•eland Rampmuseum op lijst parels houdt reünie Kinder-tv thema Koninginnedag I 25 Dieven op de (gok)kast gejaagd 31 SCHOUWEN-DUIVELAND 33 Bureau voor toerisme richt schijnwerper op bijzondere plekken. Ufo Noodplan voor derde verdieping van Westerschelde Tip? redzzee@pzc.nl Maar dit keer doen we het eens anders, dachten ze bij 't Stoof je. In en buiten de lessen werd aandacht geschonken aan ons eigen Nederland. „Er zijn molens getimmerd, werkstukken ge maakt en gerechten gekookt", zegt directeur Hans Schreurs van 't Stoofje. Gisteravond (foto) lieten de tachtig leerlingen hun werk zien aan de ouders. Entertainer en Obase-klusjes- man Ronnie Snipperdag luisterde het geheel op met Neder landstalige liedjes. foto Marijke Folkertsma Kunstenaars vragen aandacht voor situatie van kunstenaars OUWERKERK - Drie-in-de-pan, stamppot, tulpen en kaas, de openbare basisschool 't Stoofje in Ouwerkerk hield gisteren een Hollandse Dag. De school besteedt vaak aandacht aan de leef- en woonomstandigheden in ver weg gelegen landen. Vrijdag 15 februari 2008 door Piet Kleemans OUWERKERK - Het watersnoodmu- seum in Ouwerkerk is door het Ne derlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) geselecteerd als 'bijzondere parel'. Het museum staat op een lijst van 120 'verbor gen schatten' van Nederland. Op de lijst prijken ook nog drie an dere Zeeuwse parels, in Zeeuws- Vlaanderen en op Zuid-Beveland. Het NBTC vraagt op een speciale actiewebsite onder het motto Nooitverwacht Nederland - in zes talen - twaalf maanden lang aan- OUDDORP - Een hond heeft donder dagnacht drie inbrekers de stuipen op het lijf gejaagd. De mannen wa ren een gokhal in Ouddorp bin nengedrongen, maar de eigenaar, die met zijn hond naar beneden kwam, betrapte hen. Het trio werd zo bang van het dier dat ze boven op de gokkasten kropen. Toen de eigenaar zijn hond terugriep, vluchtten ze de zaak uit. Even la ter zijn ze aangehouden. dacht voor wat de organisatie beti telt als 'de minder bekende hot spots buiten de geijkte paden'. Idee achter de actie is dat er in Ne derland heel veel musea, attrac ties, restaurants en overnachtings mogelijkheden zijn die bij veel Ne derlanders volstrekt onbekend zijn of wel enigszins bekend, maar te weinig bezocht. „Allemaal locaties waar de bezoeker met verbazing van zal zeggen: 'Dat Nederland dit ook heeft', aldus het NBTC. Gedurende 2008 spelen de 'parels' een belangrijke rol in de nationale en internationale promotie van Nederland. Het NBTC geeft bezoekers van de website www.lekker- weg.nl/nooitverwacht tips waar in BROUWERSHAVEN - Koninginnedag in Brouwershaven staat in het te ken van televisiefiguurtjes als Bob de Bouwer en Teletubbies. De Brouwse kinderen wordt ge vraagd op de ochtend van 30 april volgens dit thema verkleed mee te doen aan de optocht. Ook de spel letjes later die ochtend, zullen in het teken staan van tv-figuren. Ook nieuw in het Brouwse feest programma is de play-backwed- strijd 's avonds in de feesttent. Dat Nederland bijzondere plekken te vinden zijn. De tips zijn onderver deeld in drie thema's: cultuur en historie, land en water en gastrono mie en logeren. De parels zijn ver der geselecteerd op exclusiviteit, kwaliteit en originaliteit. Op de lijst prijken vier Zeeuwse verborgen schatten. Voor Schou- wen-Duiveland gaat het om het Watersnoodmuseum in Ouwer kerk, onderdeel van het Nationaal Monument Watersnood 1953 en gevestigd in één van de originele Het NBTC heeft een lijst van 120 verborgen schatten in Nederland samengesteld. In Zeeland zijn volgens die lijst vier van zulke 'parels' te vinden. gebeurde vorig jaar spontaan. Het comité heeft er nu prijzen voor be schikbaar gesteld. Ondanks het op treden van een dweilband, liep de Markt vorig jaar na de zeskamp snel leeg. Daarom is voor dit jaar besloten de prijsuitreiking van de zeskamp 's avonds te doen. Het muziekprogramma in Brouwersha ven is ook bekend. Dinsdagavond 29 april treedt de vijfmansformatie Frontaal op in de feesttent. Deze Zundertse band speelt bekende caissons die in 1953 gebruikt wer den om het laatste Zeeuwse dijk- gat te dichten. Op de lijst prijkt ook het Vlaem- sche Erfgoed in het Zeeuws-Vlaam- se Groede. In het Slijkstraatje al daar vinden bezoekers een aaneen schakeling van winkels en werk plaatsjes uit grootmoeders tijd. Liefhebbers van lekker eten krij gen van het NBTC de tip om Inter Scaldes in Kruiningen met een be zoek te vereren. Het NBTC roemt de Zeeuwse spe cialiteiten van het restaurant. Vierde Zeeuwse parel op de lijst is De Kleine Toren van Baarland, een restaurant dat in het bijna hon derd jaar oude kerkje van Baarland is gevestigd. popnummers. Als voorprogram ma is er kinderdisco. Dj Meivin or ganiseert daarbij een jumpwed- strijd. Het slotakkoord van de festi viteiten op 30 april wordt gespeeld door de band Bosma uit Duive- land. Zij spelen covers en meezin gers. De Oranjeverening blikt te rug op een geslaagde viering in 2007. Aan het ochtendprogramma deden ruim honderd kinderen mee. Er bleef een bedrag van 72 eu ro over. BERGEN OP ZOOM - De Zoomvliet Hotelschool in Bergen op Zoom bestaat vijf jaar en dat wordt don derdag 13 maart gevierd met een reünie. De afgelopen vijf jaar hebben zo'n vierhonderd mensen de opleiding afgerond. Onder hen bevinden zich veel Zeeuwen. Oud-studenten die naar de reünie willen komen, kunnen zich mel den via de site www.zoomvliet.nl AT 'TT Tip? redactie@pzc.nl Hij is nuchter van aard en ver liest zich niet snel in bizarre fan tasieën. Meer een man van hand aan de ploeg. Hij zet plannen snel om in daden. Zo ook het voornemen de echtelijke slaapka mer te renoveren. Een ingrijpend karwei. Hij en zijn vrouw moe ten de vertrouwde sponde tijde lijk verruilen voor het logeerbed aan de voorkant van hun huis. Minder rustig daar, want aan de overkant verrijst een nieuwe flat. Zo kon het gebeuren dat hij 's ochtends vroeg ruw werd gewekt in het nog wat vreemde bed. Fel halogeenlicht van de bouwkraan streek over zijn gelaat. „Toch een ufo!", riep hij uit bij zijn woeste sprong uit bed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41