Eigen brandweer vliegveld stationsgebied 25 Ufo Kinderdagverblijf Villa Valentijn 1 Middelburg WALCHEREN 33 31 Midden-Zeeland richt organisatie op voor hulp bij calamiteiten. SUPER GRABBELKORTINGEN Kunstenaars vragen aandacht voor situatie van kunstenaars Vrijdag 15 februari 2008 Noodplan voor derde verdieping van Westerschelde Tip? redwalch@pzc.nl VLISSINGEN - Bewoners van het verpleeghuis Ter Reede in Vlis- hir Meerman mocht zijn bloemetje overhandigen aan me- „Wat een mooi plantje. Dat ga ik zeker op mijn vensterbank singen werden gisteren in de bloemetjes gezet. Zo'n veertig vrouw Fliers. „Ach kind, wat een koude handen heb je. Kom zetten", zei mevrouw Fliers nadat de jongen haar bloemstuk leerlingen van de CSW Bestevaer uit Vlissingen deelden hya- maar eens hier, mijn lieve jongen", zei ze. Daarop gaf ze Tahir, had uitgepakt. „Ruiken ze lekker? Ik ruik nog niks. Misschien cinten uit omdat het Valentijnsdag was. De veertienjarige Ta- die zich duidelijk ongemakkelijk voelde, een heel dikke kus. moeten ze eerst nog gaan bloeien." foto Ruben Oreel door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Vliegveld Midden- Zeeland heeft een eigen organisa tie opgezet om hulp te verlenen bij ongelukken. Deze Calamiteiten Organisatie Zeeland Airport (Co- za) kan helpen bij zowel vliegtuig- branden als bij persoonlijk letsel. „Er gebeuren nauwelijks calamitei ten op ons vliegveld, maar we wil len goed voorbereid zijn voor het geval dat", zegt vliegvelddirecteur Rob Gomersbach. Volgens Peter Reijnhout, comman dant van de Coza, is het Arne- muidse vliegveld het enige kleine vliegveld in Nederland met zo'n min of meer professionele calami teitenorganisatie. De Nederlandse Vereniging van Luchthavens zou geïnteresseerd zijn in de opzet. Reijnhout is één van de initiatief nemers. Hij heeft een bedrijf op het vliegveld en heeft ervaring als vrijwillig brandweerman in Goes. „De Inspectie Verkeer en Water staat stelt eisen aan de hulpverle ning op vliegvelden. Mensen moe ten worden opgeleid om vliegtuig- branden te kunnen blussen, maar met wat ze leren, kunnen ze in de praktijk te weinig doen." Boven dien komt het op Midden-Zeeland nauwelijks voor dat een vliegtuig in brand vliegt. Het is een gras- baan, dus er ontstaat geen wrij ving en dus geen vonkenregen die brand kan veroorzaken. Daarente gen is de kans op lichamelijk letsel wel aanwezig als een vliegtuig door het landingsgestel zakt. Maar voor zulk letsel worden mensen dan weer niet opgeleid, stelt Reijn hout vast. Daarom heeft het vlieg veld besloten zelf mensen die op het veld werken op te leiden tot Wl De Calamiteiten Organisatie Zee- land Airport is een voorbeeld voor andere luchthavens. Vlieg tuigen die in Arnemuiden lan den, betalen mee aan de Coza. bedrijfshulpverleners en ze te le ren hoe ze met brandblusmidde- len om moeten gaan. Nu beschikt het vliegveld over tien mensen die de brandweerwagen kunnen be sturen, een brand kunnen blussen en gewonden kunnen verzorgen. Zo kunnen zij de eerste hulp verle nen tot brandweer en ambulance arriveren. Vliegtuigen die op Midden-Zee land landen, gaan meebetalen aan die veiligheid. Op het landingsgeld wordt een toeslag van 50 eurocent per vliegtuig geheven. Dat levert per jaar 6000 euro op. pagina 26: kansen genoeg voor vlieg veld MIDDELBURG - Woongoed Middel burg gaat verhuizen naar een kan toor in het stationsgebied. BAM Vastgoed gaat een pand bouwen ten westen van het station. Hierin komen ook woningen voor star ters. De bouw start waarschijnlijk na de zomer. Het huidige kantoor van Woon goed aan de Buitenruststraat is te klein. Ook voldoet het niet meer aan de nieuwste veiligheidseisen. «iffi Tip? redactie@pzc.nl Hij is nuchter van aard en ver liest zich niet snel in bizarre fan tasieën. Meer een man van hand aan de ploeg. Hij zet plannen snel om in daden. Zo ook het voornemen de echtelijke slaapka mer te renoveren. Een ingrijpend karwei. Hij en zijn vrouw moe ten de vertrouwde sponde tijde lijk verruilen voor het logeerbed aan de voorkant van hun huis. Minder rustig daar, want aan de overkant verrijst een nieuwe flat. Zo kon het gebeuren dat hij 's ochtends vroeg ruw werd ge wekt in het nog wat vreemde bed. Fel halogeenlicht van de bouwkraan streek over zijn ge laat. „Toch een ufo!", riep hij uit bij zijn woeste sprong uit bed. Van dinsdag 19 t/m zaterdag 23 februari 2008 Zie onze advertentie in de krant van a.s. maandag V Momenteel geen wachtlijsten Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Grote buitenspeelplaats Zeer gunstige tariefstelling Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61Middelburg. Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. 0118 - 623 563 www.villavalentijnmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27