te beconcurreren Burger kan auto niet kwijt bij gemeentehuis Agrariërs starten project Nieuw Ondernemen op Schouwen-Duiveland. Jonge technici werken aan 'vaktrots' i "~3 Verzorgers Duinoord in Haamstede showen eigen bruidsjurken. Managementteam werkt aan oplossing voor oud probleem. 26 Vrijdag 15 februari 2008 PZC S door Melita Lanting ZIERIKZEE - 'Pak de ruimte die is ontstaan met het nieuwe bestem mingsplan buitengebied'. Die boodschap heeft Agrarisch Schou wen-Duiveland voor haar leden. „Wij weten dat er mensen zijn met plannen die in het verleden moeilijk te verwezenlijken wa ren", zegt Anne Douwe van der Zee van de ZLTO. „Misschien kun nen die plannen nu wel door gaan." De stemming onder de agrariërs is momenteel positief Economisch gezien gaat het weer beter en ook op het gemeentehuis waait een nieuwe wind. „In het verleden was het zo dat er onder agrariërs het gevoel leefde dat Schou wen-Duiveland een behoudende gemeente was waar niets kon. Nu is de houding dat iets wél kan als er maar aan een paar voorwaarden wordt voldaan." Om de ondernemers een steuntje in de rug te geven is een nieuw project ontwikkeld met als titel Nieuw Ondernemen. „Het is voor al bedoeld om elkaar te stimule ren", zegt Huub Remijn van Agra risch Schouwen-Duiveland. Enerzijds kunnen ondernemers el kaar helpen door ervaringen met procedures uit te wisselen. Ander zijds moet dit project de onderne mers stimuleren om over de eigen IRH| Boeren krijgen meer ruimte voor nieuwe plannen in het bestem mingsplan buitengebied. ASD wil dat de ondernemers die ruimte ook gaan benutten. grenzen heen te kijken. Remijn noemt als voorbeeld de mogelijk heid om een paar landgoederen te realiseren met in het midden een veld zonnecollectoren. „De landgoederen zorgen dan voor een mooi landschappelijk beeld, want in principe kan nu heel veel als het totaalbeeld maar een kwaliteitsverbetering is. Maar je kan bijvoorbeeld ook denken aan twee ondernemers die een plan hebben om een jeugdherberg te beginnen. Die ondernemers kunnen dan onderling afspreken dat ze ieder een andere leeftijdsca tegorie willen bereiken. Beter sa menwerken dan elkaar beconcurre ren." Remijn hoopt dat de agrariërs ge prikkeld worden door het project en houdt tegelijkertijd de vinger aan de pols. „We zullen de ge meente hier heel erg aan houden." door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Duncan vouwt zijn vingertjes uit elkaar om te laten zien hoe oud hij is. „Drie", zegt hij trots en toont twee vingertjes. Hij ziet er prach tig uit in zijn donkere kostuumpje met daaronder een wit overhemd. Een echt bruidsjonkertje en daar om mag hij meelopen met de 'bruiden' van zorgcentrum Duin oord in Haamstede. De verzorgenden hebben ter gele genheid van Valentijnsdag de oude bruidsjurken van zichzelf of hun moeder uit de dozen gehaald om te showen aan de bewoners. „We beginnen met Miranda. Mi randa is een Indiase bruid. Weet u hoe lang een bruiloft in India duurt? Drie dagen", zegt spreekstalmeester Marion Sijnen. In een kamertje naast de recreatie zaal is de temperatuur inmiddels tot tropische waarden gestegen. Bruiden lopen kriskras door elkaar en de geur van haarlak komt je te gemoet. De 'bruidegommen van dienst' staan wat ongemakkelijk te kijken naar al dat getut en gedoe. Een van de bruidegommen is J. van Engelen, die met zijn 88 jaar een behoorlijk krasse bruidegom genoemd mag worden. „Met wie ik vanmiddag allemaal ga trou wen? Dat weet ik nog niet. Ze zien er allemaal zo netjes uit." Van Engelen zit zelf ook strak in het pak met op de revers een mooie corsage. Zijn eerste bruid is Sjaan, die een lichtblauwe trouw jurk uit 1956 showt. Van Engelen loopt trots aan haar zijde. Als Duncan daarna eindelijk op het podium mag kan hij zich niet meer inhouden. Hij rent voor de bruid uit en springt van het po dium. Niet de bruid, maar de bruidsjonker steelt de show want hij verovert met z'n capriolen de harten van alle bewoners. De geshowde jurken zijn gedragen tussen 1943 en 2007. De meeste jur ken zijn wit of crème maar het oudste model (uit 1943) is zwart. Opvallend is ook de jaren zestig jurk met - toen heel gewaagd - een roklengte boven de knie. Marieke Lopatke showt trots de jurk die ze in 1990 droeg. „Hij is wel een beetje uitgelegd hoor." Het is een eigen ontwerp dat daar na in elkaar is gezet door haar moeder. „Geweldig hé. Leuk met die kinde ren er bij", zegt bewoonster me vrouw Venekamp, terwijl ze naar 'Toch wel heel leuk. Anders doe je je jurk nooit weer aan' een klein meisje kijkt. Dat meisje is Lieke. Ze is twee jaar, heeft een koppie vol