S per Specialisten kraken plannen arts Real Betoverend OMAN KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Blessuregevoelige Arjen Robben anders laten lopen zal niet helpen. 9-daagse vlieg-/strandvakantie waarom zou je verder zoeken PZC Vrijdag 15 februari 2008 43 door Rob Sporken DEN HAAG/MADRID - De medische staf van Real Madrid wil Arjen Robben verlossen van zijn voort durend terugkerende spierblessu res door hem anders te leren lo pen. In Nederland wordt met ver bazing gereageerd. „Dat is tot mis lukken gedoemd." Het zal je maar gebeuren. Je hebt 31 interlands, inclusief een EK én WK achter je naam staan, bent net 24 jaar en hebt een half jaar ge leden voor een slordige 36 miljoen euro de ene topclub (Chelsea) ver ruild voor een andere (Real Ma drid). En vervolgens krijg je dood leuk te horen dat je 'opnieuw moet leren lopen'. Het overkwam Arjen Robben. De grillige aanvaller is op weg de wei nig benijdenswaardige titel 'Man van glas' over te nemen van de eveneens blessuregevoelige Jari Lit- manen. De medische staf van Real Madrid denkt de oorzaak te hebben gevon den voor de bijna onophoudelijke stroom aan grote en minder grote kwalen die de Nederlander teiste ren. De spieren stribbelen zo te gen, omdat Robben bij zijn bewe gingen niet genoeg naar achteren afzet, is de conclusie. „Hij duwt de punt van zijn voet niet goed in de grond en zijn heup blijft te ver naar achteren hangen. Daardoor komt er te veel spanning op de spieren achter in zijn boven been", verklaarde de clubarts van de Madrilenen eerder deze week in de Spaanse pers. „Het is lastig van de buitenkant te beoordelen waar het aan ligt, maar de oplossing om hem anders te la ten lopen is tot mislukken ge doemd", meent topatletiekcoach Henk Kraayenhof. „Als iemand Arjen Robben juicht nadat hij eindelijk heeft gescoord in het shirt van Real Madrid. foto Victor Lerena/EPA Robbens transfer kostte 50.000 euro per speelminuut Arjen Robben voetbalde dit seizoen 716 minuten voor Real Madrid. k Hij kwam uit in vijftien officiële wedstrijden (Champions League, Spaan se competitie en bekertoernooi) nadat de kampioen van Spanje hem in augustus 2007 voor 36 miljoen euro had overgenomen van Chelsea. Door al zijn blessures heeft de aankoop van Robben Real Madrid tot nu toe ruim 50.000 euro per speelminuut gekost, exclusief zijn geschatte jaarsalaris van ruim vijf miljoen euro. Hij scoorde afgelopen zondag tegen Real Valladolid zijn eerste doelpunt in het shirt van 'De Koninklijke'. Tijdens zijn drie seizoenen bij Chelsea kwam Robben tot een totaal van 67 competitiewedstrijden. Hij scoorde daarin vijftien keer. Ook in Engeland kreeg hij geregeld kritiek over de vele blessures waar hij mee kampte. Zijn voorlopig laatste interland speelde Robben op 17 oktober 2007 te gen Slovenië (2-0). Hij kwam na 29 minuten in het veld voor de gebles seerde Rafael van der Vaart, maar moest zich na 63 minuten zelf ook weer met een spierblessure laten vervangen. vaak geblesseerd is, wordt al snel gedacht aan een verkeerde loop techniek. Het is wel erg simpel om te veronderstellen dat het pro bleem verholpen is door hem an ders te laten lopen. Bovendien heeft een hamstringblessure daar niets mee te maken. Er moet ge woon heel nauwgezet worden ge zocht naar de oorzaak." Je zou mogen verwachten dat een grootmacht als Real Madrid alle ex pertise in huis heeft om tot in de tail te analyseren waar de schoen knelt. „Dat is een illusie", lacht Kraayen hof „Ik heb bij genoeg topclubs in de keuken gekeken om te weten dat het helemaal niet zo profesio- neel geregeld is. Als ze bij mij zou den aankloppen, weet ik zeker dat ik de oplossing vind. Maar die zal niet bestaan uit het advies