van een dorp in aanbouw SGP'er Van Burg stapt op Bezwaren windmolen weer voor commissie iiSl! Energiecertificaat Terneuzen f: Fractievoorzitter teleurgesteld over functioneren raad. waar anders? www.autoshak.nl Statenvergadering PZC Vrijdag 15 februari 2008 I 27 Othene-Noord is volgebouwd, in Othene-Zuid zijn inmiddels zo'n 370 woningen verrezen. luchtfoto Peter Buteijn door René Hoonhorst HOEK - Een aantal omwonenden en de Stichting Dorpsbelangen Hoek brachten deze week hun be denkingen tegen de oprichting van een windmolen binnen de be bouwde kom nog eens onder de aandacht van de Terneuzense com missie voor bezwaarschriften. Dorpsbelangen werd in eerste in stantie niet als partij gezien. De be langengroepering mocht haar be zwaren tegen de windmolen in de achtertuin van het 'biohuis' aan de Koudepolderstraat uiteindelijk toch aanvoeren. Dorpelingen vin- ,den een twaalf meter hoge molen kniet alleen lelijk, maar willen ook Be rust op de begraafplaats niet la ten verstoren door lawaaimakende wieken, voerde Jerry Pladdet na mens de stichting aan. Het kerkbe stuur van de protestantse gemeen te Hoek liet overigens eerder na drukkelijk weten zich geen partij in het conflict te voelen. Dorpsbelangen is ook bang dat het toestaan van een hoge, particuliere windmolen voor een landelijk pre cedent zorgt. Of de gemeentelijke bezwarencommissie de argumen ten van de stichting meeweegt in haar oordeel, blijkt over een paar weken. Na het advies van de com missie bezwaarschriften beslissen burgemeester en wethouders of toch weer een bouwvergunning voor de molen wordt verstrekt. JSmiiM Provincie Zeeland TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen houdt voortaan het energiever bruik in welzijnscentrum 't Meu- lengat in Sluiskil en de bibliotheek en het stadhuis in Terneuzen nauwlettend in de gaten. Wethouder Jaap Bos kreeg gister ochtend een energiecertificaat overhandigd, dat inzicht geeft in de omgang met energie in een ge bouw en de mogelijke verbeterin gen op dit terrein. In gebouwen vanaf duizend vierkante meter, die regelmatig door het publiek worden bezocht, moet het certifi caat goed zichtbaar zijn. Daardoor worden mensen geattendeerd op het nut van energie-efficiëntie. TERNEUZEN - Het SGP-raadslid Kees van Burg in Terneuzen stopt ermee. Hij stapt op t juni uit de ge meenteraad. Zijn vertrek heeft vooral te maken met zijn drukke werkzaamheden voor Dow Bene lux, maar Van Burg maakt er geen geheim van dat ook zijn teleurstel ling over het functioneren van de huidige raad meespeelt. De SGP'er, die na bijna vijftien jaar opstapt: „De raad heeft voor deze zittingsperiode geen eigen programma opgesteld. Het gemis daarvan wordt mij steeds duidelij ker en pijnlijker. De raad mist de lange termijnvisie en komt niet toe aan het uitzetten van beleid en daarna controle. De raad heeft geen doelstellingen en heeft haar kaderstellende rol volledig uit han den gegeven." Van Burg kan zich niet vinden in de huidige bestuursstijl. Hij mist besluitvorming op basis van argu menten en discussie; de macht re geert. „Met de kwalitatieve in breng van fracties wordt weinig ge daan. Mede hierdoor heeft de raad de laatste jaren, mijns inziens, aan kwaliteit ingeboet." De SGP'er adviseert zijn colle ga-raadsleden in een brief, waarin hij zijn afscheid aankondigt, het roer om te gooien. „Zodat de raad visie gaat ontwikkelen en sturend wordt." Van Burg trad aan in 1994, sinds 2002 is hij fractievoorzitter. Jerry Pladdet uit Hoek, die al eerder in de raad zat, volgt hem op. Kees van Burg AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermefsfroat 38 0113-561381 Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland Televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31