krullen en een aller liefst jurkje aan. Lieke loopt voor beeldig mee aan de hand van Amanda die de jurk van een colle ga aan heeft. Aan de show doet ook een kersvers bruidspaar mee. Gerry en Kees Noordhoek zijn pas vijf maanden geleden getrouwd en staan nu alweer in het middelpunt van de belangstelling. „Toch wel heel leuk. Anders doe je je jurk nooit weer aan", zegt Gerry. Duncan geniet nog steeds met vol le teugen en heeft een nieuw spel letje ontdekt. Hij springt en zingt in het rond: „hie hie hie, ha ha ha, stond er bij en ik keek er naar." KRABBENDIJKE - In Krabbendijke streden gisteren de beste techniekleerlingen uit Zuidwest-Nederland om een plaats in de landelijke finales van de junior vakkan- jerwedstrijden die in maart in Utrecht plaatsvinden. On der de individuele winnaars waren twee Zeeuwen: Jan Priem van het Calvijn College Krabbendijke won bij het lassen en Jeffrey van der Sluis van het CSC in Middel burg was de beste elektrotechnicus. De wedstrijd is be doeld om de interesse van jongeren in technische beroe pen te stimuleren. foto Willem Mieras Valentijnsshow De Valentijns Bruidsshow in zorgcentrum Duinoord wordt eens in de vijf jaar gehouden. De meeste jurken zijn nog in goede staat, al ontbreken vaak de accessoi res zoals hoeden of sluiers. Soms zijn delen van de jurken na de trouwerij verwerkt in wiegbekleding of een doopjurk. De bruidsmodeshow is onderdeel van het activiteitenprogramma. De griffier van de rechtbank Middelburg kondigt aan: Bij vonnissen van de rechtbank Middelburg van 9 januari 2008 is de vervroegde onteigening uitgespro ken van de percelen, kadastraal bekend, gemeente Middelburg, sec tie N, nummer 1571 en sectie N nummer 1296. De plaatsopneming bedoeld in de beschikkingen van de rechtbank van 1 november 2007 in de zaken de Staat/Manneke c.s. met rolnummer ha rk 07/120 en de Staat/Van Velzen met rolnummer ha rk 07/121, betreffende de namens de Staat der Nederlanden ingediende verzoeken strekkende tot vervroegde opne ming door deskundigen in de zin van artikel 54a Onteigeningswet van de betreffende percelen, zal plaatsvin den op vrijdag 7 maart 2008, vanaf 10.00 uur in het gerechtsgebouw te Middelburg aan de Kousteensedijk 2. Middelburg, 12 februari 2008 F.A.C.M. Maandag-Leussink griffier Het komt regelmatig voor dat alle parkeerplaatsen bij het gemeentehuis in Zierikzee bezet zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Je paspoort ophalen of je rijbewijs verlengen en dan bij het gemeentehuis je auto nergens kunnen parkeren. Het overkomt de burgers van de gemeente Schou wen-Duiveland regelmatig. „Het is een reële klacht die ik op mijn spreekuur ook steeds vaker hoor", zegt wethouder Ad Verse- put. Maar volgens hem komt daar een einde aan. „Toevallig heb ik het twee weken geleden zelf in de B en W-vergadering aan de orde gesteld. Het oude college heeft er ook al eens naar gekeken en heeft toen besloten een aantal zaken vooral niet te doen. Maar nu ligt het probleem bij het management team en dat komt binnenkort met een voorstel." De wethouder wil niet vooruitlopen op mogelijke op lossingen. De al eerder ten tonele gevoerde slagboom? Verseput: „Zou kunnen." Alle ambtenaren met een pure bureaufunctie laten parkeren aan de overkant? Verse put: „Zou kunnen." Bordjes met 'alleen voor bezoekers'? „Ook dat zou kunnen. Het gaat erom dat je goede afspraken maakt binnen de organisatie. Je zou ook aan bezoe kerspasjes kunnen denken, waar voor de mensen dan - net als in an dere gemeenten - moeten beta len." Het probleem is al zo oud als het gemeentehuis zelf Bij de opening ervan, in maart 2002, is afgespro ken dat alle parkeervakken vóór het gemeentehuis voor de inwo ners zijn. De lange parkeerplaats ernaast is bedoeld voor ambtena ren. Verseput: „Maar ja, als het druk is, zetten ambtenaren hun au to soms toch voor het gemeente huis. Doe ik zelf ook wel eens als ik terugkom uit Middelburg en er is weer geen plek." Het gaat niet alleen om de verde ling van parkeerplaatsen tussen ambtenaren en bezoekers. Verse put: „Vooral 's zomers zie je dat dagjesmensen hun auto hier neer zetten. Want het is voor niks en je zit dicht bij de stad. Soms staan er zelfs campers. Maar ook buurtbe woners parkeren soms hier." In 2003 is het probleem al eens aange kaart. De voorstellen van toen zijn afgekeurd. Een slagboom en/of be taald parkeren werd als klanton vriendelijk beschouwd. „We gaan er nu wat aan doen. Als inwoner, als klant van de gemeente, heb je toch minimaal recht op een par keerplaats", aldus Verseput.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42