anders te gaan lopen. Wat dacht je welke invloed dat heeft op je spieren? Die worden ineens anders ge bruikt dan al die duizenden kilo meters ervoor." Ook Egid Kiesouw, conditie- en re- validatietrainer van Feyenoord, fronst zijn wenkbrauwen. „Eerlijk gezegd begrijp ik niet precies wat bedoeld wordt. Juist als er méér druk ligt op je tenen wordt de hamstring sterker belast. Ik geloof niet dat door een andere loopstijl de hamstring meer of minder wordt aangesproken." Bovendien is de slagingskans vol gens Kiesouw niet al te groot. „Je leert als kind een bepaalde stijl, het is vaak een natuurlijke bewe ging die het beste bij je past. Als je vervolgens tegen een voetballer zegt anders te lopen, moet hij na denken. Dat gaat niet goed." Luc van Agt, de inspanningsfysio loog van PSV, kent Robben van zijn tijd in Eindhoven. „Mij is nooit iets vreemds opgevallen als je het hebt over Arjens loopstijl. Behalve dat hij razendsnel is na tuurlijk." Ook Van Agt twijfelt of het slijpew van en schaven aan de sprinttech niek veel zin heeft. „Je zou het ei genlijk niet moeten willen. Om nog maar te zwijgen over de tijd die je eraan kwijt bent. Ik heb het nog nooit meegemaakt dat een voetballer het advies kreeg zijn stijl rigoureus aan te passen. Ieder een loopt op de manier zoals hij denkt het snelste te zijn. Dat pa troon zit erin geslepen. Je kunt daar door kleine nuances verbete ringen in aanbrengen, maar die zijn marginaal." De medische staf van Real Ma- drid wil de blessuregevoelige Ar jen Robben anders laten lopen. Dat is tot mislukken gedoemd, zeggen Nederlandse experts. Vlucht per Waanzinnig geprijsde strandvakantie! Bij KRAS boekt u een strandvakantie naar beto verend Oman al vanaf slechts 799! Met luxe hotels en uitgestrekte parelwitte stranden is Oman een ideale strandbestemming! Bovendien is de prijs inclusief vlucht per KLM, luchthavenbelastingen en ontbijt! REISPROGRAMMA IN 'T KORT Dag 1vlucht van Amsterdam naar Muscat. Dag 2: aankomst in Oman. Transfer naar hotel. Dag 3 t/m 8: heerlijke vrije stranddagen. Dag 9: terugvlucht naar Amsterdam. HOTEL AL SAWADI BEACH**** - BARKA Dit comfortabele 4-sterren hotel bevindt zich aan de Batinah kust, recht tegenover de Sawadi-eilanden, direct aan het zandstrand in Barka. Het hotel heeft enkele specialiteiten restaurants met een keur aan internationale gerechten, met daarnaast de mogelijkheid om op uw eigen terras te barbecueën. Het hotel beschikt verder over een buitenzwembad met apart kinderbad, tennisbanen, fitnessruimte, internetcafé en watersportcentrum. De ruime kamers zijn voorzien van douche, toilet, airco, minibar, tv en balkon of terras. EXTRA EXCURSIEPAKKET Absolute aanrader is het 4-daagse excursie pakket (a 149 p.p.), dat u kennis laat maken met de wonderen van Oman. In dit pakket zijn de volgende excursies inbegrepen: 1) stadstour door Muscat naar o.a. de Grote Moskee, de residentie van Sultan Qaboos en het indrukwekkende Al Alam Paleis. 2) bezoek aan de oude hoofdstad Nizwa, het Bahla-fort en het Jabrinkasteel. 3) tocht over de Batinah- vlakte naar de oase van Nakhl en het impo sante fort van Rustaq. 4) schitterende cruise bij zonsondergang langs de Sawadi-eilanden. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Muscat v.v. per KLM (met tussenstop), brandstoftoeslag en luchthavenbelastingen, transfer luchthaven hotel v.v., 7 nachten verblijf in hotel Al Sawadi Beach in een kamer zoals beschreven, ontbijt. Vertrekdata: do. en zo. van 3/4 t/m 21/9 April v.a. 849 Juli v.a.€1044 Mei v.a. €869 Augustus v.a. 894 Juni v.a. €799 September v.a.€ 914 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/25910 3 SGR S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37