Veere praat over aankoop percelen Souburg voorzichtig blij met plannen voor vernieuwd dorpshart Techniekstudenten werken aan Vaktrots' 'Kansen genoeg voor vliegveld' Nieuwe bestrating op Oranjeplein én een ouderenhangplek. Singelproject blijkt haalbaar, college kan plan verder uitwerken. Nieuwe directeur richt zich op amateurvlieger, toerist en zakenman. w In het midden van het Oranjeplein komt een zitelement in de vorm van een vikingschip, gemaakt van gebakken klinkers. illustratie SAB Adviesgroep door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Heel enthousiast durven de Souburgers nog niet te zijn. Ze zijn voorzichtig. Een nieuw Oranjeplein, dat is ze im mers al zo vaak toegezegd. Toch gaat het er dit jaar écht van ko men, zegt de gemeente Vlissingen. Het dorp krijgt nog een hangplek van gebakken klinkers ook. 'Na de bouwvak krijgt het Oranje plein een opknapbeurt'. Hoe vaak de Souburgers dat al niet hebben gehoord. De reeks beloften begon in de jaren tachtig, toen het geld naar het Scheldeplein ging, en een stukje Walstraat. En zo ging dat maar door. Tot 2008. Tijdens de vergadering van het dorpsplat form liet Wim Crusio van de ge meente uitgeprinte impressies van het nieuwe Oranjeplein zien aan de dorpelingen. Die moesten toe geven: de schetsen maken een goe de indruk. Als alles meezit, heeft hun dorp straks eindelijk een dorpshart. Het plein behoudt haar groene ka rakter, legt Crusio uit. Dat wil zeg gen dat de flinke bomen bewaard blijven. De rijbanen krijgen niet al- Voor de zomer worden de Karo- lingenbaan, de Vlissingsestraat en de Paspoortstraat in Souburg heringericht. En na de zomer volgt toch écht het Oranjeplein. De griffier van de rechtbank Middelburg kondigt aan: Bij vonnissen van de rechtbank Middelburg van 9 januari 2008 is de vervroegde onteigening uitgespro ken van de percelen, kadastraal bekend, gemeente Middelburg, sec tie N, nummer 1571 en sectie N nummer 1296. De plaatsopneming bedoeld in de beschikkingen van de rechtbank van 1 november 2007 in de zaken de Staat/Manneke c.s. met rolnummer ha rk 07/120 en de Staat/Van Velzen met rolnummer ha rk 07/121, betreffende de namens de Staat der Nederlanden ingediende verzoeken strekkende tot vervroegde opne ming door deskundigen in de zin van artikel 54a Onteigeningswet van de betreffende percelen, zal plaatsvin den op vrijdag 7 maart 2008, vanaf 10.00 uur in het gerechtsgebouw te Middelburg aan de Kousteensedijk 2. Middelburg, 12 februari 2008 F.A.C.M. Maandag-Leussink griffier leen een andere bestrating, a la Ka naalstraat, maar ook een andere vorm. Ze lopen straks gebogen en buigen in het midden om een snel heidsremmer heen. Dat wordt een zitelement van 24 bij 10 meter in de vorm van een vikingschip, ge maakt van zwarte gebakken klin kers. Een hangplek dus. Speciaal voor ouderen, zou je denken, aan gezien er vanaf verzorgingshuis Nieuw Bachtenpoorte een rode bakstenen loper naartoe loopt. Het plein verliest geen parkeerplek ken, maar die worden wel anders ingedeeld. Ze komen rechtstreeks aan de rijbaan te liggen, waardoor de bewoners aan de overkant van de supermarkt meer ruimte voor hun deur krijgen. Na de bouwvak gaat het dus gebeu ren, en aan het eind van dit jaar is alles klaar. Maar voordat het zo ver is, richt de gemeente eerst de Karo- lingenbaan opnieuw in. Het stukje waar het verlengde van de Kanaal straat de poort van de Karolingi sche Burg bereikt, krijgt een hoog waardige inrichting; de rest moet het met de huidige materialen doen. Wel komen er meer parkeer plekken. De Vlissingsestraat en de Paspoort straat treffen het wat dat betreft beter. Die krijgen hetzelfde beeld als die van de Kanaalstraat, met strakke prullenbakken en lantaarn palen. Met die inrichting start de gemeente nog voor de zomer. De Ritthemsestraat en de Burcht straat wachten nog op nieuw bud get. door Miriam van den Broek DOMBURG - De gemeente Veere gaat praten met de grondeigena ren in het Domburgse Singelge- bied. Veere wil de grond kopen om in het gebied rond de Singel en het gemeentehuis woningen en winkels te bouwen. De raadscom missie heeft groen licht gegeven om de grondeigenaren te polsen. De afgelopen tijd heeft de Gront- mij in Middelburg een haalbaar heidsonderzoek ingesteld naar het zogenoemde Singelproject. De voorlopige conclusie luidt dat het project betaalbaar kan zijn. Het aantal woningen kan zelfs worden teruggeschroefd van 110 naar 92. „Maar dit is nog maar de eerste door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Nu hij de contacten met de omwonenden van het vliegveld heeft verbeterd en de or ganisatie van Midden-Zeeland 'op orde' heeft, is het voor Peter Gey- sen tijd het stokje over te dragen. Rob Gomersbach volgt hem op als directeur van Zeeland Airport. Gomersbach (55) wordt verant woordelijk voor de dagelijkse lei ding. Hij gaat uitvoeren wat Gey- sen de laatste jaren in beleidsplan nen heeft opgeschreven. Zo moet Gomersbach ervoor zorgen dat er meer geld binnenkomt en er min der wordt uitgegeven. „We hebben nu moeite om onze eigen broek op te houden", heeft hij gemerkt. „Maar er liggen kansen zat. Het W* Rob Gomersbach volgt Peter Gey- sen op als directeur van vlieg veld Midden-Zeeland in Arnemui- den. Geysen wordt lid van de raad van commissarissen. helft van het haalbaarheidsonder zoek", benadrukt wethouder Jaap Melse. Nu de gemeente weet dat het plan realistisch is, kan ze concreter met de grondeigenaren praten over de verkoop van hun grond. „Pas als wij goed in beeld hebben wat het ons kost om die grond te verwer ven - en dat kan nog maanden du ren - kan het haalbaarheidsonder zoek worden afgerond", zegt Mel se. Naast de toestemming voor de eer ste verkennende gesprekken, heb ben de commissieleden gezegd dat het college het plan verder moet gaan uitwerken. Het plan om het gebied rond de Singel en het gemeentehuis op nieuw in te richten, wordt de ko mende tijd gedetailleerd uitge werkt. bed is door Geysen opgemaakt, nu kunnen we het gaan gebruiken." Zo wil Gomersbach meer amateur vliegers naar Arnemuiden lokken. „De recreatieve luchtvaart groeit niet meer, maar wij willen wel een groter deel van die markt binnen halen. Daarvoor moeten we het vliegveld en de accommodaties aantrekkelijker maken." Ook de zakenluchtvaart biedt vol gens hem kansen. „Europa heeft duizenden kleine vliegvelden. Sa men vormen ze een fantastische infrastructuur voor mensen die er gens een paar uur moeten vergade ren of die ergens een technische klus moeten uitvoeren." De derde kans die Gomersbach wil grijpen, is het toerisme in Zee land. Geysen heeft de laatste jaren al geprobeerd contacten te leggen met recreatieondernemers om toe risten pakketten aan te bieden met overnachtingen en activiteiten op het vliegveld zoals paraspringen. Gomersbach is zelf een zweefvlie ger en heeft ook als instructeur ge werkt op vliegveld Hilversum. Bo vendien was hij enkele jaren direc teur van de afdeling keuringen op door David Duijnmayer KRABBENDIJKE - Op het Calvijn Col lege in Krabbendijke streden giste ren de beste techniekleerlingen uit Zuidwest-Nederland om een plaats in de landelijke finales van de junior vakkanjerwedstrijden, op 11 en 12 maart in Utrecht. On der de individuele winnaars wa ren twee Zeeuwen: Jan Priem van het Calvijn College Krabbendijke won bij het lassen, en Jeffrey van der Sluis van het CSG in Middel burg was de beste elektrotechni cus. De onderdelen cad-tekenen, metalektro en metaaltechniek wer den gewonnen door Zuid-Holland se leerlingen. Het Pontes Pieter Zeeman College uit Zierikzee won de teamopdracht. De junior vakkanjerwedstrijd is een kampioenschap in de techni „We gaan verder met de ruimtelij ke onderbouwing, maar dan van uit stedebouwkundig opzicht", zegt Melse. „Dat komt er op neer dat het plan concreter wordt. Dat we gaan bekijken waar precies de woningen moeten komen en wat voor soort woningen dat moeten zijn. Ondertussen gaan we een tijdsplanning opzetten voor het project. Want er is al een hele hoop werk gedaan, maar nu wordt alles nog beter zichtbaar." Het Singelproject steunt op een aantal belangrijke peilers. De su permarkt C1000 verhuist naar het terrein tegenover het gemeente huis. Ook de Rabobank gaat daar heen. Op de huidige plek van de supermarkt komt een plein met winkeltjes, ateliers en woningen. En op de plaats van basisschool de Golfslag staan eveneens woningen gepland. Rob Gomersbach, directeur van vliegveld Midden-Zeeland. een medisch keuringsinstituut voor piloten in Soesterberg. Go mersbach verhuist voor zijn nieu we baan naar Wolphaartsdijk. Hij wordt ook de havenmeester op Midden-Zeeland. Geysen treedt toe tot de raad van commissarissen en gaat zich bezig houden met de langetermijnvisie voor vliegveld Midden-Zeeland. sche vakken voor derde- en vierde jaars vmbo-leerlingen. Het organi serende Bureau TOP wil daarmee de interesse van jongeren in tech nische beroepen stimuleren en hun vaktrots prikkelen. De opdrachten waren best uitda gend, vonden de meeste deelne mers in Krabbendijke. „Elke school mag zijn beste twee leerlingen sturen", legt coördina tor Ko van der Maas van het Cal vijn College uit. „Als je hier wint, kan je zeker rekenen op interesse vanuit bedrijven. De landelijke winnaar van vorig jaar kreeg gelijk een baan aangeboden." Het blijft een echte jongenshobby, dat geknutsel met metaal en elek triciteit. Onder de 42 deelnemers in Krabbendijke bevond zich giste ren geen enkel meisje. Junior vakkanjers in Krabbendijke werken geconcentreerd aan hun op dracht. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28